نظارت مستقیم دو مقام بلندپایه سپاه بر امدادرسانی به زلزله‌زدگان /انتقال مجروحان به تهران ادامه دارد

سردار سرلشکر محمد علی جعفری پس از بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بویژه شهرهای سرپل ذهاب، قصر شیرین، ازگله و روستاهای منطقه از نزدیک در جریان کمک رسانی به مردم قرار گرفت.

فرمانده کل سپاه پس از این بازدید، در جلسه‌ای با حضور سردار سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، فرماندهان قرارگاه نجف اشرف، سپا‌ه‌های کرمانشاه و ایلام و نماینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) ضمن دریافت آخرین گزار‌ش‌ها از وضعیت امدادرسانی به هموطنان زلزله زده منطقه و دریافت نیازمندی‌های موجود برای تداوم خدمت‌رسانی همه جانبه به آنان در تماس‌های تلفنی با فرماندهان سپاه‌های تهران بزرگ، خوزستان، مرکزی و همدان و ارائه لیست کمک‌های فوری و نیازمندی‌های ضروری زلزله زدگان، دستورات لازم را برای تهیه و ارسال هرچه سریع‌تر این کمک‌ها صادر کرد.

سرلشکر جعفری در پایان ضمن درخواست از هموطنان عزیز ایران اسلامی برای کمک به تامین نیازهای زلزله‌زدگان غرب کشور، به مردم زلزله‌زده منطقه نیز اطمینان داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرو تدبیر فرماندهی معظم کل قوا حداکثر تلاش و همت خود را برای کاهش آلام مردم و کمک به آنان انجام خواهد داد.

فرمانده کل سپاه به منظور پیگیری امور امدادرسانی به هموطنان زلزله زده همچنان در منطقه حضور دارد.

بنابراین گزارش طبق هماهنگی که توسط ستاد بحران کشور انجام شده است خدمت رسانی به روستاهای زلزله‌زده و بخشی از آواربرداری مسیرهای اصلی و جاده‌ها به سپاه واگذار شده که با قوت و قدرت در حال انجام است.

امداد رسانی اولیه، ارائه خدمات بهداشت و درمان و نیز اقدامات مهندسی برای گشایش مسیرهای مواصلاتی توسط یگان‌های مختلف سپاه از ساعات اولیه وقوع این حادثه در جریان است.

حضور فرمانده نیروی هوافضای سپاه در فرودگاه کرمانشاه

تسنیم نوشت؛

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفتگویی پیرامون خدمات رسانی نیروی هوا فضای سپاه به مجروحان حادثه زلزله استان های کرمانشاه و ایلام اظهار کرد: در پی وقوع این زلزله و بالا بودن تعداد مجروحان و مصدومین، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه از همان ساعات اولیه وقوع زلزله به منظور تسریع در روند امداد رسانی و ایجاد تسهیلات لازم برای انتقال مجروحین به بیمارستان های تهران و نیز انتقال امکانات مورد نیاز به مناطق زلزله زده در فرودگاه کرمانشاه مستقر شد.

سردار شریف تصریح کرد: تا کنون 5 فروند هواپیما شامل 2 فروند هواپیمای ایلوشین و 3 فروند هواپیمای آنتونوف نیروی هوا فضای سپاه نسبت به انتقال مجروحان به تهران و نیز انتقال اقلام و تجهیزات مورد نیاز از جمله دارو به فرودگاه کرمانشاه اقدام کرده اند.

سخنگوی سپاه در ادامه اظهار کرد: 3 فروند بالگرد نیروی زمینی سپاه نیز به منظور امداد رسانی و انتقال مجروحین و مصدومین از مناطق زلزله زده فرودگاه کرمانشاه در این فرودگاه مستقر و به انجام مأموریت می پردازند.

سردار شریف در پایان از ادامه روند امداد رسانی هواپیما ها و بالگردهای نیروی هوا فضای سپاه تا مرتفع شدن مشکلات هموطنان زلزله زده خبر داد.

29212

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *