شعب فعال آموزش «یو سی مس» در اصفهان وجود دارد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، زهرا رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه نماینده «یو سی مس» در استان اصفهان فعالیت خود را از سال 1390 آغاز کرد، اظهار داشت: اولین گروه فارغ التحصیلان این مرکز در استان اصفهان یک گروه 42 نفره بود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر ما در استان اصفهان شعب فعال داریم که چندین هزار دانش آموز را تربیت می کنند.

مدیر موسسه امام علی (ع) و آموزشگاه آوای رویش با اشاره به اینکه در استان اصفهان 300 مربی داریم که یکصد نفر از آنها مربی فعال هستند، گفت: یکی از اهداف ما ارتباط با دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی است که به همین منظور به دنبال راه اندازی باشگاه فارغ التحصیلان «یو سی مس» در اصفهان هستیم.

وی تصریح کرد: دانش آموزان مراکز ما در مسابقات استانی، کشوری و جهانی شرکت می کنند و تاکنون نیز رتبه های خوبی را در این سه سطح کسب کرده ایم.

رضایی با بیان اینکه هدف ما صرفا شرکت در مسابقات نیست و توسعه ذهن دانش آموزان را دنبال می کنیم، اظهار داشت: ما برای شرکت در مسابقات، از سوی هیچ ارگانی حمایت مالی نمی شویم و دانش آموزان با علاقه خود در این مسابقات شرکت کرده اند.

در ادامه  جبار زارع  اظهار داشت: از سال ۹۱ ، آموزش یو سی مس به کودکان ۶ تا ۱۳ در اصفهان آغاز شد و امروز اولین جشن فارغ التحصیلی دانش آموزان تحت تعلیم یوسی مس یا توسعه ذهن به وسیله آموزش ریاضی با چرتکه برپا می‌شود و از ۴۲ نفر از این دانش آموزان به همراه خانواده‌هایشان مدرک جهانی ارائه و تجلیل می‌شود.

وی بیان داشت: اگر چه وسیله آموزش با چرتکه و فلش کارت است و با چهار عمل اصلی ریاضی ذهن کودکان را توسعه می‌دهیم اما هدف آموزش ریاضی نیست و یا بدنبال ماشین حساب انسانی نیستیم بلکه تنها کودکان را به حدی از توانایی میرسانیم که چندین کار را با بالاترین میزان تمرکز با هم همزمان انجام دهند.

عضو هیئت مدیره موسسه امام علی (ع) ادامه داد: آموزش یو سی مس به کودکان در ۱۰ ترم و طی سه سال و نیم تا چهار سال صورت می‌گیرد و پس از آن کودکان قادر هستند از دو نیمکره مغز خود به طور همزمان استفاده و چندین مهارت را با هم انجام دهند مثلا همزمان شعر بخوانند و محاسبات ریاضی انجام دهند و طراحی کنند.

وی ادامه داد: طی مذاکراتی که با آموزش و پرورش صورت گرفته است مقرر شد که آموزش یو سی مس را از مراکز و موسسات آموزشی یوسی مس فراتر دهیم و مدارس خصوصی و غیر انتفاعی و آموزشگاه های علمی آزاد را نیز درگیر کنیم.

جبار زارع با اظهار اینکه ٖآموزش یو سی مس را نیز در شهرستان‌های اصفهان اجرا کردیم، ادامه داد: سمیرم ، خوانسار، گلپایگان و غیره را نیز درگیر کردیم و مراکز اموزشی را انتقال دادیم.

وی اعلام کرد: دانش آموزانی که وضع مالی قوی ندارند با کمیته امداد امام خمینی مذاکره کردیم و حتی در مواردی هم با تقبل هزینه از سوی موسسه تلاش کردیم این دست از کودکان را نیز تحت آموزش یو سی مس و توسعه ذهن با چرتکه قرار دهیم.

عضو هیئت مدیره موسسه امام علی (ع) گفت: سالانه مسابقات جهانی برای دانش آموزان تحت تعلیم یو سی مس برگزار می شود که سال گذشته دانش آموزان ایران مقام اول را در دنیا و در بین کشورهایی از جمله کانادا، اروپا، روسیه و مالزی که خودش صاحب سبک بود، آوردند.

وی اظهار داشت: تمام دانش آموختگان یو سی مس به دلیل اینکه خانواده آنها باید هزینه شرکت در مسابقات جهانی را بپردازند، توانایی مشارکت در مسابقات را ندارند که بدنبال حمایت های مالی آنها هستیم.

 

48

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *