توسعه ذهن کودکان به روش چرتکه/انجام چندین مهارت به شکل همزمان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید داوود قریشی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه  علم «یو سی مس (مفهوم جهانی توسعه ذهن با چرتکه)» از کشور مالزی به سراسر دنیا رسیده است، اظهار داشت: ایران از سال 1391 زیر نظر آموزش و پرورش در این حوزه وارد شد و هم اکنون 75 کشور مجری سیستم آموزشی «یو سی مس» شدند.

وی با بیان اینکه ایران از شش سال پیش مجری طرح آموزشی یو سی مس شد، افزود: در این روش ما اقدام به توسعه ذهن کودکان به روش چرتکه کردیم که هم اکنون 500 دانش آموز فازغ التحصیل داریم.

مدیرعامل موسسه نواندیشان پرتو راه ابریشم و نماینده انحصاری «یو سی مس» در ایران، گفت: با توجه به اینکه امروز با دنیای ارتباطات مواجهیم و کودکانمان حتی برای جمع بندی دو رقم ساده باید از ماشین حساب استفاده کنند ما تلاش کردیم با آموزش «یو سی مس» به کودکان به اندازه ای ذهن آنها را خلاق کنیم که بدون هیچ وابستگی به ابزارآلات مهارت یادگیری در آنها ارتقا یابد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 15 استان زیر نظر آموزش و پرورش، آموزش «یو سی مس» را در مراکز آموزشی و موسسات خصوصی به کودکان تعلیم می دهند و در مابقی استان‌ها نیز این موسسه مجری دارد.

نماینده انحصاری «یو سی مس» در ایران  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهتمام این موسسه برای آموزش نابینایان با روش «یو سی مس»، اضافه کرد:25 تن از نابینایان در نیشابور به صورت پایلوت آموزش «یو سی مس» را دیدند و همچون افراد معمولی قادر به انجام چندین مهارت همزمان هستند.

قریشی در این راستا، افزود: به دلیل ابداعاتی که ما برای نابینایان در این روش داشتیم از سوی کشور مالزی که خود مبدع «یو سی مس» بود، درخواست آموزش داشتیم.

در ادامه سمیه قرایی با اشاره به اینکه بنده نخستین نفری بودم که به نمایندگی از ایران آموزش های «یو سی مس» را در مالزی گذراندم و توانستم به عنوان مربی این دوره گواهینامه دریافت کنم، اظهار داشت: در حال حاضر آموزش مورد نیاز برای تربیت مربیان مرکز به صورت مرحله ای صورت می گیرد و افرادی که بتوانند این مدارج را طی کنند به عنوان مربی در آموزشگاه ها فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه نمایندگی انحصاری آموزش «یو سی مس» در ایران اکنون توانسته تعداد مراکز خود را به 700 مورد افزایش دهد، افزود: در این مراکز در مجموع دو هزار مربی به دانش آموزان آموزش می دهند.

مدیر آموزش «یو سی مس» در ایران اظهار داشت: دانش آموزانی که تحت آموزش های ما هستند طی مقاطع زمانی مورد تست و آزمون نیز قرار می گیرند تا میزان پیشرفت آنها سنجیده شود.

وی با اشاره به اینکه این آموزش ها منحصر به اقشار متمول جامعه نیست و دانش آموزان محروم نیز به جمع یادگیرنده های «یو سی مس» پیوسته اند، تصریح کرد: دوره های ترمیک در آموزش های ما سه ماهه است که کل دوره 10 ترم به طول می انجامد.

قرایی با بیان اینکه شعار ما این است که «برای نابغه شدن نبوغ لازم نیست و هرکسی می تواند نابغه شود»، تصریح کرد: پذیرش ما برای عموم دانش آموزان کشور با هر سطح از بهره هوشی آزاد است.

وی ادامه داد: آموزش های «یو سی مس» برای رده های سنی بین شش تا 13 سال و به زبان انگلیسی صورت می گیرد.

مدیر آموزش «یو سی مس» در ایران با اشاره به اینکه آموزش تند نویسی و سرعت عمل و نیز حل چهار عمل اصلی ریاضی با ذهن از جمله آموزش های زیر مجموعه روش « یو سی مس» است، اضافه کرد: دانش آموزان ایرانی مراکز ما توانستند سال گذشته برای نخستین بار در میابقات جهانی که رقیبانی از کشور های اروپایی، امریکا و کانادا نیز حضور داشتند، مقام قهرمانی را در چهار عنوان کسب کنند.

48

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *