چرا جان‌باختگان پلاسکو، جدا از آتش‌نشان‌های شهید تشییع و دفن شدند؟/ روایت همسر یکی از قربانیان

خانم علی‌نژاد همسر حیدر پهلوانی کارگر شهرداری منطقه 11 تهران که زیر آوار ساختمان پلاسکو جان باخت، در پاسخ به این سوال که چرا پیکر حیدر پهلوانی یکی از جان باختگان حادثه پلاسکو به طور جداگانه از آتش نشانان تشییع و به خاک سپرده شد گفت: در ابتدا قرار بود پیکر مردم عادی که در حادثه پلاسکو جان دادند همراه با شهدای آتش نشان دفن شود اما پس از آنکه مراسم تشییع پیکر در روز پنجشنبه لغو شد، از پزشکی قانونی با ما تماس گرفتند که پیکر همسرتان آماده است و بیایید و او را تحویل بگیرید و این در حالیست که ما از زمان بعدی تشییع پیکر بی خبر بودیم.

وی گفت: طی این مدت مسئولان مختلف شهرداری منطقه 11 برای دلجویی به خانه مان آمدند. شهردار منطقه 11 و تعدادی از معاونینش برای دلجویی به خانه مان آمدند اما واقعیت این است که حیدر پهلوانی که کارگر خدمات شهری منطقه 11 بود به دلیل مشکلات مالی و بازپرداخت وام‌های خود صبح‌ها نیز در پاساژ پلاسکو کارهای خدماتی انجام می‌داد و حالا ما نمی‌دانیم پس از رفتن او چه اقدامی باید انجام دهیم.

خانم علی‌نژاد گفت: هزینه تدفین حیدر پهلوانی توسط شهرداری پرداخت شد. شهرداری یک قبر سه طبقه برای خاکسپاری حیدر در نظر گرفته بود که قبر حیدر را به صورت رایگان در اختیار ما قرار داد و برادران همسرم نیز دو طبقه این قبر را پیش خرید کردند تا همه اعضا در کنار یکدیگر باشند.

وی گفت: شهرداری عنوان کرده که مراسم یادبود جان باختگان پلاسکو در مدرسه عالی مطهری برگزار می‌شود. با اینکه حیدر پهلوانی را به طور جداگانه دفن کردیم اما شهرداری عنوان کرده که مراسم یادبودی نیز در روز چهارشنبه برای جان باختگان این حادثه اعم از آتش نشان یا شهروند برگزار می‌کند.

همچنین روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران در نمابری به ایسنا مطالب مندرج در یکی از رسانه‌ها به نقل از یکی از خانواده‌های قربانیان پلاسکو را تکذیب کرد و در توضیح دیدارشان از خانواده این مرحوم عنوان کردند:

۴۷۴۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *