الشرق الاوسط از کشته شدن معاون بغدادی، وزیر جنگ و شماری از فرماندهان داعش خبر داد

الشرق الاوسط از بغداد بدون اشاره به اسامی افراد نوشت : فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق با انتشار این خبر افزود: مسوول اطلاعات و امینت این تشکیلات و یکی از معاونان بارز ابوبکر البغدادی و فرمانده ناظر عملیات تروریستی داعش که مسوول نظارت بر مکاتبات این تشکیلات نیز بوده از جمله کشته شده ها هستند.

واحد عملیات جنگی ارتش عراق شامگاه دوشنبه با اعلام این خبر اضافه کرد: براساس اطلاعات رسیده از واحد امنیتی وزارت کشور این افراد در بمباران هوایی جنگنده های عراقی با هماهنگی فرماندهی کل عملیات ارتش در یکی از مواضع گروه داعش درشهرستان القایم در غرب الانبار در مجاورت مرزهای سوریه به هلاکت رسیده اند.

در این عملیات همچنین تعداد دیگری از تروریست های داعش کشته شده اند.

این گزارش ادامه می دهد: پنج فرمانده دیگر داعش که در این عملیات کشته شده اند عبارتند از فرمانده گردان تبوک در سوریه و عراق ، مسوول نامه ها و مکاتبات بغداد و ولایت جنوب که یک عراقی فراری از زندان بوکا بوده ، در این حمله زخمی شد و در بیمارستان جان باخت.

فرمانده کتیبه النغماسیین العرب که شهروند عربستان بوده ، فرمانده سیستم اطلاعاتی در رژیم گذشته عراق که از زندان ابوغریب فرار کرده بود و سابقه همکاری با ابومصعب الزرقاوی را نیز در کارنامه داشته است.
وی کارشناس ساخت بمب و مواد منفجره بوده و به دستور مستقیم البغدادی به فرماندهی الرطبه منصوب شده و دستور داشته ازآنجا به سمت بغداد پیشروی کند.

مسوول دادگستری و قضاوت در ولایت الفرات و ولایت البرکه عراقی الاصل و از اهالی شهر القائم بوده و بخاطر عضویت در القاعده پیش از این در زندان بوکا بوده است.
وی با الزرقاوی همکای داشته و از افراد مقرب به البغدادی است و فتوای سربریدن بسیاری از مردم عراق را داده است.

5252

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *