نماینده پارلمان پاکستان فرار کرد

به گزارش«امت نیوز»، «خالد لانگو» نماینده پارلمان و مشاور سابق وزیر امور دارایی ایالت بلوچستان در پاکستان پس از بازداشت «مشتاق رئیسانی» و کشف میلیون‌ها دلار از محل اقامتش، خود را مخفی کرده است.

گفته می‌شود که ارتباط نمایندگان حزب «ملی» در پارلمان ایالت بلوچستان نیز با خالد لانگو قطع شده است.

مقامات اداره ملی پاسخگویی پاکستان (NAB) نماینده پارلمان پاکستان را جمعه گذشته برای تحقیق احضار کرده بود.

به گفته امت نیوز، خالد لانگو پس از بازداشت وزیر امور دارایی ایالت بلوچستان در صف نخست گفت‌وگوهای حوزه‌های مختلف در رابطه با فساد مالی در این ایالت بوده است.

خالد لانگو پس از بازداشت وزیر امور دارایی ایالت بلوچستان همراه با میلیون‌ها دلار و ارز خارجی، با نمایندگان این حزب در پارلمان نیز هیچ ارتباطی برقرار نکرده است.

بر اساس منابع حزب ملی ایالت بلوچستان پاکستان، شایعاتی در رابطه با خالد لانگو از 3 الی 4 روز گذشته شنیده شده‌اند که وی به افغانستان گریخته است.

این درحالی است که مسئولان حزب ملی نیز درصورت عدم حضور لانگو در نشست حزبی، زیر سوال خواهند رفت.

اداره ملی پاسخگویی پاکستان هفته گذشته به محل اقامت مشتاق رئیسانی وزیر دارایی ایالت بلوچستان حمله و میلیونها دلار پول پاکستانی و ارز خارجی همراه با طلای زیادی کشف کرده است.

به‌گفته اکسپرس نیوز، کارمندان اداره ملی پاسخگویی پاکستان پس از شمارش پولهای کشف‌شده اعلام کردند که پولهای وزیر دارایی بلوچستان بیش از 750 میلیون روپیه معادل بیش از 7 میلیون و 162 هزار دلار است.

اداره ملی پاسخگویی پاکستان اعلام کرد که از خودروی شخصی وزیر دارایی ایالت بلوچستان نیز بیش از 150 میلیون روپیه کشف کرده است.

اداره ملی پاسخگویی همچنین ارزش طلای کشف‌شده را 382 هزار دلار اعلام کرد.

مقامات اسلام‌آباد همزمان با عملیات نظامی علیه تروریست‌ها، عملیات علیه فساد مالی در سراسر این کشور را نیز آغاز کرده‌اند.

این در حالی است که خانواده «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان نیز توسط افشاگری اسناد پاناما متهم به فساد مالی و ایجاد شرکت‌های غیرقانونی در خارج از این کشور شده است.

52261

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *