کنار گذاشتن مجری زن به بهانه استفاده ابزاری از زنان!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ صدا و سیما که مدتی است نظارت خود بر روی تلویزیون های اینترنتی را آغاز کرده، جلوی حضور یک مجری زن را در برنامه ورزشی تلویزیون اینترنتی آیو اسپورت گرفت.

در حالی که ویژه برنامه جام جهانی در شبکه اینترنتی آیو اسپورت با نام “زابیواکا” با اجرای آزاده صمدی در حال پخش است، مسئولان نظارت سازمان صدا و سیما دیگر به این مجری و بازیگر زن اجازه حضور در این برنامه را نمی دهند.

به گفته عوامل نزدیک به این تلویزیون اینترنتی صدا و سیما اعلام کرده که این استفاده ابزاری از زنان است و چرا یک زن باید مجری یک برنامه ورزشی مردانه باشد؟

بهرنگ علوی جانشین آزاده صمدی در این برنامه شده است.

 

254 41

انگلیس 2

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ادامه دور اول مرحله گروهی جام جهانی روسیه دو تیم ملی انگلیس و تونس برابر هم به میدان رفتند.

انگلیس بازی را هجومی آغاز کرد و لینگارد می توانست در همان دقیقه دو دروازه تونس را باز کند که شوت او با خوش شانسی تونسی ها وارد دروازه این تیم نشد. شروع طوفانی سه شیر ادامه داشت و استرلینگ می توانست گل برتری را به ثمر برساند که ضربه او هم وارد دروازه تیم تونس که دچار استرس شده بود نشد و هری مگ گوایر هم در ضربه کرنر نتوانست گلزنی کند.

در دقیقه ۱۰ هری کین موفق شد در ریباند دروازه تونس را باز کند تا بتواند اولین گل خودش را در جام جهانی به ثمر برساند.

در ادامه معز حسن دروازه بان تیم ملی تونس مصدوم شد و با چشمان گریان زمین را ترک کرد تا دروازه بان دوم تونس وارد زمین شود.

در دقیقه ۱۸ شوت هندرسون نزدیک بود وارد دروازه تونس شود که مصطفی دروازه بان تونسی ها این توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۲۴ توپ روی پای لینگارد جفت و جور نشد و ضربه او راهی به دروازه تونس نداشت. دو دقیقه بعد شوت ساسی با برخورد به یک بازیکن انگلیس به کرنر رفت.

در دقیقه ۳۵ سانتر بازیکنان تونس به روی دروازه با سرنگون شدن بن‌یوسف همراه شد و ساسی پشت توپ قرار گرفت و گل تساوی نماینده آفریقا را به ثمر رساند.

در ادامه جسی لینگارد نتوانست از چند قدمی دروازه تونس را باز کند تا بدشانسی های او در این شب ادامه داشته باشد و نیمه نخست با تساوی یک بر یک ادامه داشته باشد.

تا دقیقه ۶۰ دفاع چند لایه بازیکنان تونس این اجازه را به انگلیسی ها نداده است تا دروازه این تیم آفریقایی را باز کنند. در نهایت موقعیت های انگلیس نتیجه داد و هری کین توانست در دقیقه ۹۰ دومین گل خود را در این دیدار به ثمر برساند تا در کنار چریشف و لوکاکو در صدر جدول گلزنان باشد.

گرت ساوت گیت بازیکنان زیر را برای بازی با تونس انتخاب کرد:

جردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مک گوایر، جسی لینگارد، جردن هندرسن، هری کین، رحیم استرلینگ، کیرن تریپیر، اشلی یانگ، دله الی.

همچنین معز حسن، فخرالدین بن یوسف، یاسین مریاح، صیام بن یوسف، انیس بدری، وهبی خضری، دیلان بران، علی مالون، فرجانی ساسی، الیاس خیری، نعیم لیتی ۱۱ نفر اصلی تونس برای تقابل با انگلیس هستند.

256 41

 

تیراندازی در سوئد چند زخمی برجای گذاشت

به گزارش یورونیوز، هنوز جزئیات بیشتری از این تیراندازی منتشر نشده است.

پلیس هم اکنون خیابان های اطراف محل حادثه را مسدود کرده است.

به گفته برخی منابع غیررسمی، پلیس دلیلی برای اخطار عمومی ندیده و تحقیقات در این رابطه در جریان است.

در پی وقوع حوادث تروریستی متعدد طی سالیان گذشته، سطوح امنیتی در کشورهای اروپایی افزایش یافته است و نیروهای امنیتی به حال آماده باش در آمده اند.

49311

قانعی‌راد با تعلق خاطر به علم و پژوهش زندگی کرد

دریغا که دکتر محمدامین قانعی راد استاد جامعه‌شناسی زود و بی‌هنگام این جهان را وداع گفت و به ملکوت پیوست. مرگ چنین خواجه نه کاری است خرد.
دکتر قانعی راد دانشمند ممتازی بود. او روحی بلند و چشمی گشوده به اوضاع زمان و مسائل جامعه و کشور داشت و فارغ از تعلق‌ها و مصلحت‌اندیشی‌های کوته‌بینانه می‌خواست این مسائل را دریابد. استعداد این را هم داشت که با احتیاط دانشمندانه قدم در راه اندیشه اصلاح اجتماعی بگذارد.
فیلسوف و شاعر تماشاگرند اما کار دانشمند به‌خصوص دانشمند علوم انسانی و اجتماعی صرفاً تماشاگری نیست. آنچه کارل مارکس در باب پراکسیس گفت اگر از زوائد ماتریالیسم تاریخی پاک شود شاید تعبیر مناسبی برای علم جامعه باشد یعنی علمی که در آن نظر نمی‌تواند بی‌تعلق به عمل باشد. دکتر قانعی راد می‌خواست مسائل جامعه کنونی را به قول ماکس وبر با تفهّم و نه صرفاً با تبیین دریابد. شایسته است که کارنامه علمی او را دوستان و شاگردانش تدوین کنند.
آنچه اکنون مسلّم می‌نماید اینست که او با تعلق خاطر به علم و پژوهش زندگی کرد. اقتضای تعلق به علم و معرفت، سادگی و فراغ از تکلفات و کوته‌بینی‌ها و مصلحت‌اندیشی‌های شخصی و گروهی است و انصافاً دانشمند فقید واجد این اوصاف بود.
این ضایعه را به خانواده گرامی و همکاران و دوستان و شاگردانش و به همه دانشگاهیان و اهل دانش تسلیت می‌گویم و شادی روان او را در پناه رحمت و غفران الهی مسئلت دارم.

* رئیس فرهنگستان علوم

علی کریمی رسما از سپیدرود جدا شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در جلسه‌ای که امروز با حضور مالک، مدیرعامل، مدیر حقوقی، رییس کمیته انضباطی باشگاه سپیدرود رشت و علی کریمی به نمایندگی از کل کادر فنی برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات کریمی و کادر فنی، با رضایت طرفین  تسویه حساب نهایی با او و کل اعضای کادر فنی انجام شد.

43257

راهکار مناسب در برخورد با خودسرها

نمی دانیم کسانی که این روزها به ویژه ایام وحدت
آفرین مثل روز قدس و روز عید فطر باید فریاد بر سر اسرائیل و حامیان صهیونیست ها همچون آمریکا و
انگلیس بکشند، دچار چه عارضه ای شدند که مطالب وحدت شکن بیان می کنند. در گام اول
باید چنین کسانی را شناخت تا بتوان قضاوت درستی انجام داد. معتقدم 90 درصد این
مسائل متأثر از جهل است.

در زمانی که نیاز است همه انرژی ها جمع شود تا
هم افزایی رخ دهد، هر گونه اقدام تفرقه آمیز و برخلاف وحدت، ساختارشکنانه و ناهنجار محسوب
می شود؛ بنابراین حتما باید مسئولان به این مسئله فکر کنند و راه حلی را در قبال
حرکت های غیراخلاقی و غیرمنطقی پیدا کنند.

به شخصه معتقدم راهکار مناسب در برخورد با
خودسرها، این است که صداوسیما و رسانه های عمومی در گام اول آنهایی را که ناآگاه
هستند، آگاه کنند و در گام دوم خط مرز و خط تمایزی روشنی بین ناآگاهان با مغرضان حرکت
کننده در مسیر دشمن بکشند.

مردم در این موضوعات بهترین مدافع افراد ارزشمند
کشور هستند، ضمن آنکه بدیهی است که دستگاه های قانونی هم حتما باید ورود و اینگونه
موارد را پیگیری کنند.

در مجموع امروز در صحنه نبرد بین ایران با
زورگویان جهانی، علم و فناوری از مهمترین ابزار محسوب می شود. رهبر معظم انقلاب نیز
همواره علم و فناوری را از جمله مولفه هایی دانستند که موجب توانایی و اقتدار
ایران می شود، بنابراین تمام کسانی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند، نیروهای خود
را باید با هم در یک جهت قرار دهند تا برایند قوی از این نیروها پدید آید و کشور
بتواند از گردنه های سخت عبور کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم 

27214

از پاسخ علی مطهری به علم‌الهدی تا خبرهای تکمیلی درباره تعرض به دختران ایرانشهری/ پربازدیدهای ۲۷خرداد

در سرویس سیاست، پاسخ مطهری به علم‌الهدی خواندنی شد. توصیه تعدادی از فعالان سیاسی کشور به مسئولان نظام برای مذاکره با ترامپ هم مورد توجه قرار گرفت. بسیاری هم روی گزارشی با عنوان نمایندگان مخالف از اف‌ای‌تی‌اف چه می‌دانند؟ کلیک کردند.

در سرویس اقتصاد، دام بزرگ کلاه‎برداران در بازار داغ خودرو چشم‌ها را خیره کرد. واکنش رییس سازمان برنامه و بودجه به عدم افزایش حقوق برخی کارمندان، دیگر خبر پربازدید بود. کاربران زیادی هم خواستند بدانند بیمه بیکاری چه کسانی قطع می‌شود؟

در سرویس فرهنگ، نوشته احساسی امیر جعفری برای پیروزی تیم ملی فوتبال ایران پربازدید شد. دیگر خبر پُرمخاطب،شکست عجیب فیلم بازیگر سرشناس در گیشه بود. بسیاری هم خواستند بدانند چه کسانی حالشان از پخش فوتبال در سینما بد است؟

در سرویس جامعه، تعداد زیادی از خبرهای پربازدید درباره تعرض به دختران ایرانشهری بود از جمله توضیحات تکمیلی درباره خبر تکان‌دهنده تجاوز به ۴۱دختر در ایرانشهر. همچنین نموداری جالب از افزایش ناگهانی شدت صوت در تهران پس از برد تیم ملی فوتبال خبرساز شد.

در سرویس بین‌الملل،گفت‌و‌گو با مشاور سیاسی رییس‌جمهور که گفت حذف پست ریاست‌جمهوری به نظام صدمه می‌زند، پربازدیدترین خبر بود. در ادامه خبر رسید انگلیسی‌ها هم برای غارت ثروت نفتی ملت سوریه وارد میدان شدند. این خبر که «اون» یک آشتی تازه در پیش دارد هم پربازدید شد.

در سرویس ورزش این پرسش که چرا مراکشی‌ها به احترام سرود ملی ایران سکوت نکردند؟ خواننده زیادی پیدا کرد. تایید فیفا بر تابلوهای انتقادی تماشاگران ایرانی دیگر خبر پربازدید بود. همچنین بسیاری از رکورد دیگری که با دیدار ایران-مراکش شکسته شد، با خبر شدند. 

در سرویس طنز و کاریکاتور، واکنش استاد اسدی به برد ایران مقابل مراکش! لبخند بر لبان کاربران نشاند.

5757