فیلم | روایتی از دشواری‌های ناخواسته مردم در «زمانی دیگر»

 


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ناهید حسن‌زاده، نخستین تجربه ساخت فیلم بلند سینمایی خود را با «زمانی دیگر» کسب کرده است و این اثر سینمایی پس از حضور در جشنواره‌های مختلف سینمایی و کسب جوایز این روزها در حال اکران است.

همچنین تازه‌ترین تیزر این فیلم سینمایی همزمان با آغاز هفته دوم اکران در سینماهای «هنر و تجربه» در سراسر کشور رونمایی شده است.

فیلم سینمایی «زمانی دیگر» زندگی مردمانی را روایت می‌کند که در شرایط دشوار و ناخواسته‌ای گرفتار شده‌اند و در جستجوی رهایی هستند.

«زمانی دیگر» تا کنون جوایز متعددی مانند جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم «آتن»، جایزه «ببر طلایی رویال بنگال» برای بهترین فیلم از بیست و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «کلکته» در هندوستان، جایزه دستاورد ویژه هنری بهترین بازیگر مرد برای مجید پتکی بازیگر این فیلم را از شصت و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مانهایم» در آلمان دریافت کرده است.

مجید پتکی، یاسمن نصرتی، شقایق کمندی، فریبا خادمی و عصمت رضاپور از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

57243

 

از روزبه چشمی تعریف کردی یا سر به سرش گذاشتی آقای میثاقی؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در زمان اعلام بازیکنان برای آمدن روی سن و گذر از طاق نصرت و بوسه زدن به پرچم ارزشمند رضوی ، وقتی روزبه چپشمی را محمد حسین میثاقی معرفی معرفی می کرد در وصفش گفت:«انشالله در جام جهانی با مغز باز و دستان بسته!» او داشت به این اشاره می کرد که روزبه با تمرکز بیشتر بازی کند و این قدر هند های عجیب و غریب نداشته باشد!

حرف هایی که معلوم نبود در تمجید از او زده شده یا همراه با طعنه بودند!

4141

علی دایی در حمایت از تیم ملی چه نوشت؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی فوتبال ایران با مراسم بدرقه مسئولان ورزش کشور ، به ترکیه می رود. علی دایی مهمترین مهمان فوتبالی این مراسم در میان چهره های ملی فوتبال ایران بود.

او که در طول مراسم از سوی کارلوس کی روش حسابی سورپرایز شد ، بعد از مراسم در اینستاگرامش در حمایت از تیم ملی نوشت.

دایی در یادداشتش برای تیم ملی خیلی سربسته از همه خواسته فارغ از اینکه کدام بچه ها دعوت شدند و کدام بازیکنان نیستند ، کمی همه آرامش را حفظ کنند و از تیم ملی حمایت کنند. 

به احتمال فراوان موضوع لیست و انتقادهای بی پایان علی کریمی ، نکاتی است که علی دایی ، سربسته به آنها اشاره کرده است.

4141

 

نگرانی سیاستمداران فرانسوی از حجاب نماینده اتحادیه دانشجویی

خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح نوشت:، وزیر امور داخلی فرانسه آخرین سیاستمداری بود که روز جمعه نسبت به محجبه بودن نماینده اتحادیه دانشجویی که هفته گذشته با حجاب اسلامی توسط یک شبکه تلویزیونی مصاحبه کرده بود، ابراز شگفتی کرد.

جرالد کلمب یکی از چندین شخصیت سیاسی و شناخته شده در فرانسه است که از محجبه بودن مریم پوگوتو، نماینده اتحادیه دانشجویی در دانشگاه سوربون پاریس انتقاد کرده است.

مریم پوگوتو نماینده اتحادیه دانشجویی جناح چپ، هفته گذشته در مصاحبه ای 14 ثانیه ای با شبکه تلویزیونی “ام. 6 “مصاحبه کرده و در این مصاحبه با حجاب اسلامی از درخواست های دانشجویان متحصن در فرانسه حمایت کرده است. در این مصاحبه مخالفت دانشجویان به یک سیستم پذیرش جدید در دانشگاه اعلام شد.

اتحادیه دانشجویی تحصن های دانشجویان در چندین دانشگاه را نسبت به این سیستم را که گفته می شود یک سیستم بسیار گزینشی می باشد، مورد حمایت قرار داده است.

پوگوتو در مصاحبه با این شبکه تلویزیونی گفت: ما می خواهیم همه حق تحصیل داشته باشند، تا دانشجویان فرصت آنچه را می خواهند داشته باشند، اما متاسفانه دانشگاه ها ظرفیت و توانایی کافی را ندارند.

درخواست وی با برخوردها و انتقاداتی از سوی سیاستمداران سکولار فرانسوی مواجه شد که منتظر بودند از حجاب وی، به عنوان بهانه ای برای سرکوب دانشجویان استفاده کنند.

در این میان اتحادیه دانشجویی ضمن حمایت از دانشجوی محجبه گفت: پوگوتو مورد حمله قرار گرفته زیرا یک زن، یک مسلمان و یک دختر محجبه است و از همه مهمتر اینکه او یک دانشجو در مقام اتحادیه دانشجویی و مخالف سیاست های آن ها است.

/6262

 

ساخت خانه‌هایی که با جزر و مد زیر آب می‌روند

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سی ان بی سی، ناتالی میزاگارسیا یک محقق سیاسی است پروژه
زندگی سیال در اقیانوس را پیگیری می کند. میزاگارسیا در گفت وگو با سی ان بی سی
درباره آنچه سختی زندگی زیرنظر دولت ها و اینکه چرا او معتقد است که آموزش استارت آپ باید در راس قرار
بگیرد،صحبت می کند.

این زندگی سیال، یک تحقیق  و پژوهش است برای دو موسسه معتبر پژوهشی است.

این پروژه یک برنامه پایلوت با مشارکت دولت
فرانسه در جزایر پلی نیز است که 300 خانه در جزیره ای که تحت حکومت خود اداره شوند
و با استفاده از رمزپایه ای که واریون نامیده می شود،دنبال می شود.

او می گوید: اول ما می توانیم ببینیم چطور این جزیره
کار می کند، ما در حال آماده سازی چارچوبی برای جزیره و کسانی که مقیم این خانه ها
می شوند،هستیم.

این پروژه از طریق کمک های بشردوستانه تامین
مالی می شود.

انتظار می رود که این جزیره پایلوت تا سال 2022 تکمیل
شود و هزینه آن 50 میلیون دلار برآورد می شود.

میزا گارسیا می گوید: این پروژه در جزایر پلی
نزی آزمایش می شود.این منطقه جایی از زمین است که  روی یک تپه مرجانی قرار می‌گیرد و با بالاآمدن
سطح دریا ناپدید می شود.

به علاوه خانه ای که ساخته می شوند،مراکز تجاری
هم در نظر گرفته شده که فراتر از نفوذ مقررات دولتی هستند.

این بدان معناست که ثبات وجود دارد  و نوسانات ژئوپلتیکی، یا نوسانت ارزی موثر نیست و یک مکانسم کامل خودکار
در این منطقه عمل می کند.

او می گوید: این آلترنانیو جذاب برای کسانی است که حاکمیت دولت را رد می کنند.یک
مفهوم آزادی خواهانه است.دولت های زیر نظر جزایر شناور تنها خدمات ارایه می کنند .

اگر هم کسی می خواهد زیر نظر یک دولت خاص زندگی
کند،می‌تواند خانه خود را بردارد و به جزیر دیگری برود.

او می گوید که این یک دوره بلند مدت است؛ قرار است صدها
کشور جدید در اقیانوس به این شیوه ساخته شود.

3535

 

از حاشیه‌های اعلام فهرست بازیکنان تیم ملی تا بازگشت دلواپسان/ پربازدیدهای ۳۰ اردیبهشت

در سرویس سیاست، خبری با عنوان آتش کازرون را نماینده این شهر در مجلس به‌پا کرد پربازدیدترین خبر بود. بسیاری هم روی خبر بازگشت دلواپسان کلیک کردند. روایت مطهری از دادوبی‎داد در جلسه غیرعلنی مجلس هم پربازدید شد.

در سرویس اقتصاد،خبری با تیتر یک دست دل و جگر ۷۲۰ هزار تومان تعجب خیلی‌ها را برانگیخت. عده زیادی هم خواستند بدانند برنج چقدر گران شده است؟  دیگر خبر پربازدید این سرویس، مدل جدید کلاهبرداری در خرید اقساطی خودرو بود.

در سرویس فرهنگ، صحبت‌های بازیگر «شب‌های برره» در مراسم تشییع پیکر حسین شهاب پربازدیدترین شد. تعداد زیادی از کاربران نیز  روی خبر پیش بینی ضرغامی از اتفاقات اختتامیه جشنواره کن کلیک کردند. متهم شدن لوک بسون به تجاوز جنسی نیز توجه تعداد دیگری از مخاطبان را در پی داشت.

در سرویس جامعه، بسیاری بر روی متن نامه زیباکلام به رییس دانشگاه تهران درباره بازنشستگی‌اش کلیک کردند. کاربران زیادی هم خواستند بدانند عروسی نوه ملکه انگلیس (شاهزاده هری) چند میلیون دلار آب خورد؟ فرد توهین کننده به امام رضا (ع) با وثیقه آزاد شد هم توجه کاربران را در پی داشت.

در سرویس بین‌الملل، مخاطبان خواستند بدانند نمایندگان زن امارات و اسرائیل با کدام تصویر جنجال به پا کردند؟ در ادامه، کاربران روی خبر دندان هیتلر راز مرگش را فاش کرد کلیک کردند. چین، بالاخره تسلیم ترامپ شد هم مورد توجه قرار گرفت.

در سرویس ورزش، اعلام فهرست ۲۴ نفره تیم ملی پربیننده‌ترین خبر شد. تصویری از پیراهن تیم‌ملی ایران که سرانجام رونمایی شد نیز دیگر خبر پرکلیک این سرویس بود. چرا سیدجلال و وریا خط خوردند؟ هم بازدید زیادی داشت.

در سرویس طنز و کاریکاتور، نقشه جدید الهلال برای ستاره استقلال! نگاه‌ها را به خود جلب کرد.

57244

ایستگاه جدید آتش نشانی در اردبیل افتتاح می شود

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ دکتر حمید لطف اللهیان تصریح کرد: ایستگاه شماره ۶ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل واقع در شهرک کوثر با هدف امداد رسانی در مواقع حادثه به ساکنان محدوده شهرک های کوثر، نیایش، نادری افتتاح خواهد شد.

وی با بیان این که در این ایستگاه بیش از ۲۷ نیروی امداد و نجات در سه شیفت کاری مشغول امداد رسانی به شهروندان در مواقع ضروری خواهند بود، افزود: خودروهای امدادرسانی نیز در این محل مستقر شده است.

شهردار اردبیل گفت: با افزایش یک ایستگاه آتش نشانی به مجموع ایستگاه‌های این سازمان ،پیش بینی می شود میانگین زمان حضور در محله حادثه کاهش یافته و سرعت در امداد رسانی افزایش یابد.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه ایستگاه شماره ۶ آتش نشانی با هدف ارتقا ایمنی در شهرک های شهر اردبیل افتتاح خواهد شد، افزود: دوره های آموزشی متمرکز نیز برای آتش نشانان برگزار می شود .

وی همچنین با اشاره به انجام اقدامات اولیه ترخیص نردبان 56 متری در گمرک بیان کرد: این نردبان به طول ۵۶ متر از شرکت معتبر ایتالیایی به منظور اطفای حریق خریداری شده و در حال ترخیص از گمرک کشور است.

شهردار اردبیل با تاکید بر افزایش ضریب ایمنی اماکن های عمومی، تجاری و مسکونی در شهر گفت: ایمن سازی ساختار شهرسازی و ساخت و ساز شهری به منظور کاهش حوادث ضروری است.

46

سالانه بیش از ۶ هزار تن عسل در اردبیل تولید می‌‌شود

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ عزیز باقری در جلسه گرامیداشت روز جهانی زنبور عسل که در سالن جلسات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد اظهار کرد: در استان اردبیل نزدیک به ۳۴۱ هزار کلنی زنبور عسل وجود دارد و میزان تولیدات سالانه استان به ۶ هزار و ۴ تن می رسد.

وی با اشاره به میزان مصرف سالانه محصولات زنبور عسل در داخل استان اردبیل افزود: مصرف سالانه استان اردبیل نزدیک به یک هزار تن بوده و مابقی تولیدات داخل استان نیز به استان‌ها و کشورهای دیگر صادر می‌شود.

کارشناس زنبور عسل جهاد کشاورزی عنوان کرد: سرانه مصرف محصولات عسل در کشور ایران بالاتر از میانگین مصرف جهانی است به طوری که سرانه مصرف در کشور به ۹۵۰ گرم می‌رسد در حالیکه مصرف جهانی ۲۵۰ گرم است.

باقری ادامه داد: تا ۱۰ سال قبل زنبورداری به عنوان شغل محسوب نمی‌شد اما اکنون به عنوان یک حرفه با اشتغال‌زایی مناسب در جامعه کنونی شناخته می‌شود از همین رو می‌توان با توجه ویژه به این بخش زمینه اشتغال افراد زیادی را فراهم ساخت.

وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه زنبورداری بیان کرد: میز عسل با هدف بررسی مشکلات حوزه زنبورداری و تولید عسل در کشور به صورت پایلوت در استان اردبیل برگزار می‌شود که امیدواریم با برگزاری این جلسات مشکلات این حوزه رفع شود.

46

اعتصاب غذایی دانشجویان کمبریج/ علت؛ سرمایه‌گذاری دانشگاه در حوزه سوخت‌های فسیلی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین:‌ ۳دانشجوی
دانشگاه کمبریح، در اعتراض به سرمایه‌گذاری این دانشگاه در حوزه سوخت‌های فسیلی
شروع به اعتصاب غذا کردند.

معترضین تخمین زده‌اند که این دانشگاه به طور مستقیم و غیرمستقیم حدود
۳۷۷میلیون دلار در شرکت‌های سوخت‌های فسیلی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همین دلیل
قرار است شورای دانشگاه کمبریج فردا در جلسه‌ای در این رابطه تصمیم گیری کند.
سخنگوی این دانشگاه در این باره گفت: «این شورا، همه جنبه‌های لغو سرمایه‌گذاری که
شامل بخش اخلاقی ماجرا می‌شود را بررسی می‌کند. هدف ما این است که به آینده‌ای
بدون کربن برسیم.»

اما این دانشجویان این دانشگاه را راضی نمی‌کند، سام، وارن میل یکی از افراد
درگیر اعتصاب غذا یکی از این افراد است، او در این رابطه توضیح داد: «ما ازهمه‌
راه‌های دموکراتیک استفاده کردیم تا دانشگاه از سرمایه‌گذاری در حوزه سوخت‌های
فسیلی به طور کامل کنار بکشد، ولی الان راه دیگری برای ما باقی نگذاشتند.

یکی دیگر از دانشجویایی که اعتصاب کرده بود هم در این رابطه گفت: هر روزی که
دانشگاه سرمایه‌گذاری خود را ادامه می‌دهد، مستقیم یا غیرمستقیم در رنج خودش شریک
می‌شود و این دقیقا دلیل ما برای اتمام کامل سرمایه‌گذاری‌های دانشگاه است. 

منبع: گاردین