ردپای حملات جدید به سوریه درتوئیتر محسن رضایی/ روایت مشاور رهبری ازحمایت موشکی عربستان از تروریست‌ها

متن کامل پیام توئیتری محسن رضایی بدین شرح است:

«آغاز حملات رژیم اشغالگر قدس پس از آزادسازی مناطق سوریه از دست تروریست ها روشن ترین دلیل بر همکاری صهیونیسم و تکفیری ها است.»

سرلشکر صفوی: دفاع از سوریه و فلسطین در راستای جهاد دفاعی است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: هم‌اکنون از نظر مبانی فقهی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، دفاع از سوریه، عراق، فلسطین و یمن در راستای جهاد دفاعی است.

سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا صبح امروز در نشست تخصصی گفتمان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در منظومه فکری امام خمینی (ره)، در خصوص اندیشه دفاعی امام راحل اظهار داشت: امام به عنوان مرجعیت جامع الشرایط توانستند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را که فرماندهی کل نیروهای مسلح را بر عهده داشتند، به پیروزی برساندند؛ بر همین اساس ایشان ریشه‌های تهدید را اسرائیل، نظام سرمایه داری و کمونیست می‌دانستند.

وی با بیان اینکه امام در مبانی فقهی به جهاد ابتدایی و جهاد دفاعی اشاره می‌کنند، افزود: هم اکنون از نظر مبانی فقهی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، دفاع از سوریه، عراق، فلسطین و یمن در راستای جهاد دفاعی است؛ البته شرایط جهاد دفاعی با جهاد ابتدایی تفاوت دارد به نحوی که امام شرایط جهاد دفاعی را برای همه مسلمانان امری واجب می‌داند، زیرا این امر باعث حفظ استقلال کشورها می‌شود.

سردار صفوی با بیان اینکه امام در جهاد دفاعی، دفاع را مثل نماز واجب می‌دانند، گفت: مولفه‌های اندیشه دفاعی امام عبارتند از: دفاع جهان شمول از مسلمانان و مستضعفان، دفاع همه جانبه، نفی سلطه گری و سلطه پذیری، صلح طلبی و هم زیستی مسالمت آمیز، تکلیف محوری و تکلیف گرایی و افزایش قدرت دفاعی.

وی ادامه داد: باید قوی شویم و این قوی شدن هم فقط محدود به حوزه دفاعی نمی‌شود، بلکه می‌بایست در تمامی حوزه‌ها قوی باشیم و علاوه بر آن باید انسجام داخلی و وحدت سیاسی را هم بیش از پیش افزایش دهیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه با تاکید بر اینکه امام (ره) در منظومه فکری خود به راهبرد دفاع همه‌جانبه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و دفاعی اعتقاد داشتند، عنوان کرد: امروز قدرت نفوذ سیاسی فرهنگی و معنوی از ایران به عراق، سوریه، لبنان و یمن رفته و ملت‌ها را تحت تاثیرخود قرار داده است؛ البته این فقط شامل مسلمانان نمی‌شود، بلکه مردم سایر کشورها مانند ونزوئلا را هم شامل می‌شود.

وی بیان داشت: وقتی تجربه استفاده از نیروی مردمی که همان بسیج مستضعفین باشد را به مردم کشورهای عراق و سوریه منتقل کردیم، توانستند مقابل تکفیری‌ها ایستادگی کنند و به پیروزی دست یابند؛ دولت‌های عراق و سوریه با بهره مندی از تجربه بسیج مستضعفین توانستند ۱۰۰ هزار نفر را در این کشورها سازماندهی کنند که فقط در عراق با استفاده از این نیروهای مردمی ۲۲ تیپ حشد الشعبی تشکیل شد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: امروز ۹ میلیون نفر از مردم سوریه، عراق و یمن در این جنگی که در کشورهای شان وجود دارد، آواره شده‌اند و علاوه بر این در سوریه ۱۱ تا ۱۳ هزار نفر کشته شدند؛ تکفیری ها تاکنون ۹۰ هزار نفر را از کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی به سوریه اعزام کردند که از این تعداد فقط ۱۰ هزار نفر از روسیه، ازبکستان، چچن و آسیای میانه بودند.

وی تصریح کرد: این تروریست‌ها با پول و تجهیزات عربستان تقویت می‌شدند، به عنوان مثال هر اندازه که مدافعین حرم در عراق و سوریه آرپی‌جی به سمت تانک‌های تکفیری‌ها شلیک می‌کردند، تروریست‌ها به میزان بیشتری موشک‌های کورنت و تاو به سمت تانک‌های ارتش‌های سوریه و عراق شلیک می‌کردند به عبارت دیگر اگر مدافعین حرم برای انهدام یک تانک حدود پنج موشک آر پی جی شلیک می‌کردند، تکفیری‌ها ۱۰ موشک گران‌قیمت تاو و کورنت شلیک می‌کردند؛ این یعنی آن قدر تجهیز شده بودند که شلیک این تعداد موشک برای‌شان اهمیت نداشت.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا سپس اظهار داشت: باید راهبرد دشمن را در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، نظامی و غیره بشناسیم و برابر آنها برنامه داشته باشیم، به عنوان مثال رئیس جمهور کم‌خِرد آمریکا که چند روز دیگر می‌خواهد درباره برجام نظر بدهد، باید برای آن مقطع سناریوهای مختلف داشته باشیم.

وی اضافه کرد: بدین صورت که اگر آمریکا برجام را تایید یا رد کند و یا اگر با اروپایی‌ها به توافقی برسد که آنها بویژه سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلستان) که سران آنها به آمریکا رفتند، از ما بخواهند به لحاظ توانمندی موشکی و نفوذ منطقه ای کوتاه بیاییم، بعد این کشورها از آمریکا بخواهند تا از برجام خارج نشود، بازی دوگانه‌ای است که در برابر ایران انجام می‌دهند؛ لذا باید برابر هر یک از این سناریوها، برنامه داشته باشیم.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: اسرائیل بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و آمریکا نیز ۹۰ هزار نیروی نظامی و حدود ۵۰ ناو در منطقه دارد؛ اما ایران قدرت موشکی را برای دفاع از خود نیاز دارد.

وی در ادامه به جنگ شبکه‌ای و مجازی اشاره کرد و گفت: دشمنان سال‌هاست علیه مردم کشورمان جنگ اقتصادی را طراحی و اجرا می‌کنند تا قدرت اول اقتصادی منطقه نشویم و یا اینکه ملت ناراضی شوند. امروز یکی از معضلات وزارت نفت این است که روزی دو میلیون بشکه نفت صادر می‌کنیم، ولی امکان انتقال ارز این صادرات را به دلیل محدودیت‌های بانکی که از سوی آمریکا اعمال شده، نداریم؛ پس در این جنگ اقتصادی باید برای دفاع، یک راهبرد اقتصادی داشته باشیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا سپس ادامه داد: یکی از عواملی که منجر به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شد، مسایل اقتصادی بود؛ زیرا در سال ۶۵ و بعد از آن به دلیل آن که فرانسه هواپیماهای میراژ به همراه خلبان‌های اجاره‌ای خود را در اختیار عراق قرار داده بود، جزیره خارک بارها مورد حمله این هواپیماها قرار گرفت و به موازات آن عربستان نیز با توطئه‌ای که انجام داد، باعث شد که قیمت فروش نفت کشورمان به زیر ۱۰ دلار برسد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی از فکر و اندیشه جوانان تحصیل‌کرده کشور، گفت: برای آسیب‌شناسی بخش‌های مختلف کشور، مقام معظم رهبری هر از گاهی همه قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح را دعوت کرده و برای رفع مشکلات به هر دستگاهی وظایفی را محول می‌کنند.

سرلشکر صفوی گفت: اگر در بحث دفاع و امنیت کشور پیروز شدیم و امروز هم می‌توانیم از کشور دفاع کنیم به دلیل این است که امام (ره) مجموعه‌ای هم‌جنس انقلاب را مثل سپاه پاسداران تشکیل داد؛ آن‌ها فکرشان با فکر امام (ره) و مردم یکی بود؛ اما آیا یک نظام انقلابی را در سایر ساختارهای کشور تشکیل دادیم؟

وی با بیان اینکه در کشور ما دو یا چند گفتمان جواب نمی‌دهد؛ لذا وحدت کلام و انسجام سیاسی ذیل رهبری ضروری است، تاکید کرد: از رهبری خردمند، عاقل، شجاع، دلسوز با جهان‌بینی بالا و روشنفکر برخورداریم؛ حتی ایشان فرمانده دفاع از بلاد اسلامی هم هستند؛ زیرا سوریه و عراق را رهبری ایران نجات داد؛ البته دولت و مردم نیز در این زمینه کمک کردند.

2929

صالحی: خلیج فارس نماد عزت ملی در مقابل تجاوزهای جدید است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش ملی خلیج فارس که امروز (دوشنبه 10 اردیبهشت) در تالار شهید آوینی بندرعباس بندرعباس برگزار شد، با تاکید بر توجه به محیط زیست خلیج فارس گفت: خلیج‌فارس نماد عزت و مقاومت ایرانی است، مام ایران است و باید محیط‌زیست خلیج‌فارس را جدی‌تر بگیریم. این مادر طبیعت ایرانی نباید با آلودگی زندگی کند، نباید بر آن غبار بنشیند؛ خوشبختانه توجه دولت و هیات‌دولت در سفر اخیر به استان به بحث آلودگی‌های زیست‌محیطی این منطقه جلب شده و با پیگیری استاندار و نمایندگان امیدواریم محیط‌زیست را جدی بگیریم.

او ادامه داد: خلیج‌فارس با ایران متولد شده و این دو همزاد تکوینی هم بوده‌اند؛ امروز در سرزمین سنگربانان خلیج‌فارس هستیم که در طول قرن‌ها در کنار این دریای پارسی خواستار عزت و حرمت ایران بوده‌اند. این دریا با ایران متولد شده و با نام ایران جاودانه می‌ماند، هر چند بدخواهان ایران بخواهند این نام را از این دریا بگیرند، دریا نام آن‌ها را در قعر خود فرو خواهد برد.

صالحی گفت: خلیج فارس یک دریا نیست، حلقه ارتباط بشریت در یک دوره تاریخ طولانی بوده است، قاره‌های آسیا، اروپا و افریقا را به هم وصل کرده است و نقطه اتصال فرهنگ‌ها و تمدن‌های بشری بوده است. خلیج‌فارس یک شاهراه ارتباطی بشریت در طول قرن‌های متمادی بوده و هست؛ با این نگاه است که خلیج‌فارس اهمیت می‌یابد ملت‌ها و افراد را به هم وصل می‌کند اما آنان که از این ارتباط صلح‌آمیز نگرانند از این شاهراه می‌ترسند.

وزیر فرهنگ و ارشاد افزود: خلیج فارس منبع ذخایر عمده انرژی جهان است، آنانی که طمع به مال و دارایی انسان‌ها دارند به خلیج‌فارس هم طمع دارند، اگر برای خلیج‌فارس رویاهای آشفته می‌بینند چون منبع پایداری و ماندگاری دارایی‌های جهانی است، خلیج‌فارس صرفا یک دریا نیست بلکه نماد مقاومت و عزت این منطقه است. جریان چپاول‌گر و تجاوزگر وجب به وجب دنیا را گشت و مستعمره کرد اما وقتی به این منطقه آمد زمین‌گیر شد؛ استعمار نتوانست پای در خاک ایران بگذارد و ایران را مستعمره خود کند چون خلیج‌فارس مقاوم بود و مردمان این منطقه در یک زیست عزت‌مدارانه کوشش کردند حریم امنی برای ایران قرار دهند چه در برابر پرتغالی‌ها و هلندی‌ها و چه در برابر انگلیسی‌ها، امام قلی‌خان‌ها، رئیس علی دلواری‌ها و هزاران نفر دیگر که یاد و اثرشان بر این خاک برجا مانده اجازه ندادند هیچ بیگانه‌ای پایش را بر این خاک بگذارد.

صالحی افزود: خلیج‌فارس نماد مقاومت و عزت ملی ایران در مقابل تجاوزها و طمع‌های جدید است، مردم این منطقه نه تنها از حریم دریا حفاظت کردند بلکه از مرزهای جنوبی و غربی کشور هم در دوران هشت سال دفاع مقدس جانانه محافظت کردند، بیش از یک هزار شهید در استان هرمزگان تقدیم این آب و خاک شده است. سنگربانان خلیج فارس نه تنها حریم دریا را در مقابل تجاوزگران ممانعت کردند بلکه مرزهای جنوبی و غربی را هم حریم خود دانستند و در دفاع جانانه هشت ساله حماسه پرشوری آفریدند.

او تاکید کرد: در این منطقه با یک تنوع فرهنگی مواجه هستیم که به نوع اقلیم و زایش‌های گسترده تمدنی برمی‌گردد و در کمتر جایی از  ایران می‌توان این تنوع توام با زایش فرهنگی را دید. 

صالحی با اشاره به همزیستی مذاهب و اقوام در کنار خلیج‌فارس بیان کرد: اقوام و مذاهب با تنوع فرهنگی توام با همزیستی آرام و همکاری در کنار هم  زندگی می کنند این در حالی است که در هر نقطه‌ای از جهان امروز که در کینه و نفرت مذاهب و اقوام می سوزد آیا مثل این منطقه سراغ داریم که همگان با تعامل سازنده، همکاری و آرامش خاطر قرار داشته باشند. 

58243

این ۱۱ عکس‌ خیره‌کننده از افغانستان رنج‌کشیده را ببینید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از آتلانتیك، شاه مری، دبیر بخش عكس فرانس پرس در كابل، یكی از 25 قربانی بود كه بر اثر انفجار بمب در افغانستان جانشان را از دست دادند. او كارش را در پوشش اخبار افغانستان از سال 1998 برای AFP آغاز كرد و در طول بیست سال گذشته، بیش از هجده هزار عكس از او منتشر شد كه شامل جنگ در افغانستان و مردم جنگ‌زده و در عین حال زندگی روزمره مردم و زیبایی‌های این كشور بوده. در ادامه، بعضی از عكس‌های شاه ماری را كه به وضعیت اجتماعی مردم افغانستان پرداخته می‌بینید.

1: سمیع‌الله، پسر یازده ساله افغان، پسر كفاشی است كه منتظر مشتری‌ ایستاده است. او دومین پسر از خانواده هشت‌نفره‌شان است كه برای تامین مخارج خانواده، از صبح تا غروب در غرب كابل به كار واكس زدن كفش‌ها مشغول است. فقر و ناامنی، هزاران كودك افغان را مجبور به كار كرده، آنها به جای تفریح و آموزش، به كار كردن در خیابان‌ها و كارگاه‌ها مشغولند.

2: نیلوفر رحمانی، زن 23 ساله افغان، اولین خلبان زن در این كشور است. او در این كشور به دلیل كلیشه‌های جنسیتی و تفكر مردسالار، با تهدیدات زیادی رو به رو شده اما همچنان در ادامه راهش مصمم است.

3: یك مرد مجروح در اثر حملات بمب‌گذاری در كابل در سال 2009. در این حمله 12 نفر كشته شدند. این حمله جزو تهدیدات طالبان در این كشور بود.

4: یک کودک آواره افغانی از ولایت هلمند در حوالی کابل

5: یک زن افغان آواره منتظر دریافت کمک از برنامه غذای جهانی در کابل است

6: نیروهای امنیتی افغان پس از یک حمله انتحاری در ناحیه بصار ولایت پنجشیر در مرزهای شورشیان ایستاده‌اند

7: بستگان سعید جواد حسنی، جوان 29 ساله افغان، که در حمله انتحاری به یک مینی بوس کشته شد، در غم از دست دادن او هستند. او جزو کارکنان کانال تلویزیونی افغانستان بود كه در روز 21 ژانویه 2016 در کابل کشته شدند.

8: كودك افغان در برف


9
: یک زن زخمی افغان پس از حمله بمب گذاری انتحاری در کابل در 21 مارس 2018 در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته

10: طرح واكسیناسیون كودكان افغان برای پیشگیری از فلج اطفال

11: یك كودك افغان در حال راه رفتن با پای مصنوعی در یکی از بیمارستان‌های صلیب سرخ برای قربانیان جنگ و معلولان در کابل

47234

دست‌مریزاد به رحمان رضایی و برق شیراز برای این فوتبال پاک

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛برق شیراز یک پای
پازل بود برای صعود نساجی به لیگ برتر.جدا از شش گلی که خود نساج ها وارد دروازه
راه آهن کردند اصلا نمی توان از کنار فوتبال پاکی که رحمان رضایی و تیمش مقابل
خونه به خونه به نمایش گذاشتند به راحتی عبور کرد.آنها در رده دوازدهم جدول رده
بندی بودند،می بردند یا می باختند فرقی برایشان نداشت اما برای اینکه نشان بدهند
هنوز هم جوانمردی هست و هنوز هم می شود گفت که فوتبال ما پاک است وارد زمین شدند و
با غیرت مقابل خونه به خونه بازی کردند تا این نساجی قائمشهر باشد که طلسم 24 ساله
را بشکند و راهی لیگ برتر شود.
جدا از همه زحماتی که نساج ها برای صعود به لیگ
برتر کشیدند یک خسته نباشید باید گفت به رحمان رضایی و تیمش،دست‌مریزاد و ….

 

251 41

«مصائب درختان» در قاب عکس

این نمایشگاه شامل ۱۱ عکس سیاه و سفید از ۱۳ سال تلاش علی شکری در زمینه عکاسی
است که بر روی بوم و کاغذ  ارائه خواهد شد.

همزمان با این نمایشگاه، کتاب «مصائب درختان» نیز رونمایی خواهد
شد. این کتاب مجموعه‌ای از ۱۱۱ عکس از درختان است که با مقدمه‌ای
به قلم هادی شفائیه در قطع مربع و در سایز ۲۸×۲۸ سانتی‌متر توسط انتشارات ماتادور در
کشور انگلستان چاپ شده است.

شکری در این مجموعه به درخت همچون المانی انسانی نگریسته
و  روابط بین آن‌ها، احساس درخت‌ها و زندگی‌شان را از دریچه دوربین انعکاس
داده است. عکس‌های شکری در این مجموعه از درختان
در طبیعت برفی است، وی این عکس‌ها را از طبیعت شهرهای مختلف ایران چون لرستان، شهرکرد
، آذربایجان و … ثبت کرده است.

علی شکری، متولد سال ۱۳۶۰ است. او از سال ١٣٨٢ عکاسی می‌کند و
در این مدت موفق به برگزاری پنج نمایشگاه انفرادی شده و آثارش در نمایشگاه‌های
گروهی در آمریکا، انگلیس، سوییس، اسلوانی، ترکیه، آذربایجان و البته ایران شرکت
داشته است. شکری در سال ١٣٨٥ در دوسالانه عکس، عكاس منتخب طبیعت شده است.

نمایشگاه «مصائب درختان» تا ۲۱ اردیبهشت در گالری مژده برپا خواهد
بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه به جز شنبه‌ها از این نمایشگاه دیدن نمایند.

5757

بهترین روز قویترین مرد ایران که نساجی آن را رقم زد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛بهداد سلیمی که یکی
از تماشاگران ویژه بازی نساجی و راه آهن بود پس از ضعود تیم شهرش به لیگ برتر
گفت:«امروز یکی از بهترین روزهای زندگی من رقم خورد.خوشحالم از اینکه نساجی پس
ازسال ها توانست راهی لیگ برتر شود.»

سلیمی
این را گفت و ادامه داد:«امیدوارم این صعود تداوم داشته باشد و نساجی تا سالهای
سال در لیگ برتر باقی بماند 

251 41

آقا کریم بی خیال رائفی‌پور و خوشحال از صعود نساجی و نفت به لیگ‌برتر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛کریم باقری مربی پرسپولیس صعود نساجی و نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر را تبریک گفت.این اتفاق در حالی افتاد که پس از حاشیه هایی روز گذشته که رائفی پور آن را به راه انداخته بود خیلی ها شاید منتظر واکنشی از سوی باقری بودند.اما آقا کریم بی خیال رائفی پور نخستین واکنشی که در اینستاگرامش داشت تبریک برای صعود دو تیم لیگ یکی به لیگ برتر بود.

 

 

251 41

مسجدسلیمان هم برزیل شد درست مثل آبادان

تیم نفت مسجدسلیمان با تساوی 2-2 مقابل مس رفسنجان به مقام قهرمانی لیگ دسته اول فوتبال دست یافت.

* حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ، هدایت یزدی، مدیرعامل باشگاه نفت و افشین حیدری، مدیر ورزش و جوانان استان خوزستان روی سکوی قهرمانی حاضر شدند و مدال اعضای تیم نفت را به این تیم اهدا کردند.

* تیم داوری مسابقه مدال قهرمانی دریافت کردند.

* گوینده ورزشگاه اعضای تیم نفت را نام می‌برد و تماشاگران همه این بازیکنان را تشویق می‌کردند.

* یکی از بازیکنان نفت با پرچم برزیل وارد جشن قهرمانی شد و خوشحالی کرد.

* رضا حافظی، دستیار محمود فکری با لباس بختیاری به جایگاه قهرمانی آمد.

*میلاد میداودی جام قهرمانی لیگ یک را بالای سر برد.

251 41