حق بیمه امسال کارگران چقدر است؟

چندی پیش پس از برگزاری جلسات متعدد در جهت تصمیم‌گیری در خصوص حداقل دستمزد، دستمزد ۱۳۹۷ کارگران برای حداقلی بگیران از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان در سال ۱۳۹۶ با افزایش ۲۰ درصدی به یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان رسید.

با توجه به این‌که کل حق بیمه ۳۰درصد حقوق بوده و ۲۳درصد از آن سهم کارفرما و هفت درصد نیز سهم کارگر است، بر این اساس مبلغ کل بیمه برای سال ۱۳۹۷ معادل ۳۶۷ هزار و‌۲۱۷ تومان تعیین شده که به این ترتیب سهم کارفرما ۲۸۸ هزار ‌و ۵۳۳ تومان و سهم کارگر معادل ۸۵ هزار و ۶۸۴ تومان است.

35225

 

نذر صلوات برای آزادی بقایی و مشایی/مظلوم‎نمایی جدید احمدی‌نژاد با انتقال بقایی به بیمارستان

به گزارش خبرآنلاین، هنوز 20 روز از اجرای حکم حمید بقایی نگذشته که داستان احمدی نژاد و رفقا یک بار دیگر از سر گرفته شده است. این سناریو به دلیل آنکه معاون اجرایی رییس دولت دهم از همان ساعات آغازین بازداشت دست به اعتصاب غذا زد آغاز شد و روزی نبود که در کانال های تلگرامی محمود احمدی نژاد و حامیانش از اوضاع جسمانی بقایی گفته نشود و نسبت به عواقب آن خطاب به مسئولان دستگاه قضا هشدار داده نشود.
صبح امروز و با انتشار خبر انتقال حمید بقایی از زندان به بیمارستان این سناریو جان تازه ای به خود گرفت. در کانال تلگرامی احمدی نژاد عنوان شد: نیمه شب گذشته ماموران، حمید بقایی را از زندان اوین به بیمارستان بقیه الله منتقل کردند. پس از تشدید اعتصاب غذا و امتناع از نوشیدن آب، شرایط جسمی بقایی رو به وخامت گذاشته بود.
با انتشار این خبر بود که محمود احمدی نژاد در واکنشی در همین کانال خبری عنوان کرد: جناب آقای حمید بقایی، آن مرد پاک، مومن و قهرمان بزرگ مبارزه با بی عدالتی، پس از 18 روز ایستادگی تاریخی در برابر ظلم، ظاهرا در بیمارستان بستری شده است. امیدوارم به جسم نحیف او آسیب جدی وارد نشده باشد و خودکامگان عبرت لازم را گرفته باشند. آقای حمید بقایی با اعتصاب غذا، به استقبال شهادت رفت تا جان شیرینش را سند پاکی خود و اعتراض به ظلم بزرگ دستگاه قضایی قرار دهد.
رییس دولت های نهم و دهم افزود: اینجانب از همه عزیزانی که با اعتکاف، روزه گرفتن و قرائت دعا و ذکر صلوات، از خدای مهربان آزادی همه زندانیان بیگناه را درخواست کردند صمیمانه تشکر می کنم و پیشنهاد می نمایم تا احقاق حقوق همه مردم و سلامتی و رهایی همه آزادی خواهان و عدالت طلبان بویژه عزیزانمان آقایان مهندس مشایی و حمید بقایی، روزانه صد صلوات به امام عصر (عج) هدیه کنند.
اما خبر ترخیص بقایی از بیمارستان و بازگشتش به زندان، نه تنها برای محمود احمدی نژاد و دوستانش خوشایند نبود بلکه بخش دیگری از سناریوی این تیم را کارگردانی کرد. کانال خبری محمود احمدی نژاد با اعلام این خبر آورده است: «پزشکان متخصص و معتمد سازمان پزشکی قانونی روزگذشته پس از انجام معاینات بالینی، ضرورت بستری شدن آقای بقایی در یک بیمارستان مجهز درخارج از زندان را مورد تاکید قرار داده بودند. در حالی که آقای بقایی روند درمان خود را طی می کرد، دادستان تهران دستور داد تا او را از بیمارستان به زندان بازگردانند. آقای بقایی در حال انتقال به زندان اعلام کرده است که به مجرد بازگشت به زندان، اعتصاب غذای کامل را از سر خواهد گرفت. مسئولیت هر گونه اتفاق ناگوار ناشی از بی توجهی آشکار به درخواست قانونی آقای بقایی برای اعاده دادرسی و تبعات ادامه اعتصاب غذای ایشان، برعهده مقامات کشور و بویژه مقامات ارشد دستگاه قضایی است».
27215

بیانیه مهم سپاه پاسداران: ظرفیت‌های خود را برای استیفای حقوق فلسطینی‌ها فعال‌تر خواهیم کرد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخشی از این بیانیه آمده است: جنایت جدید رژیم اشغالگر و نژادپرست صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن بیش از ۱۴۰۰ تن فلسطینی در راهپیمایی مسالمت آمیز و بزرگ “بازگشت” فلسطینی های ساکنین نوار غزه که در سایه حمایت‌های آمریکا و هم پیمان های اروپایی و منطقه ای کاخ سفید پدید آمد بار دیگر نشان داد صهیونیست ها به شدت از شکل گیری انتفاضه نوین و ظرفیت های مقاومت اسلامی فلسطین دچار وحشت و هراس شده اند.

این بیانیه می‌افزاید: رمزگشایی از جنایات وحشیانه اخیر دژخیمان رژیم صهیونیستی در نوارغزه بیانگر این حقیقت است معامله پلید سران خائن برخی کشورهای مرتجع و وابسته عربی در برقراری ارتباط پنهان با اشغالگران سرزمین مقدس فلسطین در همین ابتدای راه محکوم به شکست بوده و برغم حمایت های بی وقفه و پیدا و ناپیدای هیأت حاکمه ایالات متحده آمریکا و رئیس جمهور بی خرد آن ره به جایی نخواهد برد و تنها محصول آن اوج گیری نهضت مردمی و مقاومت اسلامی فلسطینی ها و سرعت یافتن روند خشکانده شدن غده سرطانی اسرائیل از منطقه خواهد بود.

این بیانیه جامعه جهانی و دلسوزان واقعی حقوق بشر را در معرض آزمون تاریخی نوینی دانست و با تاکید بر ضرورت اقدامات قاطع و آنی برای محکومیت جنایت صهیونیست‌ها و تلاش عملی برای احقاق حقوق فلسطینی‌ها خاطرنشان کرده است: مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین امروز فراتر از محکومیت های متعارف و دیپلماتیک نیازمند اقدامات و نسخه‌های عملی در حمایت از خود و پایان بخشیدن به جنایات و اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین شان هستند.

این بیانیه در پایان، رویای تثبیت اسرائیل و امنیت سازی برای این رژیم غاصب را امری باطل و تحقق ناپذیر قلمداد و تاکید کرده است: بی تردید اکنون که امت اسلامی با فروپاشی داعش، شکست نهایی تروریست‌های تکفیری در منطقه را مقدمه معطوف شدن توجه بیش از پیش خود به موضوع فلسطین می‌دانند و فلسطینی ها در حرکت اخیر خود این پیام را به جهانیان ابلاغ کردند که در این راه خود پیشتاز و پیشقدم هستند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان “دست قدرتمند ملت ایران” از هیچ تلاشی برای کمک به مردم مسلمان فلسطین دریغ نکرده و ظرفیت‌های در اختیار را برای استیفای حقوق فلسطینی های عزیز فعال تر خواهد ساخت.

27215

 

اکبری: هیچ کنوانسیونی برنامه موشکی را محدود نکرده است

زهره نوروزپور: رسانه های خبری هفته گذشته اعلام کردند که فرانسه، بریتانیا و آلمان، سه کشور اروپایی عضو گروه ۱+۵ در راستای حفظ توافق هسته ای با ایران تلاش کردند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به موافقت با وضع تحریم علیه تهران مجاب کنند. گفته می شود تحریم‌های جدید در قالب تحرکات اروپا و آمریکا برای محدود کردن فعالیت های موشکی ایران است. پرسش اینجاست که آیا دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران در راه است؟ علیرضا اکبری، دانش آموخته صلح‌سازی و حفظ‌صلح و بنیانگذار موسسه پژوهش‌های راهبردی تصمیم، و معاون وزیر اسبق دفاع- دولت اصلاحات در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این سوال که:

“آیا باید با غرب دربارۀ برنامه موشکی مذاکره کرد،” گفت:
با تشدید فشار کشورهای محور اروپا دربارۀ توان موشکی جمهوری اسلامی ایران، نظراتی بر “ضرورت آغاز گفتگوی موشکی»، به عنوان توصیه به دولت و نظام، آغاز شده است. مطرح ترین این نظرات، آغاز مذاکرات موشکی، و حتی «محدود سازی بُرد موشك‌های تولیدی ما را»، به عنوان اقدامی داوطلبانه، جهت کنترل فشار‌های غرب، و مقدمه‌ای جهت حصول توافق، توصیه میکنند.

رئوس نظرات منتقدین نظام در امر مذاکرات موشکی را در عبارات زیر می‌توان ملاحظه نمود؛

– نباید از مذاکره پرهیز داشت.
– تجربه جنگ و مساله هسته‌ای می‌گوید، تعویق زمان تصمیم به مذاکره، «ضد فرصت» است،
– غرب، اروپا، بالاخره ما را مجبور به پذیرش مذاکرات موشکی خواهد کرد،

-پیشدستی در مذاکره و حتی پذیرش داوطلبانه محدودیت‌ها، امکان فشار بیش‌تر بر ایران را از غرب، سلب خواهد کرد.

این کارشناس مسائل استراتژیک دربارۀ ایرادات این توصیه گفت:

اول اینکه، هیچ مقررات یا معاهده یا کنوانسیون پذیرفته شده بین‌المللی وجود ندارد که حق تأمین، تولید، تحقیق، توسعه تسلیحات متعارفی، از جمله تسلیحات موشکی را برای هیچ کشوری، محدود یا ممنوع نماید.

دوم، مناطق پیرامونی ایران، از هر چهار طرف، مملو از ظرفیت مازاد تسلیحاتی متعارف و حتی غیر متعارف هستند.
ایران در محاصره مناطق پرفشار امنیتی از همه اطراف خود، قرار دارد.

سوم، وجود “ناموازنه امنیتی” در منطقه حساسی مانند غرب آسیا، احتمال بروز جنگ را افزایش می‌دهد. اگر ایران به سلب امکان”موازنه سازی امنیتی” دچار شود، منطقه به مراتب با خطر بیش‌تری از جنگ مواجه خواهد بود.

چهارم، ایران برنامه‌ای برای جبران “ناموازنه استراتژیک” با طرف‌های متخاصم خود (اسراییل و آمریکا)، ندارد، اما، تلاش ایران برای کاهش “ناموازنه امنیتی و متعارف” در سطح منطقه، هم منطبق با اصول و حقوق پذیرفته شده بین‌المللی بوده، و هم اقدامی در تامین امنیت منطقه‌ای است.

پنجم، تجربه نامطلوب مذاکرات هسته‌ای، و خلع توان و ظرفیت صلح‌آمیز هسته‌ای ما، در مقابل وعده ناکام رفع تحریم و عادی کردن وضعیت اقتصادی سیاسی و… ما، هشدار مهمی برای عدم تَكرارِ اشتباه پیشین است.

اکبری در ادامه پیرامون بررسی امکان مذاکره بر سر توان موشکی افزود:

علیرغم فقدان هرگونه مانع حقوقی برای حفظ و توسعه توان موشکی جمهوری اسلامی ایران و نظر به شرایط خاص و منطق تعامل بین‌المللی، بویژه در آستانه «وضعیت بحران استراتژیک»، و وجود تمایز میان «معامله» با «مذاکره»، و قائل بودن مشروعیت برای مذاکره با طرف‌های مشروع، و با تاکید بر «غیر قابل معامله بودن توان دفاع و امنیت ملی»،؛ اصل استفاده از ابزار مذاکره در مناسبات بین‌المللی را نباید مردود دانست،

در عین حال، اگر بنا باشد که در هر مقطع زمانی در آینده، مذاکراتی در خصوص «وضعیت تسلیحاتی موشکی» ما، صورت پذیرد؛
آنگاه؛ تا اهداف موشکی‌مان مُمَهَّز نشود،
تا همه حاکمیت (نظام، دولت، بخش دفاع و..) بر يك پترن و پلاتفورم در موضوع توان و تکنولوژی و آر-دی موشکی توافق منطقی نداشتن باشند،
تا ارزیابی دقیقی از صف‌بندی کانترپارت و دشمن حاصل نشود،
تا کف و سقف مطلوبیت و انتظارات دیگران، نسبت به دارایی موشکی و توان دفاعی ما معلوم نشود،
تا “وضعیت” راهبردی خودی و “دِگَر”، در عرصه تقابل/همكاري، معين نشود،
تا از نقش موشك در راهبرد امنيت ملي ما براي كل نظام، درك واحد حاصل نشود و مورد توافق واقع نشود،
تا طرفين يا طرفهاي مذاكره، و
منطق تركيب ميز مذاكرات معین نشود،
تا، عنوان دقیق و مورد توافق برای مذاکرات تعیین نشود، عناوینی همچون؛
بررسی وضعیت امنیتی منطقه”، یا، بررسی وضعیت توان تسلیحات متعارفی/موشکی منطقه« و یا، :”بررسی وضعیت كنترل سلاح تسليحات موشكي”، معين نشود،
تا اهداف و مسير و كيفيت و نتايج قابل انتظار از “مذاكره كنترل تسليحات موشكي” (در كمپين طرفين مذاكره)، ارزیابی دقیق نشود،
تا استراتژی مذاکرات تعیین نشود،
تا مراحل متعدد مذاکرات، و سقف و کف نتایج قابل انتظار هر مرحله، سنجش و ارزیابی نشود،
تا محدوده زمانی قابل انتظار، برای هر مرحله از مذاکرات، معین نشود،
تا قاموس حقوقی و قانونی هرگونه مذاکرات خلع سلاحی متعارف/ موشکی، معین نشود،
تا هنگامی که از وجود یک تیم کامل و مطمئن مذاکراتی “کنترل/خلع سلاح متعارف/موشکی”، مرکب از متخصصان دفاعی، نظامی، تکنیکال، حقوق‌دانِ‌امنیت بین‌المللی، سیاسی، امنیتی، مذاکره‌کننده، روان‌شناس، تحلیلگر، و حفاظتی تامین و تدریب و آماده نشده باشند،

سخن گفتن از مذاکره پیرامون دارایی و توان و ظرفیت تسلیحاتی و موشکی کشور، قطعا خطاست!
بویژه، توصیه به حاکمیت در خصوص «کاهش داوطلبانه بُرد، يا دامنه توان‌مندی موشکی» برای مهار پیشروی خلع‌کننده دشمن، قطعا خطای استراتژیک است.
خاصیت هرگونه مذاکرات امنیتی، که به ساختار و کیفیت و «وضعیت» امنیت در یک منطقه حساس مربوط باشد، “بسیار طولانی”بودن
آن است.

اکبری دربارۀ احتمال مذاکره بر سر فعالیت های موشکی افزود:
حتی اگر روزی نظام به این نتیجه برسد که، به هر دلیل باید مثلاً راجع به «وضعیت موازنه تسلیحات متعارفی در منطقه»، با غرب يا ديگري، مذاكره نمايد، نبايد اشتباه مذاكرات هسته‌ای را، در “فشرده و فوری” برگزار کردن آن، تکرار کرد. دوره‌های مذاکرات تسلیحاتی، بسيار طولاني، و معمولا بالای ده سال بوده است.

اکبری در پایان افزود:

در حسن نیت افراد خدوم، فاضل و با‌سابقه‌ای که احیاناً در “توصيه به نظام براي محدود سازي توان دفاعي -موشكي ما”، سخن گفته یا قلم میزنند، تردیدی نیست اما، اگر چنین عزیزانی «حق اشتباه کردن» را دارند، نظام نیز «حق اصلاح اشتباه ایشان» را دارد.

52310

بازیکنی که حاضر است پایش بشکند اما پیراهن سید جلال را داشته باشد!

تیم فوتبال فیلیپین با میثاق بهادران بازیکن دو رگه ایرانی فیلیپینی موفق شد در اتفاقی نادر به جمع 24 تیم نهایی رقابت های جام ملت های اروپا که دی ماه آینده در کشور امارات برگزار می شود، راه یابد. میثاق که پدری ایرانی و مادری فیلیپینی دارد در سال 2004 ایران را ترک کرد تا تحصیلات خود را در کشور فیلیپین ادامه دهد. این بازیکن که همواره خود را یکی از هواداران سرسخت فوتبال ایران معرفی می کند، در کشور جدید خود علاوه بر موفقیت در زمینه های شخصی و اخذ مدرک دکتری دندانپزشکی، در زمینه ورزشی نیز به آنچه مدنظرش بود، دست یافت و حالا پس از این موفقیت بزرگ، یکی از مردان کلیدی فوتبال فیلیپین در جام ملت های سال 2019 خواهد بود.

 

•  صعود شما به رقابت های جام مت های اروپا اتفاق نادری برای فیلیپین بود. کمی در مورد این صعود صحبت کن.

صعود ما به رقابت های جام ملت های آسیا خیلی مسئله مهمی برای فوتبال فیلیپین بود، چون فوتبال فیلیپین در حال از بین رفتن بود و این صعود باعث شد ما بتوانیم دوباره فوتبال فیلیپین را نجات دهیم. این آرزوی تمام فوتبالیست های فیلیپینی بود. خیلی زحمت کشیدیم. بارها به نزدیکی های صعود رسیدیم ولی مثلا یک بار در دقیقه 70 در مسابقات چلنج کاپ به فاسطین باختیم. این خیلی مسئله بزرگی است. اما در سال 2007 با تیم فوتسال فیلیپین که دروازه بانش یک ایرانی به نام ساسان ماهرنقش بود، توانستیم به این رقابت های صعود کنیم. اتفاقا ایران هم در این مسابقات بود و موفق شد ژاپن را با نتیجه 4 بر 1 ببرد. این یکی از بزرگترین تجربه های فوتبالی من بود ولی این موضوعی که الان اتفاق افتاد، شبیه رویایی بود که به واقعیت تبدیل شد و این یکی از آرزوی هایی بود که من در زندگی ورزشی ام دنبال می کردم.

 

•  وضعیت فوتبال در فیلیپین و حمایتی که از این ورزش می شود و همینطور نگاه مردم این کشور به فوتبال چگونه است؟

ورزش اول فیلیپین بسکتبال است. فوتبال حتی میان 10 ورزش برتر فیلیپین هم نیست. یادم می آید سالی که دانشجو بودم و می خواستیم فوتبال بازی کنیم، باید حتی پول هم می دادیم. لباس نبود و کلی مشکلات دیگر. شاید شما چون در ایران زندگی می کنید این مشکلات را باور نکنید و قبول نکنید. حتی یادم می آید برای هر جلسه تمرین فوتبال باید 2،3 دلار می دادیم ولی چون به فوتبال عشق می ورزیدم به تمرینات می رفتم و بازی می کردیم. سال 2011 تیم ملی فیلیپین نقطه عطف بود؛ چون در مسابقات سوزوکی کاپ از گروه خود بالا رفت و تازه مردم شروع به تماشای فوتبال کردند و دولت هم کمی حمایت کرد. پدر من همیشه می گفت، که دوست ندارم فوتبال بازی کنی، چون آینده ای ندارد ولی من وقتی درسم تمام شد به خاطر عشقم فوتبال را ادامه دادم و امیدوار بودم برای یک بار هم که شده لباس تیم ملی فیلیپین را بپوشم. پدرم هم گفت این موضوع به خودت ربط دارد، اگر دوست داری دست را بخوان و اگر هم دوست داری فوتبال را ادامه بده. الان حدود 6 سال است که در تیم ملی فیلیپین بازی می کنم و خیلی خوشحالم که به مقام های خوبی هم رسیده ایم.

 


•  اگر مسابقات تیم ملی ایران را دنبال می کنی، وضعیت این تیم را در جام جهانی که گروه سختی هم دارد، چگونه می بینی؟

من تیم ملی ایران را خیلی پیگیری می کنم و واقعا به آنها افتخار می کنم. حتی در تیم ملی فیلیپین وقتی راجع به فوتبال ایران صحبت می شود، افتخار می کنم که می گویم همیشه اول هستیم. مخصوصا در سال هایی که آقای کی روش مربی هستند، در 4 سال باختی نداشتیم و در مقدماتی جام جهانی هم فکر می کنم فقط 2 گل خوردیم. من همه این ها را پیگیری می کنم و این خیلی افتخار بزرگی است برای من. در جام جهانی هم چه دیر یا چه زود باید با تیم هایی مثل پرتغال و اسپانیا بازی کرد. مشکلی نیست؛ چه الان چه بعدا باید آنها را ببرند. مثل دفعه پیش که آرژانتین در جام جهانی قبل که تا دقیقه 90 تلاش کرد تا ایران را ببرد و با شانس های زیادی که آورد، پنالتی روی دژاگه هم گرفته نشد. فوتبال جدید اصلا مشخص نمی کند که چه تیمی می برد؛ یک زمانی برزیل 7 تا می خورد. دیگر فوتبال مثل زمانی نیست که مالدیو به ایران بیاید و 17 گل بخورد. امیدوارم تیم ملی در جام جهانی بدرخشد. ما هم چه ببرد و چه ببازد از تیم ملی حمایت می کنیم. از بچگی دوست داشتم و الان هم دوست دارم.


•  از بازیکنان ایران با شخصی در ارتباط هستی؟

بله با چند تا از بازیکنان تیم ملی و باشگاهی در ارتباط هستیم و جویای احوال هم می شویم. حتی زمانی که بعد از بازی های مقدماتی جام جهانی به ایران آمده بودم، آقای منصوریان و سعید لطفی من را به تمرینات نفت بردند که آقای سیدجلال حسینی، آقای پیام صادقیان و علیرضا بیرانوند هم بودند و خیلی از بازیکنان دیگر را دیدم و آشنا شدم. وقتی در تمرین نفت بودم با آقای حسینی صحبت کردیم و من به او گفتم که امیدوارم روزی برسد که بتوانیم مقابل هم بازی کنیم. به او گفتم اگر روزی مقابل هم بازی کردیم، لباست را به من بده. یک روز هم در جایی دیگر با آقای حسینی صحبت می کردم و گفتم پیراهنت را اگر مقابل هم بازی کردیم بده که آقای حسینی گفت اگر سمت من بیایی طوری تکل می زنم که پایت بشکند و من هم گفتم اصلا اشکالی ندارد، شما پای من را بشکن ولی لباست را بده تا بعد از بازی به دیوار خانه ام بزنم ( باخنده).

 


•  دوست داری که فیلیپین در جام ملت های آسیا با ایران هم گروه شود؟

خب بازی کردن با تیم ملی ایران یکی از بزرگترین آرزوهای من است. دوست دارم تک تک بازیکن های ملی ایران را ببینم و همه لباس های آنها را بگیرم که اینطوری خیلی خوب می شود ( باخنده). گذشته از شوخی از این جهت دوست دارم با تیم ملی ایران بازی کنیم تا مردم فیلیپین ببینند که فوتبال چقدر طرفدار دارد و چقدر در ایران به آن بها داده می شود. چقدر بازیکنان ایرانی سبک بازی بالایی دارند و از تکنیک و قدرت فیزیکی بالایی برخوردارند. دوست دارم فیلیپین ببیند که ما چقدر از کشورهای دیگر مثل ایران، ژاپن، استرالیا عقب هستیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم.  چون به فوتبال فیلیپین از سوی مردم، دولت و اسپانسرها زیاد بها داده نمی شود، و به همین خاطر خوب پیشرفت نکرده ولی در 6 سال اخیر رشد خوبی داشته است. فوتبال فیلیپین مثل هاکی ایران است که در ایران بها  داده نمی شود. الان تازه فهمیده اند که چطور می توان پیشرفت کرد. بازیکنان بازنشسته الان مربی می شوند و راه هایی را پیدا می کنند که مثلا چطور می توان در AFC کاپ موفق شد. خب این کمک می کند که در آینده فوتبال رشد کند ولی تا اسپانسر و هوادار نباشد، سطح لیگ بالا نمی آید و بازیکن های خوب هم به کشورهای دیگر می روند. یکی از دلایل رشد فوتبال فیلیپین هم این است که بازیکن های دو رگه در فوتبال ملی فیلیپین بازی می کنند که فوتبال را در جایی دیگر آموخته اند ولی در آینده این تجربیات را منتقل می کنند و باعث رشد فوتبال می شوند.

 

•  و حرف پایانی ؟

ممنون از زمان و وقتی که برای من گذاشتید و بهایی که به  فوتبال فیلیپین دادید. همین که باعث شدید بتوانم از وضعیت فوتبال فیلیپین توضیح بدهم، بسیار ممنونم.

 

251 41

تقاضای مسکو برای ملاقات با دختر جاسوس روس/ واکنش لندن به درخواست کرملین

سفارت روسیه پیشتر درخواست ملاقات با سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا که چندی پیش ‌براثر تماس با ماده سمی ‘نوویچوک’ در انگلیس مسموم شده‌اند را به وزارت خارجه این کشور اعلام کرده بود.

«الکساندر یاکوونکو» سفیر روسیه در لندن گفته بود که دولت انگلیس برخلاف کنوانسیون 1963 وین دسترسی سفارت روسیه به سرگئی اسکریپال و دخترش را رد کرده است.

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس امروز اظهار کرد که این کشور درخواست مطرح‌شده را مطابق با تعهداتش در چارچوب قوانین بین‌المللی و حقوق یولیا اسکریپال بررسی می‌کند.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که منابع انگلیسی از روند بهبود وضعیت سلامتی یولیا اسکریپال خبر داده و عنوان می‌کنند که او پس از سه هفته کما به هوش آمده است.

روابط روسیه و انگلیس براثر مساله مسمومیت سرگئی اسکریپال جاسوس پیشین روز به‌شدت تیره شده و دو طرف ده‌ها تن از دیپلمات‌های خود را در همین رابطه اخراج کرده‌اند.

اسکریپال در سال 2010 هنگام تبادل جاسوس میان آمریکا و روسیه به انگلیس پناهنده شد که در آن، مسکو چهار جاسوس خود را با 10 جاسوس آمریکا مبادله کرد.

وی پیش‌تر مأمور اطلاعاتی روسیه بود که به دلیل جاسوسی برای دولت انگلیس در سال 2006 به 13 سال حبس در مسکو محکوم شد، او متهم بود که هویت جاسوسان روس را در اروپا به سازمان جاسوسی‌ام.آی.6 گزارش داده است.

مقامات انگلیس ادعا می‌کنند که اسکریپال براثر تماس با ماده سمی اعصاب ساخت روسیه، به‌شدت بیمار شده است. بااین‌حال روسیه ضمن تکذیب نقش داشتن در این حادثه از انگلیس خواسته است که با مدرک صحبت کند و بدون سند این کشور را متهم نکند. مسکو همچنین هشدار داده که اگر لندن ادعای خود را ثابت نکند، این کشور را به ارتکاب قتل تبعه روسی متهم می‌کند.

علاوه بر این، تفتیش یک هواپیمای روسی در فرودگاه هیترو لندن ابعاد تازه‌ای را به این اختلاف اضافه کرده است.

روسیه عنوان می‌کند که مأموران مرزی و گمرکی انگلیس پس از فرود هواپیمای ایر فلوت ایرباس A321 از مسکو به لندن، وارد کابین هواپیما شده و مشغول جست‌وجو شده‌اند.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این رابطه گفت: مقامات انگلیس از خدمه و خلبان خواسته‌اند تا هواپیما را در جریان عملیات جست‌وجو ترک کنند. بااین‌حال خلبان با اشاره به اینکه طبق قوانین بین‌المللی قادر به ترک هواپیما نیست، پیشنهاد کرده تا عملیات جست‌وجو در حضور او صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه پلیس انگلیس بدون حضور خلبان عملیات جست‌وجو را صورت داده، افزود: رفتار مأموران پلیس به‌روشنی مؤید آن است که آن‌ها به دنبال نوعی خرابکاری در هواپیما بدون حضور شاهد بوده‌اند.

در همین حال سفارت روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تاکنون توضیحی را از وزارت خارجه انگلیس درباره علت این حادثه دریافت نکرده و این اقدام را در راستای سیاست‌های خصمانه دولت انگلیس علیه روسیه توصیف کرد.
پلیس متروپلیتین لندن دست داشتن در این حادثه را انکار کرده، اما رسانه‌های انگلیسی می‌گویند که وزارت خارجه این کشور ورود مأموران گمرکی به یک فروند هواپیما در فرودگاه هیترو را تائید کرده‌اند.

5252

روبات بسکتبالیست تویوتا، موفق‌تر از تمام بازیکنان جهان / عکس

به گزارش خبرآنلاین، این روبات «CUE» نام دارد و ارتفاع آن به ۱۸۸ سانتی‌متر می‌رسد. دقت این روبات در ارسال توپ به درون حلقه، ۱۰۰ درصد (۱۰ از ۱۰) است و این در حالی است که میانگین موفقیت بازیکنان لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکای شمالی (NBA) فقط ۷۷ درصد است.

هوش مصنوعی کنترل‌کننده این روبات پس از ۲۰۰ هزار بار پرتاب آزمایشی توانسته است به دقت ۱۰۰ درصد برسد؛ این در حالی است که رکورد دقیق‌ترین پرتاب در بازیکنان حرفه‌ای که به استیون کری (Stephen Curry) تعلق دارد، از ۹۰٫۳ درصد فراتر نمی‌رود. شایان ذکر است که این روبات در حال حاضر، جز پرتاب توپ توانایی دیگری در بازی بسکتبال ندارد.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگ، آن‌ها را در پنجره‌ای دیگر باز کنید یا روی ابزار خود ذخیره کنید.

۵۴۵۴

«فیلشاه» ۶۵۰ میلیون تومانی شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انیمیشن سینمایی «فیلشاه» به عنوان تنها نماینده سینمای کودک و انیمیشن
در گیشه نوروزی با شیب رشد بیشتری در گیشه همراه بوده و به نظر می‌رسد با
فراغت خانواده ها از درگیری های پیش از عید، شاهد افزایش استقبال خانواده‌ها از این فیلم هستیم.

«فیلشاه» در دهمین روز از تعطیلات نوروزی توانست با عبور از مجموع فروش
۶۵۰ میلیون تومان، از فیلم سینمایی «خرگیوش» در جدول اکران نوروزی پیشی
گیرد و به رده پنجم گیشه سینماها صعود کند.

اکران این انیمیشن به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه کنندگی حامد جعفری
به تازگی در شهرستان ها آغاز شده است و قرار است با شروع مجدد فعالیت
مدارس، اکران دانش آموزی آن نیز آغاز گردد.

58244