کلیات لایحه بودجه ۹۷ تصویب شد

به گزارش خبرآنلاین، کلیات لایحه بودجه 97 در جلسه روز یکشنبه 8 بهمن ماه با 120 رای مخالف نمایندگان رد شده و به کمیسیون تلفیق برگردانده شد. این کمیسیون 72 ساعت فرصت داشت که به بررسی مجدد این لایحه بپردازد تا مجددا این موضوع در دستور کار امروز مجلس قرار بگیرد.

نوبخت در جلسه علنی امروز خطاب به نمایندگان گفته بود که رد دوباره کلیات فقط اتلاف وقت است حال آنکه با تصویب کلیات لایحه بودجه می توان در بررسی جزئیات، نظرات اصلاحی نمایندگان را تامین کرد.

علی لاریجانی هم به نمایندگان هشدار داد که اگر کلیات لایحه بودجه رای نیاورد، دولت ناگزیر از ارائه لایحه دو دوازدهم یا یک دوازدهم خواهد بود.

این خبر کامل می شود…

2727 

واکنش رضا رشیدپور به ویدئوی انتقادی جوان معلول/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رضا رشیدپور مجری برنامه «حالا خورشید»  نوشت: «حدود بیست روز پیش میزبان وحیدرجبلوی عزیز ، جوان توان یاب اهل کرج در برنامه حالا خورشید بودم . در خلال گفتگو از اپلیکیشنی صحبت کرد که با خلاقیت و اشتیاق نوشته و دوست دارد آن را به جامعه توان یابان کشور برساند . حامی مالی برنامه تماس گرفت و گفت که از این موضوع حمایت می کند . به فاصله یک روز موضوع توسط گروه سردبیری برنامه مکتوب و به اول مارکت ارسال شد تا در نوبت اقدام فوری قرار بگیرد .

هر چند که امور خیریه جزو وظایف یک برنامه تلویزیونی نیست اما تلاش می کنیم تا با همراهی حامیان برنامه قدم کوچکی در جهت کاهش آلام هم وطن های عزیزمان برداریم . بینندگان ارجمند حالا خورشید می دانند که چندین مورد مشابه در دستور کار حامی مالی برنامه قرار داشت که طبق روال و به نوبت انجام و گزارش شفاف تصویری خدمتشان تقدیم شد . 

تایید فنی اپلیکیشن وحید عزیز و صدور چک برای پیش خرید آن هم حدود ده روز طول کشید . شوربختانه چند روزگذشته ، بحران برف و انسداد محور تهران / کرج مانع از دعوت وحید رجبلو به دفتر فنی اول مارکت شد . از سوی دیگر شرایط جسمانی وحید و نامساعد بودن دمای هوا هم اخلاقا مانع از اصرار برای دعوت می شد . بنابراین دوستان تصمیم گرفتند که به همراه تیم فنی و گروه گزارشی به منزل ایشان در کرج بروند و ضمن عرض ادب چک پیش خرید را تقدیم کرده و اپلیکشن یاد شده را روی سرور بارگذاری کنند .

طبق اطلاع من ، موضوع به صورت تلفنی هم با وحید جان هماهنگ شده و قرار ملاقات در منزل برای روزهای پایانی هفته که گروه امکان خروج از دفتر مرکزی و اعزام به استان البرز را داشته باشند تنظیم شده بود .

عصر امروز ویدئویی را تماشا کردم که برایم عجیب بود و ظاهرا ناشی از سوتفاهم . چون روز پایانی برنامه حالا خورشید بود و من هم روی آنتن زنده نتیجه موضوع را عرض کردم ظاهرا وحید رجبلوی محترم احساس کرده که اتفاقی غیر از شفافیت و صداقت همیشگی حالا خورشید رخ داده است .

دغدغه های وحید که ناشی از برخی ناملایمات نهادهای مسئول با اوست را می فهمم ولی ای کاش قبل از گلایه ی تصویری توجه می کرد که هر اقدام خیریه در یک برنامه تلویزیونی روال منطقی دارد و حامی مالی باید مراحل اداری اش را سپری کند . بحران برف هم که دست ما نبود . در هرصورت ایشان را مثل برادرم دوست دارم و حتما طبق قرار شرفیاب حضورش خواهیم شد.»

58241

چرا برف کمر درختان شهر را شکست؟ اگر درختان هرس شده بودند این اتفاق نمی افتاد

امید نوری با انتقاد از کم توجهی مسئولان نسبت به هرس به‌موقع درختان شهر تهران اظهار کرد: فشار برف بر درختان سبب شکسته شدن تعدادی از آن‌ها از جمله درختان «اقاقیا» و «زبان گنجشک» در سطح شهر شد اما اگر درختان هرس شده بودند این اتفاق نمی‌افتاد. به جز درخت توت من کمتر درختی را در سطح شهر دیده‌ام که در فصل زمستان هرس شده باشد.

وی افزود: برخی مسئولان به‌درستی می‌گویند که گونه‌های سوزنی برگ را نمی‌توان هرس کرد چرا که هرس این گونه از گیاهان شکل و فرم آن‌ها را به هم می‌ریزد ولی سوال اینجا است که چرا گونه‌های دیگر خزان زده را هرس نکردند.

این متخصص فضای سبز شهری در ادامه با اشاره به اینکه نمکی که برای رفع لغزندگی معابر استفاده می‌شود شوری خاک را افزایش دهد، اظهار کرد: اگر نمک چه زمان آب شدن برف‌ها و چه هنگام بارش برف، غیرهدفمند روی معابر ریخته شوند اثرات مخربی بر گیاهان می‌گذارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: آثار مخرب نمک بر گیاهان بسته به نوع گیاه، خاک آن و منطقه‌ای که گیاه در آن قرار دارد، متفاوت است بنابراین گیاهان با توجه به نوع خود مقاومت بیشتری و کمتری در برابر شوری خاک دارند علاوه بر آن ماندگاری نمک در مکان و خاکی که در سراشیبی قرار دارد، کمتر است و در قسمتی از فضای سبز که آبشویی کمتری اتفاق می‌افتد و زمین شیب کمتری دارد، ماندگاری و تاثیر نمک بر گیاه بیشتر است.

این متخصص فضای سبز شهری با اشاره به تاثیرات شوری خاک بر فضای سبز توضیح داد: خاک شور ساختمان خاک را از بین می‌برد و خاک از هم پاشیده می‌شود. ساختمان خاک به بخشی از خاک گفته می‌شود که فرم آن را تشکیل می‌دهد. از جمله تاثیرات دیگر شوری خاک بر گیاه این است که آب به سمت جایی که غلظت نمک بیشتر است حرکت می‌کند و سبب می‌شود که آب در خاک بماند و گیاه قادر به جذب آن نباشد.

به گفته نوری در صورت شور شدن خاک بسیاری از مواد مغذی گیاه از دسترس خارج می‌شود و گیاه نمی‌تواند آن را از خاک جذب کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه‌ شهید بهشتی با اشاره به اثری که نمک بر سوختگی برگ گیاه دارد، گفت: نمک همچنین می‌تواند ظاهر گیاهان را دستخوش تغییر کند البته در این موقع از سال برخی از گیاهان خزان می‌کنند و این اثر روی آن‌ها دیده نمی‌شود اما گیاهانی مانند کاج و سرو – که همیشه سبز هستند – دچار سوختگی برگ و تغییرات ظاهری می‌شوند.

نوری درباره تاثیر نمک بر آب‌های سطحی و روان اظهار کرد: پاشیدن نمک روی برف‌ها و معابر لغزنده، آب‌های سطحی را شور و املاح نمک را وارد آب می‌کند. این آب‌های سطحی می‌توانند به مناطق دیگر و سفره‌های آب زیرزمینی راه پیدا کنند و شوری آب را افزایش دهند البته این مسئله از جمله آثار بلند مدت نمک پاشی روی برف‌ها است.

این متخصص فضای سبز شهری در پایان با اشاره به اینکه راهکارهای جایگزینی در برخی پروژه‌ها و طرح‌های تحقیقاتی برای رفع لغزندگی معابر به جای استفاده از نمک مطرح شده است، تصریح کرد: واقعیت این است که هیچ‌راهکاری به اندازه استفاده از نمک آسان و اقتصادی اما دارای تبعات نیست. متاسفانه ما در ارزیابی‌های اقتصادی خود نگاه کوتاه مدت داریم و بسیاری از اقداماتی که انجام می‌دهیم مانند نمک‌پاشی روی برف‌ها و معابر لغزنده تبعات و به مراتب هزینه‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی بیشتری دارند. با توجه به این مسائل نمک‌پاشی ساده‌ترین و ارزان‌ترین راهکار برای یخ‌زدایی از سطح شهر است.

۴۲۲۳۷

واکنش تاکسیرانی به کرایه‌های میلیونی در شب برفی فرودگاه امام خمینی (ره)

سید امیر سیدهنجن  گفت: در فرودگاه امام دو نوع شرکت تاکسیرانی فعالیت می‌کنند که بین شهر و درون شهر را پوشش می دهند.

وی با بیان اینکه همه تاکسی‌های فرودگاه زیر نظر سازمان تاکسیرانی نیست و تنها یک سوم تاکسی‌های فرودگاه زیر نظر سازمان است گفت: طبق توافقنامه ای که با فرودگاه امام منعقد شده است، نرخ، نوبت‌دهی،‌ نظارت و مدیریت تاکسی‌ها بر عهده فرودگاه امام است و سازمان تاکسیرانی تنها تامین تاکسی‌ها را بر عهده دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان تاکسیرانی در خصوص چرایی کمبود تاکسی در این فرودگاه گفت: مستحضرید که معابر متصل به فرودگاه دچار یخبندان و بعضا مسدود شده است و لذا تاکسی‌ها امکان برگشت ندارند و یا به سختی خود را به تهران و فرودگاه می‌رسانند که این مسئله سبب شده تعداد آنها کاهش یابد.

وی در خصوص گرانی کرایه برخی خطوط با بیان اینکه با رانندگانی که در این روزها اقدام به افزایش قیمت می‌کنند به شدت برخورد خواهد شد گفت:‌ مردم می‌توانند با تماس با سامانه 1888 و یا 48048 شکایات خود را به مسئولان شهرداری اعلام کنند و مطمئن باشند که با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.

هنجن با بیان اینکه دقت داشته باشید که مدیریت عرضه و تقاضای سفر در شهر فرودگاهی برعهده سازمان تاکسیرانی نیست، گفت: در صورتی که گزارشی از اخذ کرایه های غیرمتعارف و میلیونی از سوی تاکسی های تحت نظارت سازمان تاکسیرانی دریافت شود، قطعا راننده به کمیته انضباطی معرفی خواهد شد .

وی با بیان اینکه در کمیته انضباطی رای های مختلفی برای رانندگان صادر می شود گفت: ضمن برگرداندن کرایه دریافت شده به مسافران، حتی ممکن است نسبت به اخراج راننده از تاکسیرانی اقدام شود اما تاکنون هیچ گزارشی در خصوص دریافت کرایه های میلیونی دریافت نکردیم.

 

 

۴۲۴۲

فیلم | ۵ویدئوی پربازدید خبرآنلاین در ۱۰بهمن | از واکنش وزیربهداشت به کارشناس یزدی تا طرح ترافیک جدید


 برای دیدن نسخه کامل این ویدئوها روی لینک های زیر کلیک کنید:

واکنش وزیر بهداشت به کلیپ کارشناس یزدی و تشویق ابتکار به این کار برای همسرش
برف روبی زمین تمرین پرسپولیس توسط هوارداران
توضیحات کی‌روش درباره تمرینات تیم ملی در مینی‌کمپ
انتقاد رشیدپور از رسیدگی نکردن به زلزله‌زدگان: اهمیتی که زمان جنگ به مردم می‌دادیم کجاست؟
جزییات طرح ترافیک جدید از زبان معاون شهردار تهران | عوارض ورود به محدوده شناور است67262

 

همایش تجلیل از سرمایه گذاران و کارآفرینان برتر منطقه آزاد انزلی و استان گیلان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این مراسم به منظور تجلیل از برترین سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه و استان با حضور دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان، مهندس رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، نمایندگان مجلس ،مقامات استانی و فعالان اقتصادی منطقه و استان در مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه برگزار می شود .

در این مراسم از ۶۲ تلاشگر عرصه جهاد اقتصادی منطقه و استان قدرانی خواهد شد که ۲۲ نفر از آنها از سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی بوده و ۴۰ نفر نیز فعالین این حوزه در سطح استان می باشند.

لازم به ذکر است ۶۲ سرمایه گذار و کارآفرینی که در این همایش تجلیل می شوند در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت،تجارت، خدمات، تعاون، گردشگری،دانش بنیان و فناوری اطلاعات مشغول به فعالیت بوده و میزان سرمایه گذاری، خلاقیت و نوآوری صرف شده در فعالیت تولیدی اقتصادی، تعداد شغل ایجاد شده و تبدیل کردن ایده به فعالیت تجاری مهمترین شاخص هایی است که برای انتخاب این ۶۲ تلاشگر از سوی برگزار کنندگان همایش مورد توجه قرار گرفته است.

بنابراین گزارش قدردانی از تلاش های سرمایه گذاران؛کارآفرینان و حمایت و تقدیر از فعالین اقتصادی که در توسعه فضای کسب و کار و تولید اشتغال مولد ، تلاشهای ارزشمندی داشته اند و همچنین شرکتهایی که در زمینه تجاری سازی ایده های خلاقانه در حوزه های مختلف مشغول به فعالیت هستند و آشنایی سرمایه گذاران و شرکت های دانش بنیان منطقه و استان با ظرفیت های یکدیگردر راستای هم افزایی توانمندی های موجود با تکیه بر مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی و بستر سازی در جهت معرفی توانمندی های این منطقه ، از مهمترین دلایل برگزاری همایش تجلیل از سرمایه گذاران و کارآفرینان برتر منطقه و استان گیلان است.

گفتنی است هم اکنون علاوه بر فعالان اقتصادی ، بازرگانان و سرمایه گذاران حوزه های تجاری و گردشگری ، ۱۲۰ واحد صنعتی تولیدی در شهرک های صنعتی منطقه و ۴۰ شرکت نوآورو دانش بنیان در مرکز شکوفایی شرکت های نوآور و دانش بنیان منطقه آزاد انزلی در رشته ها و حوزه های مختلف مشغول به فعالیت می باشند .

 

46

 

فیروز کریمی:فیلمبردار سرتقی بود؛دوربین نداشت کتک را می‌خورد!

میثم بهرامی- زاوش محمدی: فیروز کریمی سرمربی گسترش فولاد تبریز در خبرآنلاین درباره تیمش و درباره اتفاقات عجیب و غریب بازی پرسپولیس حرف زده و به شوخی گفته اگر فیلمبردار شبکه 3 دوربین دستش نبود ، با آن عصبانیتی که از داور بازی و از تماشاگران پرسپولیس برای فحش های شان داشته و دوربینی که به صورتش برخورد کرده بود، ممکن بوده آن فیلمبردار را بزند!

 

*زمانی که شما به گسترش فولاد تبریز
پیوستید این تیم در چه رده ای از جدول بود؟

گسترش فولاد در رده آخر بود.

*در حال حاضر وضعیت
خیلی خوبی دارید.

فعلا در رده هفتم جدول قرار داریم و نسبتا وضعیت
خوبی داریم.

*اگر شما از اول فصل
سرمربی این تیم شده بودید شاید الان گسترش رده های بهتری هم در جدول داشت و جزو
مدعیان لیگ برتر بود.

بله من هم همین فکر را می کنم. البته یک یا دو
پله پایین و بالا خیلی تفاوتی نمی کند. مهم این بود که من به قول خود عمل کردم. من
قول داده بودم این تیم را از منطقه سقوط دور کنم و این کار را انجام دادم.
خداراشکر که توانستم گسترش را از خطر سقوط نجات دهم. خوشحالم که پیش مسولان تیم و
هواداران تبریزی سرشکسته نشدم.

*به فکر گرفتن سهمیه
لیگ قهرمانان آسیا در لیگ هم بودید؟

خیر. این کار نشدنی بود.

*روز اول که سرمربی
گسترش فولاد تبریز شدید خیلی چالش بزرگی برای شما و اسم تان به وجود آمد. تیمی که
با آن وضعیت خطرناک و به هم ریخته را تحویل گرفتید… .

بله ریسک بزرگی بود. ما به دلیل اینکه بازیکنان
خوبی در اختیار داشتیم و من هم سابقه همکاری با مالک باشگاه را در اختیار داشتم
توانستیم خوب کار کنیم. من در همکاری قبلی خود با آقای زنوزی موفق بودم و ما به
علت بیماری من از یکدیگر جدا شدیم و همین دلیل کافی بود تا ما بتوانیم دوباره
همکاری خود را با هم از سر بگیریم. آقای نصیرزاده مدیرعامل باشگاه هم خیلی به ما
کمک کردند و ایشان یک فرد فرهیخته در فوتبال ما هستند. همه این عوامل و کادر خوب
باعث شد تا گسترش فولاد نتایج خوبی کسب کند.

*یکی از نکته های
جالب تیم شما مدیرعاملی آقای نصیرزاده در این تیم است، به دلیل اینکه همه ایشان را
به عنوان یک کارشناس داوری می شناسند. نظر شما درباره مدیرعاملی ایشان در گسترش
فولاد چیست؟

به جز بحث های حقوقی و بین المللی فدراسیون،
ایشان دکتری علوم را دارند. ایشان در رشته مدیریتی دکتری دارند و انسان توانمندی
هستند. یکی از دلایل اصلی توفیق تیم ما خود آقای نصیرزاده بود.

*کار با آقای
نصیرزاده آسان است؟

خیلی راحت است. به دلیل اینکه ایشان در بالاترین
سطوح مدریت کرده اند. حتما می دانید که ایشان 30 سال سابقه مدیریتی در وزارت نفت
را دارد و در مجامع بین المللی و فدراسیون فوتبال به عنوان نماینده ایران در
مراسمات شرکت کرده است.

*آقای نصیرزاده به
بازیکنان نکته های داوری را نمی گویند؟ بالاخره ایشان سال ها داور بودند.

ما گاهی اوقات که مشکل داوری داریم از وجود
ایشان استفاده می کنیم.

*در اواسط فصل بحث
هایی پیش آمد که می گفتند شما می خواهید شجاعیان را از استقلال پس بگیرید و… .
شما روی این قضیه حساب کرده بودید؟

به هیچ عنوان من حسابی روی این موضوع باز نکردم.
استقلال به ما قول داد که نسبت به مبلغ انتقال شجاعیان از گسترش به این تیم اقدام
کنند و همین اتفاق هم افتاد. آقای افتخاری در این موضوع کاملا مورد اعتماد باشگاه
ما است و من هم با ایشان هم سابقه همکاری و هم آشنایی با ایشان را داشتم. افتخاری
انسانی است که اگر حرفی بزند به آن عمل می کند.

*ورزشگاه تبریز مثل
ورزشگاه مشهد از همان میخ طویله ها دارد؟

اگر به طور کلی بخواهیم حساب کنیم بهترین
استادیوم را ما در اختیار داریم. درکل یعنی شما هیچ زمانی نمی توانید پیدا کنید که
زمین ما در درجه دو باشد و از کیفیتش کاسته شده باشد. اگر به ورزشگاه آزادی تهران
فشار آورده شود ممکن است که چمن آن به درجه دو برسد و کیفیت خود را از دست بدهد
اما ورزشگاه ما به این شکل نیست و از کیفیت بالایی برخوردار است. مدیریت و رسیدگی
به ورزشگاه ما خیلی خوب است. میفیت چمن ما از تلویزیون کاملا مشخص است. ورزشگاه
بنیان دیزل تبریز توانایی برگزاری بازی های ملی را در سطح های بالا هم دارد.

*با توجه به اینکه
شما سابقه سرمربی بودن در تیم استقلال را دارید، می خواستم نظرتان را در ارتباط با
وضعیت کنونی استقلال جویا شوم، به دلیل اینکه اخیرا هم با آن ها بازی کردید.

اخیرا که نبوده است. بازی ما با استقلال حدودا 7
یا 8 بازی پیش بود. من در آن زمان دو یا سه هفته بود سرمربی گسترش شده بودم و آن
بازی را نیز واگذار کردیم. به عقیده من استقلال می تواند در پایان فصل جایگاه
مناسبی را کسب کند. استقلال در حال پیشرفت است، کمی زمان می برد اما این تیم درست
خواهد شد. استقلال در پایان فصل حداقل نتیجه ای که می گیرد این است که کسب سهمیه
آسیا را می کند.

*درباره حاشیه های
اخیر که با شما تماسی گرفته نشده است. حاشیه ای که در نود هم در موردش صحبت شد و
باشگاه شما هم گفت از آن فیلمبردار شکایت خواهیم کرد
.

ما شکایتی نداشتیم. من با مدیر روابط عمومی
سازمان لیگ هم صحبت کردم، ایشان هم معتقد بود که جایگاه،جایگاهی نبوده است که بشود
به آن وارد شد. قرار بر این شد که خود مسولان سازمان لیگ به هر طریقی که خودشان
صلاح می دانند به قضیه ورود کنند و تذکراتی را بدهند.

*در برنامه نود فردوسی
پور چند صحنه پخش کرد که شما آن ها را قبول نکردید. در بازی های خارجی دیدیم که
فیلمبردار ها خیلی به بازیکنان نزدیک می شوند و این عرف این کار است.

من فکر می کنم آن صحنه ها برای فینال هایی بوده
است که در پایان یک تورنمنت برگزار می شود. من آن شب تازه از خواب بیدار شده بودم
و خیلی در جریان اتفاقات نبودم(با خنده). ممکن است که وارد بشوند اما نه تا این حد
نزدیک. ممکن بوده است روی آن صحنه زوم کنند و بعد فیلمبرداری کنند. این شکل
فیلمبرداری با این که فیلمبردار به صورت من ضربه زد خیلی متفاوت است. البته آن
فیلمبردار هم خیلی سرتق بود. او باید خودش هم رعایت می کرد اما این کار را نکرد.
من فقط موظف هستم در کنفرانس خبری شرکت کنم و حرف بزنم نه جای دیگر. البته او هم
نیت بدی نداشت اما خب… .

*شما هم خیلی عصبانی
بودید. من تا به حال شما را اینقدر عصبی ندیده بودم.

بالاخره من تحت فشار بودم از فحش های که به من
داده شده بود و… . آن شب، شب چهلم خواهر من بود و نباید این فحاشی های صورت می
گرفت. پس این همه فشار و بحث افتضاح داوری شما چه انتظاری از من داشتید که من با
آن فیلمبردار خوب برخورد کنم. تمام کارشناسان هم رای به نظر ما دادند و گفتند که
داور اشتباه کرده است. اوت هایی که ماهینی پرتاب می کرد هیچکدام زیر 10 ثانیه نبود
ولی داور این را برای ما نمی گرفت اما بر عکس وقتی برای ما این اتفاق رخ می داد،
داور سریعا آن را خطا اعلام می کرد. با همه این اتفاقات که ما نتیجه را هم از دست
دایدم فکر نمی کنم کسی دیگر از من انتظاری داشته باشد.

*فکر کنم اگر شما را
کنترل نمی کردند شما او را می زدید؟(باخنده)

من به دلیل اینکه دوربین دستش بود کاری باهاش
نداشتم ولی اگر بیرون بودیم او را می زدم.(باخنده)

4141