واکنش سرمربی تیم‌ملی والیبال به رفتار عجیب عادل غلامی

ایگور کولاکوویچ درباره اقدام عادل غلامی در تمرین روز گذشته تیم ملی
والیبال گفت: ‹‹ روز گذشته تمرینات به طور معمول در حال برگزاری بود که ناگهان
اواخر تمرین بین عادل غلامی و یکی از بازیکنان درگیری لفظی پیش آمد که
منجر به تذکر ایگور کولاکوویچ شد و سپس ناگهان غلامی لباسش را درآورد و
زمین را ترک کرد. ››

وی تصریح کرد: ‹‹ چنین اتفاقاتی همیشه در ورزش پیش می‌آید و اصلاً دلیل این
دعواها هم مهم نیست. اما عکس‌العملی که از عادل غلامی سر زد، شایسته تیم
ملی نیست. این رفتار در حد یک بازیکن در رده ملی نیست. از رفتار وی اینگونه
تعبیر می‌شود که وی قصد بازی در تیم ملی را ندارد. در واقع غلامی خودش تیم
ملی را ترک کرد. ››

سرمربی تیم ملی والیبال تاکید کرد: ‹‹ رفتار غلامی بسیار اشتباه بود. من به
او به عنوان یک انسان و یک بازیکن احترام می‌گذارم، اما قبل از هر چیز
برای تیم ملی ایران و زندگی کاری خود در ایران احترام قائلم. اینجا تیم ملی
والیبال ایران است. ››

وی افزود: ‹‹ در دوران مربیگری‌ام همیشه سعی بر درک رفتار بازیکنان دارم
اما این رفتار غلامی اشتباه بزرگی بود که مرتکب شد. او حتی به تذکرات من هم
توجه نکرد و سعی نکرد این موضوع را حتی با من درمیان بگذارد. ››

سرمربی تیم ملی والیبال درباره جایگزین عادل غلامی در تیم ملی والیبال
گفت: ‹‹ در پست مدافع میانی، بازیکنانی هستند که جایگزین او شوند. علی شفیعی
یکی از این بازیکنان هست که برای او مقدمات سفر به ترکیه را فراهم می‌کنیم. ››

کولاکوویچ درباره مدت محرومیت عادل غلامی از تیم ملی و امکان دعوت در
سال‌های آینده گفت: ‹‹ ترجیح می‌دهم فعلاً در مورد آینده حرف نزنم چون آینده
برای هر کسی مبهم است. نکته قابل تامل برای من این است که معنای این رفتار
او چه بوده است؟! ››

43257

قاضی‌عسکر: عده‌ای می‌خواستند پرچم حج را بیاندازند

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در مراسم بدرقه حجاج ایرانی گفت: حج به بیان امیرالمومنین (ع)، عَلَم اسلام است. اما عده‌ای می‌خواستند این پرچم را از دست کسانی که آن را نگه داشته‌اند بیاندازند. در حالیکه حاجیِ ما قرار است باعث تقویت و اتحاد اسلامی در جهان باشد.

وی با اشاره به پروازهایی که روز یکشنبه انجام شد افزود: این مراسم بدرقه،‌ بهانه‌ای بود تا ما از عزیزانی که یک سال با وجود تعطیلی حج تلاش و کوشش کردند که این برنامه‌ریزی به خوبی نتیجه دهد تشکر کنیم. صمیمانه از مقام معظم رهبری قدردانی می‌کنم که با صحبت‌ها مهم و ارزشمندشان، به مردم این مطلب را تفهیم کردند که حجِ امسال تصمیم همه مسئولان نظام بوده است. ما امروز مفتخریم که زائران در آرامش عازم حرمین شریفین می‌شوند و از آن طرف میزبان با توجه به قول و قرارهایی که گذاشته بود نشان دادکه به آنها پایبند است.

قاضی عسکر گفت: روز گذشته معاون وزیر حج عربستان و جمعی از مقامات این کشور به گرمی با اهدای شاخه گل از زائران ایرانی استقبال کردند. امیدواریم تا پایان این مناسک زائران به سهولت و راضی مشرف شوند.

سرپرست حجاج ایرانی ادامه داد: از شورای عالی امنیت ملی و مراجع عظام که مشوق ما برای راه‌اندازی حج بودند و همچنین از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در چند ماه گذشته کمک کار بود تا این امر به نتیجه برسد، قدردانی می‌کنیم. تا چند ماه پیش حتی نسبت به آماده‌سازی ترمینال حجاج دغدغه داشتیم، اما زحمات طاقت‌فرسایی توسط شرکت فرودگاهی کشیده شد تا این مکان آماده شود.

وی ادامه داد: فرمایشان مقام معظم رهبری نیز به همه فتنه‌ها خاتمه داد و آنهایی که تلاش می‌کردند حج را تعطیل کنند، فهمیدند این تصمیم نظام است. ما بستری را برای حج آماده کرده‌ایم ولی طبیعی است در برخی نقاط نقصان‌هایی پیش آید.

قاضی عسکر همچنین از زائران اعزامی به حج درخواست کرد حساسیت‌های کشور عربستان را در نظر بگیرند و در مواقع حساسی چون برگزاری نماز جماعت بیرون مساجد نباشند و در این آیین شرکت کنند و حساسیت‌های قبرستان بقیع را رعایت و در اجرای قوانین آن همکاری کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت:‌حج با این تجمعی که از کشورهای اسلامی دارد، اگر هماهنگ عمل نشود دچار بحران خواهد شد.

 موارد مشکوک را گزارش کنید

سرهنگ مهری، فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور نیز در سخنانی با اشاره به تمهیدات انجام شده برای برگزاری حجی آرام اظهار کرد:‌ بکارگیری ۶۰۰ نفر مستقیم در گیت‌های بازرسی و ۲۵۰۰ نفر غیرمستقیم برای تأمین امنیت زائران، انتخاب تیم‌های چهره‌زن و استقرار دستگاه‌های ایکس‌ری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای فرماندهان ۲۰ فرودگاه و چاپ ۵۰ هزار بروشور حاوی نکات مهم از جمله اقدامات پلیس فرودگاه‌های کشور برای حج بوده است.

وی افزود: وضعیت زائران اعزامی و پروازهای انجام شده در این دو روز نشان می‌دهد به توصیه‌ها توجه ویژه شده و تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده است.

او در مراسم بدرقه حجاج که جمعی از زائران حضور داشتند، بار دیگر توصیه کرد از حمل هرگونه مواد مخدر سنتی و صنعتی به عربستان با توجه به ممنوعیت آن خودداری شود. همچنین حفظ و حراست از مدارک کارشناسی مورد تأکید است. ضمن آنکه توصیه می‌شود از حمل قرص‌های کدئین‌دار و روانگردان خودداری شود، چرا که در عربستان ممنوع است و مشمول قوانین سختگیرانه می‌شود.

او همچنین از زائران درخواست کرد با توجه به شرایط ویژه حج امسال، در زمان کنترل‌های فرودگاهی صبر و حوصله داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک حتماً گزارش کنند.

۴۲۲۳۵

از زنگنه می‌خواهیم که در کابینه دوازدهم باشد

قاسم میرزایی نیکو با اشاره به عملکرد مثبت زنگنه در وزارت نفت بر لزوم تداوم حضور ایشان در کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد.

وی با بیان اینکه زنگنه یکی از افراد بسیار  با صلاحیت در سطح وزرا است که توانسته اهداف تعیین شده را تحقق بخشد، افزود: البته ایشان با چالش‌ها  و مشکلات زیادی مواجه بوده که امیدواریم  در دولت آینده رفع شود.

میرزایی نیکو تصریح کرد: ما برای توسعه صنعت نفت نیاز به 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری داریم که قطعا بدون حضور شرکت های خارجی و تنها با حضور سرمایه گذاران داخلی امکانپذیر نیست ضمن اینکه رقم 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری از سوی توتال راه به جایی نمی برد.

وی خاطرنشان کرد: ریشه کل اقتصاد کشور به نفت بر می گردد و تا زمانی که نتوانیم این صنعت را به خوبی و با سیاست های درست و آینده نگرانه توسعه دهیم، وضعیت اقتصادی نیز بهبود نخواهد یافت.

این عضو فراکسیون امید یادآور شد: البته با افاضات بی در و پیکر و انتقادات بی پایه ای که به آقای زنگنه می‌شود قطع و یقین نگرانی دارند و ممکن است خسته شده باشند اما باید از ایشان بخواهیم که حضور در وزارت نفت را ادامه دهند و اهداف تعیین شده این وزارت خانه را محقق کنند.

میرزایی بیان کرد: اکثریت نمایندگان مجلس در تدوام حضور زنگنه اتفاق نظر دارند که نمونه آن را نیز در سوال اخیر از ایشان شاهد بودیم که پاسخ ایشان، رضایت مجلس را به همراه داشت.

 

3535

قرارگاه ثارالله؛ مسئول امنیت روز تحلیف روحانی /کشف و خنثی‌سازی بیش از 100 تیم تروریستی

حسین ذوالفقاری در جمع خبرنگاران درباره اقدامات امنیتی برای روز تحلیف رییس‌جمهور، طرح حفاظت از اماکن دولتی و تاسیسات آب و برق و اقدامات برای مقابله با داعش توضیحاتی ارائه کرد.

اهم اظهارات معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور را به نقل از خبرگزاری ها در ادامه بخوانید؛

*تمام پیش‌بینی‌های امنیتی، انتظامی و ترافیکی انجام شده و در کمیسیون حفاظت در وزارت کشور هم تقسیم کار انجام شده است.

*جلسات متعددی برای تامین امنیت مراسم روز تحلیف برگزار شده است، مسئولیت کلی برقراری امنیت بر عهده قرارگاه ثارالله است و وظایف سپاه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و پدافند هوایی هم مشخص شده است. امروز عصر هم جلسه‌ فوق‌العاده شورای امنیت کشور برای مراسم تحلیف برگزار می‌شود زیرا سطح و تعداد هیات‌های دیپلمات شرکت‌کننده در این مراسم سطح بالایی است.

*طرح حفاظت از اماکن دولتی و تاسیسات آب و برق در شورای امنیت کشور تصویب شده است و به شورای عالی امنیت ملی فرستاده شده است.

*اقدامات گسترده ای برای مقابله با داعش در کشور انجام شد و عناصر مختلفی از آنها بازداشت شدند و به تیم های آنها ضربه وارد شد.

*{درباره امنیت مرز‌ها در راهپیمایی اربعین و تدابیر امنیتی در مورد ورود گروهک‌های تروریستی در این برهه زمانی} از زمان حضور داعشی‌ها در عراق یعنی سال ۹۳ با یک جریان تروریستی مواجه بودیم که همواره درصدد بودند وارد کشور شوند. در طول این سه سال ما بالای ۱۰۰ تیم تروریستی را کشف و خنثی کردیم.

* با اشراف اطلاعاتی و تلاش‌های واقعی نظامی و انتظامی و به ویژه اطلاعاتی کشور، این گروهک‌ها خنثی و کشف شدند.

*{با یادآوری حادثه تروریستی ۱۷ خردادماه امسال} به هرحال این گروه تروریستی از تور اطلاعاتی ما عبور کردند اما بعد از این حوادث ما اقدامات بسیار گسترده‌ای را انجام دادیم.

*وزارت اطلاعات، سپاه و نیروی انتظامی عناصر بسیاری را در ارتباط با این موضوع مورد هدف قرار داده‌اند. البته باید خاطرنشان کنم برخی از این افراد ناآگاهانه وارد تشکیلات شده بودند اما برخی دیگر برای اقدام تروریستی و با آگاهی کامل وارد چنین گروه‌هایی شده بودند که ما تدابیر دیگری اندیشیده‌ایم.

*بعد از حادثه تروریستی مجلس ما به چندین تیم ضربه زدیم و باید بگویم این حادثه باعث شد برای حفاظت اماکن و تاسیسات طرحی را آماده کنیم و در شورای امنیت اجتماعی به تصویب رساندیم که برای شورای امنیت ملی فرستادیم و منتظر جواب آن‌ها هستیم.

*امیدواریم این طرح در مجلس به تصویب برسد. ما اماکن و تاسیسات را طبقه‌بندی کرده‌ایم تا حفاظت گسترده‌ای برای آن‌ها صورت بگیرد. غیر از مراکز دولتی، تاسیسات آب، ‌ برق و اساسی نیز در این طرح قرار دارد.

*در سال ۹۳ طرح خنثی‌سازی اقدامات تروریستی را به تصویب رساندیم اما با توجه به تغییرات حاصل شده و حوادث عراق و سوریه که گروه‌های تکفیری در آن ضربه خورده‌اند آن را تغییر داده‌ایم. هفته پیش یک هیات ترک به ایران آمدند و ما درباره موضوعات مهم منطقه صحبت کردیم.

*معاونین سیاسی و امنیتی کشور را توجیح خواهیم کرد که با طرح جدید زوایایی که در گذشته پنهان مانده بود روشن شود تا دیگر شاهد حوادثی مانند حوادث تهران نباشیم.

*{با اشاره به دیدار با هیات ترکیه} توافقات خوبی صورت گرفته و با دولت عراق نیز توافقاتی داشتیم تا در مرز عراق و خاک این کشور امنیت زائران را به وجود بیاوریم.

*با دولت عراق به این توافق رسیدیم که از مرز خسروی هم راهپیمایی داشته باشیم. براساس اظهارات دولت این کشور آن‌ها می‌توانند در خاک خودشان امنیت زائران را تامین کنند.

*{در پاسخ به سوالی در مورد ساماندهی کولبرها در مناطق مرزی} از سال 87 مطرح شد که باید فکری برای مرزنشینان شود تا یک فضای تبادل کالا در مناطق مرزی وجود داشته باشد و کمکی به معیشت مرزنشینان شود که در چهار استان کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان این اتفاق افتاد اما بعد از آن شرایط فعالیت کولبرها به گونه‌ای شد که مورد اشکال وزارت اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت و گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا هم معترض شدند چون از ابتدا کالاهای خاصی در نظر گرفته شدند اما رفته رفته فعالیت کولبرها به گونه‌ای شد که آنها به عناصری برای حمل بار کسانی که می‌خواستند از مسیر دیگری کالای خود را وارد کنند تا حقوق گمرکی را نپردازند،تبدیل شدند.

*{با اشاره به اینکه از زمان دولت دهم ابلاغیه‌هایی برای مسدود شدن کولبری صادر شد}در این زمینه دو نظر وجود داشت؛ یکی اینکه جلوی کولبری غیرقانونی گرفته شود و نظر دوم هم این بود که کولبری قانونمند و ساماندهی شود که هم ضرری به تولید داخلی وارد نشود و هم کمکی به معیشت مرزنشینان باشد. وزارت کشور در این زمینه تلاش کرد و پیشنهادات مختلفی به کمیسیون‌های دولت فرستاد که این پیشنهادات در چندین مرحله مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت با توافق جمعی گمرک، وزارتخانه‌های اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت کشور پیشنهادی به دولت فرستاده شد که دولت هم آن را تصویب کرد.

*طبق این مصوبه، 15 معبر کولبری در نظر گرفته شده که شش معبر در استان سیستان و برای کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی هر کدام سه معبر در نظر گرفته شده است و تا سقف 900 میلیارد تومان معافیت مرزنشینان در طول یک سال منظور شده است و کالاهایی هم مدنظر است که در تضاد با تولید داخلی نباشد. این مصوبه در مرحله ابلاغ و اجراست و باید ظرف سه ماه آینده کولبری را بر اساس این طرح ساماندهی کنیم.

*{خطاب به کولبرها} مرزنشینان توجه کنند که سقف معافیت‌ها و همچنین مقررات را رعایت کنند تا فعالیت قانونی که ایجاد شده استمرار یابد زیرا اگر تخلفی انجام شود ممکن است مشکلاتی برای این افراد ایجاد کند.

 

29212

واکنش نجفی به حاشیه‌های خبر "شهردار شدنش"؛ سخنگویی ندارم

این نامزد شهرداری تهران که در ارتباط با برخی اخبار منتشر شده در روز گذشته مبنی بر شهردار شدنش و بروز برخی سوءتفاهمات در این مورد سخن می‌گفت، به ایسنا گفت: من همانند سایر کاندیداهای شهرداری، برنامه‌های خود را تقدیم شورا خواهم کرد و اگر تشخیص اعضای شورا بر خدمت من در مدیریت شهری باشد، حتما در مورد مسائل شهر تهران با مردم سخن می‌گویم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات برخی افراد در روزهای اخیر به نقل از او مورد تایید است یا خیر؟ گفت: دوستان همواره به من محبت داشته و دارند و از آنها تشکر می‌کنم، اما بنده در مدیریت شهری فعلا سمت و جایگاهی ندارم که بخواهم سخنگو داشته باشم.

این کاندیدای شهرداری تهران با بیان اینکه در مواردی که نیاز باشد مواضعم را شخصا با رسانه‌ها و مردم در میان خواهم گذاشت، درباره برنامه‌اش برای اداره شهر تهران، گفت: من نیز به مانند دیگر کاندیداهای شهرداری، برنامه‌های خود را تقدیم شورا خواهم کرد و اگر تشخیص اعضای شورا بر خدمت من در مدیریت شهری باشد، حتما در مورد مسائل شهر تهران با مردم سخن می‌گویم.

42237

مراسم در حد Ballon d’Or، اجرا در حد محلات

زاوش محمدی: شب گذشته مراسم بهترین های لیگ برتر فصل 95-96 برگزار شد و مهدی طارمی به عنوان مرد سال فوتبال ایران انتخاب شد.
وقتی کارت دعوت مراسم، کارت وی آی پی و کارت پارکینگ را دیدم خبر از مراسمی با شکوه و فوتبالی می داد. مراسمی در شان فوتبال ایران و فوتبالیست هایی که طی یک سال گذشته توانستند تیم ملی را به جام جهانی برسانند.
بنده هم که یک رای در انتخاب بهترین ها داشتم، برای احترام به مسئولین برگزارکننده و مهمان‌هایی که قرار بود جایزه بگیرند خودم را سر ساعت به سالن رساندم اما کج سلیقگی در برگزاری از همان ابتدا موج می‌زد. مراسم که قرار بود راس ساعت 20:30 (آنچه که در کارت دعوت قید شده بود) شروع شود اما تاخیر 150 دقیقه ای یک نمونه از بی احترامی مسئولین به مدعوین بود.
از طرفی انتظار می‌رفت طبق سنوات گذشته این مراسم نیز با حضور بزرگان فوتبال و اصحاب رسانه برگزار شود اما چیزی که در مراسم شب گذشته محسوس بود، حضور اعضای خانواده های روسای بانک کوثر و لیدرهای استقلال و پرسپولیس بود که برای تشویق ستاره های خود به جشن بهترین های لیگ آمده بودند. جشنی در حد جشن های بانکی و سازمانی.
در سالن همایش های برج میلاد تعداد فوتبالی هایی که دیده می‌شد کمتر از کودکانی بود که در حال دویدن و بازی کردن بودند. مراسمی که قرار بود ساعت 23 به اتمام برسد، راس 11 شب درنهایت بی‌نظمی شروع شد. مراسمی که با حضور وزیر ورزش همراه بود. بخشی از کج سلیقگی برگزارکنندگان مراسم حضور کارمندان فدراسیون بر روی صحنه و اهدای جوائز توسط آنان بود. به نظر می رسید به جای معرفی بهترین های لیگ، قرار بود از مسئولین و کارمندان فدراسیون تجلیل شود. چهره‌هایی که هیجان باشکوه ترین مراسم فوتبال ایران را سرد کرده بودند.
مدیر عامل موسسه مالی اعتباری هم که به عنوان حامی مالی در مراسم حضور داشت در نوع خود پدیده‌ای بود. او که مدام تاکید بر بانک بودن موسسه خود داشت، حتی در زمان معرفی بهترین ها هم از پرزنت کردن موسسه خود نگذشت و به جای آنکه جایزه را به بهترین تیم اخلاق بدهد در حال تبلیغات مؤسسه خودش بود. یکی دیگر از موارد بحث برانگیز در این مراسم، اهدای کفش طلا به علیرضا بیرانوند بود که به عنوان بهترین دروازه بان سال انتخاب شد. همواره در چنین مراسمی دستکش طلایی را به دروازه بان ها اهدا می کنند اما شماره یک تیم ملی از دریافت کفش طلا خنده اش گرفته بود.

256 41

 

وداع با خالق «قلب سیمرغ»/ اعضای پیکر وحید نصیریان اهدا شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین٬ مراسم تشییع پیکر مرحوم وحید نصیریان صبح 8 مردادماه در خانه سینما در حالی برگزار شد که درگذشت ناگهانی این هنرمند دوستان و همکارانش را اندوهگین کرده است و در مراسمش نسبت به اکران نشدن آخرین فیلمش و حمایت کافی نشدن از انیمیشن‌اش انتقاد شد.

براساس گزارش «ایسنا»٬ کامران ملکی که اجرای این مراسم را برعهده داشت، به روزهای نه چندان دور جشنواره فیلم اصفهان اشاره کرد که در آنجا چقدر حالش خوب بود و رفتنش باورنکردنی است.

روانبخش صادقی عضو هیات مدیره خانه سینما گفت: وحید یک دوست واقعی بود که در دوستی‌اش شک‌ نمی‌کردیم. خوشحالم که این اواخر خیلی وقت با هم گذراندیم. وحید آسیب دید و می‌توانست خوشحال‌تر باشد. می‌خندید ولی همیشه غمی در صورتش وجود داشت.

او افزود: خوشحالم که سال گذشته در مرکز گسترش از کار وحید حمایت شد و امیدوارم مدیران از دیگر هنرمندان هم حمایت کنند.

در ادامه احمد عربانی در سخنانی بیان کرد: نوبت من و امثال من بود که برویم و ایشان حالا حالا ها باید می‌ماند. ببینید چقدر رفتن زود است. بیاید با هم رفیق بشویم. الان باید بزرگداشت وحید را برگزار می‌کردیم، مسئولان محترم ببینند که نظیر این هنرمندان پیدا نمی‌شود و سالها باید بگذرد که چنین کسی بیاید.

او افزود: این‌ها فضاهای تخیلی قشنگی‌ دارند. فضاهایشان را خراب نکنید. وحید چرا باید در این سن برود؟ من فکر می‌کنم که رفتنش طبیعی نبود.

همچنین محسن امیریوسفی که سابقه دوستی با وحید نصیریان دارد، گفت: وحید جان آسوده بخواب که دیگر نیازی به اکران فیلم و تصویب فیلمنامه نداری. آسوده بخواب که دیگر نیاز به تصویب هیچ مجوزی نداری. او از نسل فیلمسازانی بود که به اصطلاح نسل نوگرای سینمای ایران بودند و می‌خواست راه نوجویی را در پی بگیرد. سال ۷۶ خودش البته سال عجیبی است که چه فیلمسازش ممنوع از کار شد و چه‌ بالاترین مقام اجرایی‌اش ممنوع التصویر است. نسل ۷۶ نسل جوانمرگ‌ سینمای ایران است.

وی اضافه کرد:به من می‌گفت تو یک‌بار عزراییل را پیچاندی. بگو نفر بعدی کیست؟ ومن از کجا می‌دانستم که نفر بعدی اوست.به فرشته مرگ می‌گویم که تکه تکه‌های وحید در میان نسل ۷۶ است و امیدوارم فضا برای این نسل باز شود تا دیگر در راهروها به دنبال پروانه ساخت و نمایش نباشند و امیدوارم مدیران کمک کنند آخرین فیلم بلند او اکران شود.

بیژن میرباقری هم در سخنانی گفت: خیلی بد است که جهان دیگر صدای خنده وحید را نمی‌شنود. ما همیشه در هر جمعی بودیم و صدای خنده او می‌آمد، باعث می‌شد به سمتش برویم و حرف بزنیم. صدای خنده وحید بود که ما را دور هم جمع کرد، به یاد این خنده‌ش سکوت کنید و به یاد خنده‌اش باشید.

وی همچنین گفت: آقای سید مهدی طباطبایی نژاد اجازه بدهید ما فیلم وحید را ببینیم.

محمدعلی صفورا با خاطراتی از این هنرمند ادامه داد: او باید هنوز می‌ماند و انیمیشن می‌ساخت. انیمیشن تریبون ندارد و شوخی نیست که وحید عزیز در این سن رفت.شوخی نیست فیلم نساختن کسانی که سالهاست می‌خواهند فیلم بسازند و فراموش نمی‌کنم سالها زحمت کشیده شده تا این افراد به جایی برسند. این شوخی نیست که بچه‌های انیمیشن چند سال است بخاطر وضع معیشتی در حال رفتن از ایران هستند.

وی تاکید کرد: من خودم دوست ندارم در مراسم‌ام مدیری حضور داشته باشد ولی در دوران حیاتم‌ کاری نکرده باشد.

توحیدپور دبیر اجرایی جشنواره فیلم سبز هم در این مراسم از طرف معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست متن تسلیتی را خواند که در آن به سابقه همکاری وحید نصیریان با جشنواره فیلم سبز و علاقه‌مندی به محیط زیست اشاره شده بود.

امیر سحرخیز انیماتور نیز به عنوان یکی دیگر از حاضران در این مراسم بیان کرد: وحید در آسمان انیمیشن ایران ستاره بود و چیزی که دوست دارم از او به یاد بیاوریم همان خنده‌هایش است.

او گفت: شما را به خدا «قلب سیمرغ» را اکران نکنید چون وقتی قلب او نیست، «قلب سیمرغ» به چه درد ما می‌خورد.
این‌ صحبت سحرخیز با تشویق جمعی از حاضران همراه شد.

مجید برزگر کارگردان در ادامه این مراسم متنی را خواند و با اشاره به سختی‌هایی‌که‌برای گرفتن مجوز داشت گفت: او از ایست قلبی نمرد بلکه این شیوه زندگی‌ را انتخاب کرد و حالا لابد می‌خندد به مجوزها و فیلم‌ها. اما افسوس از اینکه هر روز و هر روز خبر تلخ می‌شنویم. مگر به تازگی کورش اسدی نرفت؟ دیروز هم مدیا کاشیگر رفت.

در ادامه طباطبایی‌نژاد با تسلیت برای درگذشت وحید نصیریان بیان کرد: همه‌ی ما یک‌ تصویر مشترک‌ از وحید داریم و آن هم خنده‌های اوست.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی افزود: ای کاش اکران «قلب سیمرغ» دست من بود و چقدر ما هم دوست داشتیم این اتفاق بیفتد ولی نشد.

او با اشاره ‌به برنامه‌هایی که برای ساخت فیلم جدید وحید نصیریان وجود داشت، گفت: او «ترنج‌ونارون» را به من داده بود تا یکی را انتخاب کنم ولی گفتم هرکاری را خودش می‌خواهد، انتخاب کند. من‌ منتظر بودم ولی تقدیر امان نداد.

علیرضا شفق نژاد رهبر کر ارکستر فیلارمونیک هم‌ با ذکر خاطراتی گفت: «قلب سیمرغ» در جشنواره فجر سال ۸۶ جایزه گرفت. فیلمی که جایزه گرفت چرا اکران نشد؟ خواهش می‌کنم یکی از مدیران جواب مرا بدهد. چون یکی از دلایلی که باعث شد او در مقطعی ایران را ترک کند، اکران نشدن فیلمش بود.

او همچنین با اشاره به فرزند این هنرمند و اینکه کاش پیکرش زودتر بیاید تا ببینیم شوخی نیست این ماجرا، گفت: وحید موتزارت انیمیشن ایران‌ بود که در اوج نبوغ رفت.

جلال نصیریان عموی این هنرمند نیز در سخنانی به حس وطن پرستی وحید نصیریان اشاره کرد و «قلب سیمرغ» را یک‌مثال بارز برای این امر دانست.

او گفت: ای کاش این بزرگداشت‌ها در زمان حیات اتفاق می افتاد نه مثل مریم میرزاخانی و عباس کیارستمی‌ که بعد از مرگ مورد توجه قرار گرفتند.

وی‌همچنین ادامه‌ داد: یک‌ مژده می‌دهم که جز من و خدا و وحید کسی از آن اطلاع نداشت. وحید به من توصیه کرده بود که«اگر من زود رفتم و از نسوج من چیزی باقی بود آن را هدیه کنید» و من دیروز این کار را کردم.‌ یعنی رییس دانشگاه علوم پزشکی به من گفت می‌خواهی اینکار را انجام دهی و من فقط با برادرش و خودش مشورت کردم. به همین دلیل الان تمام نسوج‌ او هدیه است تا به افرادی دیگر آرامش داده شود.

ماهور پسر این هنرمند یا فلوت نوازی یکی‌ از دوستان وحید نصیریان (حامد ملک) دل نوشته‌ای را از ترجمه‌هایش برای پدرش خواند و آرزو کرد که او در بهشت، شانس دیگری داشته باشد.

بهرام‌ عظیمی، امیرمحمد دهستانی هم از دیگر حاضران این مراسم بودند که خاطراتی را زنده یاد وحید نصیریان نقل کردند.

به گزارش ایسنا، پیکر این هنرمند حدود یک‌ ساعت و سی دقیقه پس از شروع مراسم و در انتهای آن به خانه سینما رسید و بر دستان دوستان و همکارانش تشییع شد تا در تبریز به خاک سپرده شود.

در آخر نیز مدیرعامل خانه سینما اظهار کرد: امروز به دوستان می‌گفتم می‌شود به من رحم کنید و فقط از مشایعت کنندگان باشم و سخن نگویم؟! در این‌ ایام آنچه را از دست دادیم برایمان درداور است. طی چند وقت افراد زیادی را از دست دادیم و وحید هر آنچه داشت در ۴۵ سال عمر خود یه دست آورد.

آنچه ما را آزار می‌دهد حتما گله‌هایی است که از خودمان می‌کنیم و آنجایی که رنج و عذاب می‌کشیم نقطه‌ای است که خودمان همدیگر را فراموش می‌کنیم.

منوچهر شاهسواری با اشاره به اینکه اگر در این حیاط فقط با یک پلاک سفید، کسانی را که تشییع کرده‌ایم‌ یاد می‌کردیم چه افراد زیادی را در این جا به یاد می‌آوردیم٬ ادامه داد: وحید را از اینجا تا تبریز که قلب وطن پرستی است تشییع می‌کنیم‌ و در خانه سینما باور داریم که اگر شاخه انیمیشن را نتوانیم به یک شاخه قدرتمند تبدیل کنیم در مسیر راه خلل ایجاد کرده‌ایم.

علیرضا تابش، همایون اسعدیان، مجتبی میرتهماسب، فرهاد توحیدی، علیرضا رضاداد، بهرام عظیمی، محمد آفریده و… از دیگر هنرمندان و مدیران حاضر بودند.

وحید نصیریان هنرمند عرصه‌ی انیمیشن‌ در سن 46 سالگی شامگاه 5 مرداد ماه به دلیل ایست قلبی درگذشت.

وحید نصیریان متولد ۱۳۵۰ شهر اهر و فارغ‌التحصیل هنرهای زیبای تبریز در سال ۱۳۶۸ است و در عرصه‌ی نقاش،فیلمنامه‌نویس و کارگردان انیمیشن فعال بود.

او در برگزاری نمایشگاه‌های متعدد انفرادی، گروهی نقاشی و طراحی در داخل و خارج از کشور، تصویرسازی ۱۲ عنوان کتاب برای نوجوانان از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ نیز فعالیت داشت.

وحید نصیریان نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های کوتاه و سریال‌های انیمیشنی بوده است.

ساخت تعدادی از فیلمهای کوتاه:«سه قطره خون»،«بت ابدی»،«ضد نور»،«حفره»، «جای دیگر» و نویسنده و کارگردان انیمیشن بلند سینمایی «قلب سیمرغ» را برعهده داشته است.

او جوایز متعدد ملی و بین المللی و همین‌طور داوری بیش از ۵۰ جشنواره ملی و بین المللی فیلم و انیمیشن را در کارنامه هنری‌اش داشت.

5858

پژو ۲۰۷آی اتومات در بازار ۵۰.۵ میلیون تومان شد

مشکلات مردم در ثبت نام این خودرو در حالی به وجود آمده که قیمت پژو207.آی اتوماتیک امروز در بازار به 50 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. بنا بر اذعان فعالان بازار خودرو اختلاف قیمت 3 میلیون تومانی این خودرو بازار دلالی را رونق داده و همین امر باعث شده تا حاشیه بازار این محصول زیاد شود.

البته فروشندگان خودرو معتقدند فروش پژو207.آی اتوماتیک در مرحله اول بسیار محدود بود و در مرحله دوم هم به نظر می رسد مردم عادی نتوانند به راهی این خودرو را خریداری کنند.

در حال حاضر ایران خودرو پژو207.آی اتوماتیک را 47 میلیون و327 هزار تومان قیمت گذاری کرده اما رونق بازار این محصول و کمبود عرضه قیمت آن را به بیش از 50 میلیون تومان رسانده است.

35225