گزارش واشنگتن‌پست از رفتارهای عجیب تیلرسون

روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا به برخی از دیپلمات‌هایی که در وزارتخانه تحت مدیریتش کار می‌کنند دستور داده از گفت‌وگوی مستقیم با او یا برقراری تماس چشمی با وی خودداری کنند. بسیاری از آنها می‌گویند هنوز تیلرسون را ندیده‌اند.

این گزارش همچنین حاکی است تیلرسون برای رفتن به دفتر کارش در طبقه هفتم وزارت خارجه از یک آسانسور خصوصی استفاده می‌کند و کمتر پیش می‌آید که کارکنان او را در طبقه‌های پایین‌تر مشاهده کنند.

تیلرسون در سه سفر خارجی که تا کنون داشته از دیدار با کارکنان وزارت خارجه و خانواده‌های آنها که روند معمول در دوران سایر وزیران خارجه آمریکا بوده خودداری کرده است.

52311

 

تشکیل کمیته ملی ایمنی حوادث‌ساختمانی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت راه و شهرسازی حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در تشریح مهمترین اقداماتی که در سال جدید در دستور کار آن دفتر است، گفت: یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌هایی که در سال جاری در دستور کار داریم استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور و تجربه‌هایی است که در استان‌ها در حوزه مقررات ملی ساختمان، قوانین و ضوابط در حال انجام است.

مانی‌فر ادامه داد: در بحث نظارت عالیه، جدا از آنکه نظارت عالیه در دستور کار نشست‌های منطقه‌ای قرار گرفته است و ماهیانه به آن پرداخته می‌شود، نرم‌افزار آزمایشی توسط استان یزد، تهیه شده تا به صورت آنلاین از پروژه‌ها بازدید کرده و آنها را ثبت کنیم و نتایج را به صورت پردازش‌شده داشته باشیم.

مدیرکل دفتر مقررات‌ملی و کنترل ساختمان با اشاره به اینکه نرم‌افزار آزمایشی تهیه شده توسط استان یزد در سال جاری (۹۶) در یکی از مناطق کشور که شامل ۶ استان است مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، تصریح کرد: چنانچه بتوانیم پاسخ خوب دریافت کنیم آن نرم‌افزار را برای بحث نظارت عالیه در کل کشور، فراگیر خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که از روش‌های جدید آموزشی در بحث مقررات ملی و کنترل ساختمان استفاده کرده و از روش‌های سنتی دست برداریم. همچنین، به دنبال آن هستیم تا دستورالعمل‌هایی را که سال‌هاست مورد استفاده قرار می‌گیرند به روز کنیم و استفاده از فناوری و روش‌های جدید را در دستور کار هم آموزش و هم ترویج قرار دهیم.

مانی‌فر گفت: با اعلام آمادگی کردستان، آن استان به عنوان دبیرخانه ترویج مقررات ملی ساختمان انتخاب و اعلام می‌شود. در سال جاری و بعد از تعطیلات نوروز، دبیرخانه ترویج مقررات ملی ساختمان را رسما فعال خواهیم کرد تا کار خود را در حوزه ترویج در بخش‌های مختلف جامعه به ویژه مدارس آغاز کند.

به گفته وی، پس از تعطیلات نوروزی ۹۶ حداقل، فعالیت‌های اجرایی و محتوایی چهار همایش در حوزه‌های اخلاق حرفه‌ای و مبحث ۲۲ گانه مقررات ملی و کنترل ساختمان فعال خواهند شد.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان گفت: هم اکنون هر یک از مباحث مقررات ملی و کنترل ساختمان مشخصا دارای یک کارشناس مسئول است که به صورت تخصصی به موضوع رسیدگی می‌کند. همچنین، کمیته‌های نظارت و کمیته‌های آموزش را تشکیل دادیم و این جلسات به صورت مستمر از ابتدای سال ۹۶ برگزار می شود تا هم به مسائل نظارت عالیه و هم به موضوع آموزش بپردازد تا بتواند اتخاذ تصمیم‌های مناسب بکند.

وی تصریح کرد: در سه ماهه پایانی سال ۹۵، تلاش کردیم تا ظرفیت‌سازی و ساختارسازی کنیم.

مانی‌فر در تشریح مهمترین فعالیت‌های سال ۹۵، گفت: همایش HSE در استان مازندران و همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان در خراسان‌رضوی از مهمترین همایش‌هایی بود که در سال گذشته برگزار شد.

به گفته وی، با تشکیل دبیرخانه HSE (ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست) در استان مازندران و تدوین دستورالعمل‌ها، شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌ها، کمیته‌های ایمنی در استان‌ها شکل گرفت که با هماهنگی استان مازندران به عنوان دبیرخانه دائمی و همچنین دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، به موضوع ایمنی رسیدگی می‌شود.

مانی‌فر، برگزاری اولین آزمون مجازی را برای مبحث ۱۷ در سال ۹۵ از دیگر فعالیت‌های مهم برشمرد و گفت: برای آموزش‌های مجازی پیگیری‌هایی را با برخی از دانشگاه‌های کشور برای سال جاری (۹۶) انجام داده‌ایم که در دستور کار قرار دارد.

وی در بیان ویژگی‌های آزمون مجازی به توسعه پایدار اشاره کرد و افزود: هدف از اجرایی شدن آزمون‌های مجازی، جلوگیری از رفت و آمدهای غیرضروری و هدر رفتن زمان است که امیدواریم در سال ۹۶ به صورت فراگیر قابلیت اجرایی پیدا کند. ضمن آنکه در تلاش هستیم تا آخرین دستاوردهای استادان را در حوزه آموزش مجازی نیز به کار بگیریم.

مدیرکل دفتر مقررات‌ملی و کنترل ساختمان، تشکیل نشست‌های منطقه‌ای را از دیگر دستاوردهای سال ۹۵ برشمرد و گفت: کمیته ایمنی در سال ۹۵ در بیشتر استان‌ها تشکیل شد و بنا داریم تا در سال جدید، کمیته ملی ایمنی را تشکیل دهیم.

39223

سیزده‌بدر بارانی است/ اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به‌دلیل بارش برف

احد وظیفه گفت: در ساعات بعد از ظهر امروز در برخی نقاط شمال شرق و دامنه‌های البرز شرقی رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود و از ظهر امروز سامانه بارشی از سمت نوار غربی وارد کشور شده و در مناطق شمال غرب، غرب برخی نقاط جنوب غرب، جنوب ، به تدریج بخش‌هایی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز سبب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی خواهد شد.

وی گفت: از اوایل شب با نفوذ جریانات سرد شمالی، دامنه بارش استان های ساحلی خزر را نیز در بر می گیرد. این سامانه از روز شنبه تقویت شده و بارشها با شدت بیشتر در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های شمالی و جنوبی البرز، بخش هایی از مرکز و جنوب و با شدت کمتر در برخی نقاط شمال شرق و در روز یکشنبه در غالب مناطق کشور به جز جنوب شرق و روز دوشنبه در نیمه شمالی کشور فعال خواهد بود.

اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف

وظیفه ادامه داد: طی روزهای شنبه تا دوشنبه به سبب استقرار توده هوای سرد، ضمن کاهش دما در نیمه شمالی، بارش ها در مناطق کوهستانی و نقاط سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی به صورت برف است که می‌تواند منجر به اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی شود. بیشترین کاهش دما در روز دوشنبه در سواحل شمالی، دامنه های البرز مرکزی و شرقی و روز سه شنبه در شمال شرق رخ خواهد داد.

اعلام استان‌های پر بارش

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش این سامانه در روز شنبه در برخی مناطق آذربایجانها غربی و شرقی، گیلان، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال و شرق خوزستان و بخش های شمالی تهران، البرز و قزوین و در روز یکشنبه در لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد ، مرکزی، شمال آذربایجان های شرقی و غربی ، گیلان و شمال خراسان رضوی است.

وی بابیان اینکه طی روزهای شنبه و یکشنبه در برخی ساعات وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور و دامنه های البرز مرکزی و شرقی پیش بینی می‌شود اظهار کرد: دریای خزر از جمعه بعد از ظهر و روز شنبه مواج است.

سیزده‌بدر بارانی است

وظیفه در پایان درباره وضعیت آسمان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز شنبه نیمه ابری تا ابری و وزش باد در بعضی ساعات، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش بادشدید با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 20 درجه و روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری و وزش باد، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش بادشدید با احتمال تگرگ با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 18 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

۴۷۴۷

پیکرهای حسین توفیق و خواهرش همزمان به خاک سپرده شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم خاکسپاری پیکر حسین توفیق، از آخرین سردبیران نشریه طنز توفیق و خواهرش فریده توفیق، صبح امروز 11 فروردین در بهشت زهرا برگزار شد.

حسین توفیق روز چهارشنبه 9 فروردین در سن 88 سالگی به دلیل عفونت ریوی در بیمارستان فیروزگر دارفانی را وداع گفت. فریده توفیق هم که بازنشسته شرکت نفت بود، چهار ساعت قبل از برادرش در ۷۹ سالگی بر اثر بیماری آلزایمر درگذشته است.

حسین توفیق در قطعه نام‌آوران و فریده توفیق نیز در قطعه 309 دفن شد.

غلامرضا کیانی، شاهرخ خوانساری، امان‌الله قندچی، محمد سلطانی‌‌فر، علی محمدی و رهبری ازجمله حاضران در مراسم تشییع و خاکسپاری خواهر و برادر توفیق بودند.

نشریه توفیق هفته‌ نامه فکاهی و طنزآمیز ایران با حدود نیم قرن فعالیت از سال 1302 تا 1350 بود. او یکی از بازماندگان خاندان سرشناس توفیق در مطبوعات ایران بود. آغاز انتشار این نشریه از سوی حسین توفیق بزرگ خاندان توفیق به سال 1302 بازمی گردد.

57243

افتتاح واحدهای صنعتی تولید چوب و مجتمع بندری کاسپین در رشت با حضور رئیس‌جمهور

واحدهای صنعتی آرین تخته و آرین مریم از گروه صنعتی آرین سعید که با سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد مدار تولید شده اند، امروز (پنجشنبه) با حضور رئیس جمهوری بطور رسمی به بهره برداری رسید.
مجتمع آرین تخته با تولید سالانه 250 هزار مترمکعب فیبر خام و روکش، با 2 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری، در مساحتی با 150 هزار مترمربع و 81 هزار و 500 مترمربع زیربنا، برای 350 نفر اشتغال زایی کرده است.
همچنین مجتمع آرین مریم با تولید 200 هزار مترمکعب فیبرخام و روکش و 2 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، برای 250 نفر اشتغال زایی کرده است.
در جریان سفر یک روزه رئیس جمهوری به گیلان، طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح می شود.
با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده و هزاران اشتغال غیرمستقیم نیز خواهد داشت. از مجموع مبلغ سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.
آغاز عملیات اجرایی بزرگترین اسکله گردشگری دریای خزر، بزرگترین آکواریوم و باغ خزندگان ایران در منطقه آزاد انزلی و بهره برداری از دو پست اسکله مجتمع بندری کاسپین از مهمترین پروژه هایی است که با حضور رئیس جمهوری انجام خواهد شد.
محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و شمار دیگری از اعضای هیأت دولت، رئیس جمهوری را در سفر به استان گیلان همراهی می کنند.


افتتاح مجتمع بندری کاسپین و آغاز عملیات ساخت اسکله مارینا و بزرگترین آکواریوم ایران
همچنین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دو پست از اسکله‌های مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی به عنوان بزرگترین بندر ایران در دریای خزر و بزرگترین پروژه زیرساختی مناطق آزاد کشور افتتاح و عملیات اجرایی احداث اسکله مارینا به عنوان بزرگترین اسکله گردشگری دریای خزر و همچنین بزرگترین آکواریوم و باغ خزندگان ایران در این منطقه با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی آغاز شد.
مجتمع بندری کاسپین در فاز نهایی دارای 22 پست اسکله با ظرفیت 15 میلیون تن خواهد بود و اسکله‌هایی که امروز با حضور رییس جمهور بهره‌برداری می‌شود، هر یک به طول 175 متر بوده که یک پست آن اسکله تجاری با سرمایه‌گذاری مستقیم سازمان مناطق آزاد و دیگر اسکله نفتی دلفین با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساخته شده است. ارزش سرمایه‌گذاری سازمان منطقه انزلی در احداث این مجتمع بندری 700 میلیارد تومان و همچنین میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حدود 300 میلیارد تومان است.
همچنین مجتمع گردشگری دریایی مارینای منطقه آزاد انزلی دارای بخش‌هایی نظیر اسکله قایق‌های تفریحی، هتل، رستوران دریایی، مرکز ورزش‌های دریایی و امکانات تفریحی مرتبط با ساحل و دریا می‌باشد. این مجتمع به عنوان بخشی از مجتمع بندری کاسپین تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید که امکان پهلوگیری 350 قایق مسافری – تفریحی به صورت همزمان و کشتی کروز در این اسکله فراهم می‌شود.
بزرگترین پروژه آکواریوم و باغ خزندگان کشور نیز با سرمایه‌گذاری 30 میلیون یورویی خارجی احداث می‌شود که این پروژه گردشگری در مدت 36 ماه در فضایی به مساحت 10 هزار متر مربع ساخته خواهد شد که شامل بزرگترین آکواریوم و باغ خزندگان کشور، شهربازی سرپوشیده، سینماهای چندبعدی، سوئیت‌های اقامتی، تونل آکواریوم و بخش‌های تجاری و خدماتی است.

29213

حسن روحانی به روایت وزیر بهداشت/ توفیق طرح تحول سلامت مدیون حمایت رئیس جمهور است

دکتر سید حسن هاشمی در وصف ویژگی های شخصیتی رئیس جمهور، گفت: جدا از اینکه وزیر بهداشت دولت آقای روحانی هستم، ایشان رفیق بسیار خوبی برای من است، او مردی شجاع است که اهل ریا نیست و مردم و کشورش را بیشتراز هر چیزی که تصور کنید، دوست دارد.

وی افزود: دکتر روحانی مردی است که به اعتقاد من قصد و نیت‌اش فقط و فقط خدمت است و اینکه درپیشگاه عدل الهی از انجام وظیفه‌ای شانه خالی نکرده باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: هیچ‌گاه لحظه‌ای و صحنه‌ای را ندیدم که ایشان برای خودشان یا برای شهرت و قدرت قدمی بردارند و تصمیمی بگیرند. من هرگز در رفتار ایشان ریا ندیدم و این سرمایه بزرگی برای هر انسانی است.

هاشمی افزود: ندیدم برای خوشایند یا خوش نیامدن کسی عملی انجام دهند. این امتیاز بزرگی است برای یک مسئول که کاری را انجام دهد که به آن باور قلبی داشته باشد و دکتر روحانی برای من از این جهت شخصیتی دوست داشتنی است و شجاعتش هم ناشی از همین ویژگی است. امیدوارم خداوند ایشان را حفظ کند و او را به آرزوهای خوبش برای ایران و اسلام برساند.

وی گفت: بدون تردید اگر نگاه و حمایت رئیس جمهور ازطرح تحول سلامت نبود، ما نمی توانستیم توفیق هایی را به دست آوریم و آرزو می کنم دردور بعد هم ایشان با رای مردم بتوانند راه را تا رسیدن به سرمنزل مقصود ادامه دهند.

۴۷۲۳۵

نامزدهای جایزه بهترین داستان تاریخی معرفی شدند

به گزارش گاردین، داوران جایزه داستان تاریخی
والتر اسکات، اسامی هفت رقیب دریافت این جایزه ۲۵ هزار پوندی را اعلام کردند. در این
فهرست سبستین بری و فرانسیس اسپوفورد بار دیگر نبردی را که در رقابت جایزه کاستا داشتند،
تکرار می‌کنند.

به جز این دو نویسنده برجسته در این فهرست
نویسندگان دیگری نیز در برابر نویسندگان تازه‌کار جای گرفته‌اند و به قول داوران به
همین دلیل یکی از بهترین‌ سال‌های این جایزه رقم خورده است.

«روزهای بدون پایان» اثر سبستین بری که موفق
به کسب جایزه کاستا شد و «تپه طلایی» اسپوفورد قوی‌ترین مدعیان دریافت این جایزه هستند
که از سال ۲۰۱۰ اهدا می‌شود.

ماجرای هر دو این رمان‌ها در آمریکا می‌گذرد
و در حالی که اسپوفورد داستانش را در قرن هجدهم منهتن شکل داده، رمان بری یک قرن بعدتر
و درباره جنگ داخلی است. هیات داوران این رمان را رمانی زنده خوانده‌اند.

در این فهرست رز ترمین برنده جایزه اورنج
و گراهام سوییفت برنده جایزه من بوکر نیز جای دارند.

رمان گراهام سوییفت با عنوان «یکشنبه مادری»
درباره سفر جین فیرچایلد مستخدم یتیمی است که به سمت استقلال گام برمی‌دارد.

چهار نویسنده زن امسال به عنوان فینالیست
انتخاب شده‌اند در حالی که سال پیش تنها یک نویسنده زن به این فهرست راه یافته بود.

رمان ترمین که در فهرست نهایی جایزه زنان
بیلیس نیز جای داشت با عنوان «سونات گوستاو» در سوییس و در دوران پس از جنگ جهانی دوم
می‌گذرد.

کتاب سه نویسنده زن دیگر شامل «یک جاده محلی،
یک درخت» نوشته جو بیکر، درامی درباره انقلاب روسیه با عنوان «پیشروی در حال اضمحلال»
نوشته شارلوت هابسن و «مردم خوب» نوشته هانا کنت است.

«یک جاده محلی، یک درخت» یادآوری تجربیات
ساموئل بکت در فرانسه به عنوان بخشی از جنبش مقاومت در جریان جنگ جهانی دوم است. هیات
داوران از این کتاب به عنوان زیبایی شاعرانه یاد کرده‌اند.

این فهرست از میان فهرست اولیه‌ای متشکل از
نام ۱۳ کتاب انتخاب شد.

هر یک از راه‌یافتگان به فهرست نهایی یک جایزه
هزار پوندی دریافت می‌کند.

جایزه ۲۵ هزار پوندی این رقابت از نظر ارزش
مالی یکی از پنج جایزه برتر بریتانیا است و سال ۲۰۰۹ توسط دوک و دوشس بوکلوچ پایه‌گذاری
شده است.

برای شرکت در این رقابت، کتاب‌ها باید به
زبان انگلیسی نوشته شده باشند و نقطه تمرکز آنها بر ماجرایی باشد که حداقل ۶۰ سال پیش
اتفاق افتاده است.

برنده این جایزه در جشنواره کتاب‌ مرزها در
۱۷ ژوئن معرفی و جایزه در مراسمی که نزدیک خانه والتر اسکات برگزار می شود، به برنده
اهدا می‌شود.

5757