افتتاح ۳۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی لرستان در ایام دهه فجر

به گزارش خبرانلاین لرستان ،” دکتر اسداله حیدری” مدیر کل بهزیستی لرستان در حاشیه جلسه شورای معاونین ، با تشریح برنامه ها و فعالیت های بهزیستی در ایام دهه مبارک فجر ، از افتتاح 30 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی شهرهای نورآباد ، کوهدشت و دورود ویژه خانواده های دارای دو معلول خبر داد.

وی در ادامه افزود برگزاری مراسم زنگ انقلاب در مهد کودک دارا و سارا خرم آباد در لحظه ورود تاریخی حضرت امام (ره) به کشور ، دیدار مدیران و معاونین با نماینده محترم ولی فقیه در استان ، حضور مدیران و پرسنل در آیین غبارروبی مزار شهدا ، برگزاری زیارت عاشورا ، برگزاری جشنواره پخت آش محلی توسط بانوان شاغل در بهزیستی ، برگزاری مسابقات ورزشی شنا و دارت ویژه بانوان و آقایان، هم چنین مسابقه کتابخوانی و برگزاری جنگ شادی از جمله برنامه های متعدد فرهنگی و هنری و تفریحی در این ایام مبارک می باشد.

حیدری تصریح کرد ارائه خدمات توانبخشی از جمله کار درمانی، فیزیو تراپی،و گفتار درمانی، در مراکز دولتی و در ایام دهه مبارک فجر رایگان می باشد.هم چنین برای اولین بار در استان ،طرح موسیقی درمانی به مدت 6 روز در خانه معلم خرم آباد برگزار خواهد شد .وی در ادامه از برگزاری جشن انقلاب در روستاهای مختلف سطح استان توسط همیاران و گروه های CBR خبر داد و گفت افتتاح برنامه همکاری خانه و مدرسه ، کارگاه خیاطی تیم اجتماع محور ، حمایت و اشتغال اعضا باشگاه مثبت خرم آباد و کارگاه خیاطی اشتغال باشگاه مثبت نیز با اعتباری بالغ بر 475 میلیون ریال برگزار خواهد شد

مدیرکل بهزیستی دیدار با منتخبین معلولین و بازدید از مراکز تحت نظارت توسط معاونت های تخصصی و روسای ادارات ، را از دیگر برنامه های دهه فجر برشمرد و افزود در برخی شهرستانها این بازدید ها با حضور ائمه محترم جمعه ، فرمانداران و مدیران دستگاههای اجرایی برگزار می شود.

حیدری در پایان از استقرار خودرو اورژانس اجتماعی در مسیرهای راهپیمایی 22 بهمن خبر داد و افزود مدیریت ، کارکنان و جامعه هدف بهزیستی لرستان پرشورتر از سنوات گذشته در مراسم راهپیمایی شرکت و با آرمانهای انقلاب ، حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق مجدد ،خواهند کرد.

 

۴۸

تقدیر رییس سازمان بهزیستی کشور از مدیرکل بهزیستی لرستان

به گزارش خبرانلاین لرستان ،دکتر انوشیروان محسنی بندپی” رییس سازمان بهزیستی کشور در راستای کسب رتبه برتر توسعه و ترویج فرهنگ نماز در بین دستگاههای اجرایی توسط بهزیستی لرستان ، با اهداء لوح تقدیر از ” دکتر اسداله حیدری” مدیرکل بهزیستی، تجلیل کرد.

در بخشی از متن این لوح تقدیر آمده است: توفیق یارمان شد و سازمان بهزیستی به لطف ذات اقدس ربوبی در سال 94 موفق به کسب عنوان دستگاه برتر از سوی ستاد اقامه نماز کشور گردید، بدون شک این موفقیت مرهون تلاش و همکاری مجدانه جنابعالی در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز بوده وقابل تحسین است.

خاطر نشان میشود بهزیستی لرستان در زمینه های ترویج فرهنگ نماز ، حجاب و عفاف ،اشتغال، مسکن جامعه هدف و … چندین سال متوالی است که رتبه های برتر در سطح استان و کشور را کسب می نماید.

 

۴۸

برنامه های سفر استاندار ایلام به شهرستانها اعلام شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حیدر فاضلی اظهار داشت: استاندار ایلام و هیئت همراه در اولین روز از دهه مبارک فجر صبح روز سه شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۱۲ بعد از نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه شاهد آقا حسین بن علی واقع در میدان مخابرات شهرستان ایلام راس ساعت8:30 به شهرستان چرداول سفر می کند و طرح ها و و پروژه های عمرانی، خدماتی و فرهنگی را افتتاح و یا کلنگ زنی می نماید.
مدیر کل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری ایلام سایر برنامه های سفر استاندار و معاونین به شهرستانها را به شرح ذیل اعلام کرد:
صبح روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۱۱/۱۳سفر استانداروهیئت همراه به شهرستان دهلران
صبح روز پنج شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۱۴سفر استانداروهیئت همراه به شهرستان مهران
صبح روز شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۱۶ سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع وهیئت همراه به شهرستان ملکشاهی
صبح روز یکشنبه مورخ ۹۵/۱۱/۱۷ سفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری وهیئت همراه به شهرستان ایوان
صبح روز دو شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۱۸ سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع وهیئت همراه به شهرستان بدره
صبح روز سه شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۱۹ سفر معاون هماهنگی امور عمرانی وهیئت همراه به شهرستان دره شهر
صبح روز چهار شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۲۰ سفر استانداروهیئت همراه به شهرستان ایلام
عصر روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۱۱/۲۰ سفر استانداروهیئت همراه به شهرستان سیروان
صبح روز پنج شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۲۱ سفر استانداروهیئت همراه به شهرستان آبدانان

 

۴۸

انتقاد عضو شورای شهر خرم اباد از تغییر شکل هندسی خیابان ساحلی خضر

به گزارش خبرانلاین لرستان ، عبداله عزیزپور در جلسه علنی شورای شهر در ارتباط با خیابان ساحلی خضرگفت:اعتراض شدید شهروندان بر تردد و رفت و آمدهای خودروها در خیابان ساحلی خضر سرسام آور شده و این مسیر که اخیرا در عبور و مرور ان تغییراتی ایجاد شده نه تنها موجب روان سازی رفت و امدها  نشده بلکه ترافیک را برای مردم بوجود اورده است

عبداله عزیزپور در ادامه اظهار داشت :وضعیت فعلی ساحلی خضر علی رغم افتتاح دو پل بخصوص در روزهای پنجشنبه که مردم به زیارت اهل قبور می روند باعث ترافیک بیشتر خودروها  در ان محدوده شده و مردم این مورد را مدام به ما تذکر می دهند و خواستار اصلاح این وضعیت هستند بنابراین از شهردار خرم اباد انتظار می رود به این موضوع بطور ویژه رسیدگی کند
عزیرپور در پایان اظهار امیدواری کرد که بزودی بخاطر رفاه حال شهروندان با پیگیری هایی که انجام خواهد داد تردد در خیابان ساحلی خضر خرم اباد به مراتب اسان و روان سازی گردد و به حالت اولیه برگردد

شهردار خرم اباد نیز در این رابطه گفت: ماهم قبول داریم که این طرح موجب نارضایتی مردم شده ولی این طرح شهرداری نبوده و مصوب شورای ترافیک است که شهرداری یک عضو آن است ولی با توجه با این درخواست آنرا یک طرفه و از طرف شهرداری برمیداریم.

 

۴۸

۱۹۹۴پروژه در ایام دهه فجر در لرستان افتتاح می‌شود

هوشنگ بازوند عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به پروژه های دهه فجر اظهار داشت: پروژه های دهه فجر از زمان سفر وزیر نیرو به لرستان آغاز به افتتاح شده و تا پایان دهه فجر هزار و ۹۹۴ پروژه افتتاح می شود.

وی اعتبار هزینه شده برای این تعداد پروژه را دو هزار و ۸۹ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: همچنین در ایام دهه فجر ۲۶۹ پروژه با اعتبار دو هزار و ۲۶۱ پروژه کلنگ زنی می شوند.

استاندار لرستان شاه بیت پروژه هایی که قرار بوده کلنگ زنی شوند را نیروگاه هزار مگاواتی خرم آباد دانست و بیان داشت: بیشترین حجم پروژه های دهه فجر با ۵۳ درصد مربوط به حوزه صنعت و معدن و اعتبار هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان است.

بازوند با بیان اینکه همچنین بیشترین حجم پروژه هایی که قرار بوده کلنگ زنی شود مربوط به وزارت نیرو با اعتبار دو هزار میلیارد تومان است، گفت: در ایام دهه فجر در شهرستان دورود ۷۸ پروژه، در خرم آباد ۴۱۱ پروژه، در کوهدشت ۹۸ پروژه، در سلسله ۱۰۹ پروژه و در الیگودرز ۱۹۵ پروژه افتتاح می شود.

وی همچنین از افتتاح ۷۸ پروژه در پلدختر، ۲۰۷ پروژه در دلفان، ۸۷ پروژه در دوره چگنی، ۱۷۷ پروژه در بروجرد، ۸۸ پروژه در ازنا و ۲۴ پروژه در رومشکان در ایام دهه فجر خبر داد.

 

۴۸

 

تقدیر مدیر عامل آب وفاضلاب کشوراز زحمات کارکنان آبفار لرستان

به گزارش خبرانلاین لرستان ،حمیدرضا جانباز با اهدای لوح تقدیرهای جداگانه ای به مدیر عامل، معاون و مدیر روابط عمومی شرکت آبفار استان، از زحمات مدیران و پرسنل این شرکت تقدیر کرد.
در بخشی از این لوح تقدیر آمده است، ” توسعه و بالندگی صنعت آب و برق و دستیابی به قله های پیشرفت، مرهون تلاش خالصانه و کوشش ثمر بخش کارکنان متعهد و متخصص و درایت و راهبری مدیران توانمندی است که دانش، تجربه و عمران گران بهای خود را صرف پویایی و ترفیع این صنعت نموده اند.”
شایان ذکر اینکه مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در آیین آبرسانی به ۴۷ روستای لرستان در شهرستان سلسله نیز ضمن تقدیر از زحمات شرکت آبفار لرستان گفت: شرکت آبفار لرستان با طرح های مختلف خود در سراسر استان زمینه خدمات رسانی به جامعه روستایی را فراهم کرده است.
در سفر دو روزه وزیر نیرو و مدیر عامل آب و فاضلاب کشوربه لرستان، طرح آبرسانی به ۴۷ روستای لرستان در قالب ۱۴ پروژه و با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ريال برای آبرسانی به بیش از ۱۱ هزار نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

۴۸

چرا جان‌باختگان پلاسکو، جدا از آتش‌نشان‌های شهید تشییع و دفن شدند؟/ روایت همسر یکی از قربانیان

خانم علی‌نژاد همسر حیدر پهلوانی کارگر شهرداری منطقه 11 تهران که زیر آوار ساختمان پلاسکو جان باخت، در پاسخ به این سوال که چرا پیکر حیدر پهلوانی یکی از جان باختگان حادثه پلاسکو به طور جداگانه از آتش نشانان تشییع و به خاک سپرده شد گفت: در ابتدا قرار بود پیکر مردم عادی که در حادثه پلاسکو جان دادند همراه با شهدای آتش نشان دفن شود اما پس از آنکه مراسم تشییع پیکر در روز پنجشنبه لغو شد، از پزشکی قانونی با ما تماس گرفتند که پیکر همسرتان آماده است و بیایید و او را تحویل بگیرید و این در حالیست که ما از زمان بعدی تشییع پیکر بی خبر بودیم.

وی گفت: طی این مدت مسئولان مختلف شهرداری منطقه 11 برای دلجویی به خانه مان آمدند. شهردار منطقه 11 و تعدادی از معاونینش برای دلجویی به خانه مان آمدند اما واقعیت این است که حیدر پهلوانی که کارگر خدمات شهری منطقه 11 بود به دلیل مشکلات مالی و بازپرداخت وام‌های خود صبح‌ها نیز در پاساژ پلاسکو کارهای خدماتی انجام می‌داد و حالا ما نمی‌دانیم پس از رفتن او چه اقدامی باید انجام دهیم.

خانم علی‌نژاد گفت: هزینه تدفین حیدر پهلوانی توسط شهرداری پرداخت شد. شهرداری یک قبر سه طبقه برای خاکسپاری حیدر در نظر گرفته بود که قبر حیدر را به صورت رایگان در اختیار ما قرار داد و برادران همسرم نیز دو طبقه این قبر را پیش خرید کردند تا همه اعضا در کنار یکدیگر باشند.

وی گفت: شهرداری عنوان کرده که مراسم یادبود جان باختگان پلاسکو در مدرسه عالی مطهری برگزار می‌شود. با اینکه حیدر پهلوانی را به طور جداگانه دفن کردیم اما شهرداری عنوان کرده که مراسم یادبودی نیز در روز چهارشنبه برای جان باختگان این حادثه اعم از آتش نشان یا شهروند برگزار می‌کند.

همچنین روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران در نمابری به ایسنا مطالب مندرج در یکی از رسانه‌ها به نقل از یکی از خانواده‌های قربانیان پلاسکو را تکذیب کرد و در توضیح دیدارشان از خانواده این مرحوم عنوان کردند:

۴۷۴۷

افتتاح ۱۸۰ طرح عمرانی ـ خدماتی سقز در دهه فجر

ورمقانی در گفتگو با خبرآنلاین اظهار داشت: گازرسانی به روستاهای زیویه، قپلانتو، ابوالمومن، کُردکن، سولاکان، تیکانلو و گلزار علیا، ترمیم و بازسازی استخر شهید کاظمی، بهره برداری از دیواره صخره نوردی و افتتاح 113 طرح عمرانی روستایی از جمله این طرح ها خواهد بود.

فرماندار شهرستان سقز اضافه کرد: تبدیل کردن 90 هکتار از زمین های دیم به آبیاری قطره ای و بارانی، ایجاد جاده بین مزارع، طرح فرآوری دستگاه بسته بندی انواع میوه و خشکبار و بهره برداری از مرغداری گوشتی 20 هزار قطعه ای از جمله دیگر طرح هاست.

وی کلنگ زنی 40 کیلومتر مسیر خورخوره برای آسفالت، افتتاح سه باب دبستان در روستاهای سنته، قره بغره و جنیان، افتتاح دو باب مهد کودک، افتتاح ساختمان عمليات و اتفاقات شهري برق سقز و 22 طرح دیگر برق رسانی، افتتاح طرح هادی روستای قهرآباد سفلی، ساخت پنج پل ارتباطی جاده ای در روستاها را از دیگر طرح هایی دانست که در دهه فجر امسال در شهرستان سقز افتتاح می شود.

ورمقانی افزود: اجرای خط فلزی 6 اینچ روستای قشلاق پل ، واگذاری یک دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل، بهره برداری از دستگاه پزشکی لاپاراسکوپی و سونوگرافی پیشرفته در بیمارستان تامین اجتماعی، افتتاح کارگاه ساخت اجزای ساختمانی(چارچوب در فلزی) و آغاز به کار شرکت گلات صنعت کردستان(اسقاط خودروهای فرسوده) در شهرک صنعتی و افتتاح انبار 250 تنی چند منظوره شرکت تعاونی تولید روستایی صاحب-کاکه سیاب از دیگر برنامه های دهه فجر سال 95 در سقز خواهد بود.
وی برگزاری چندین برنامه فرهنگی در شهرستان سقز را نیز از دیگر فعالیت ها در این ایام دانست.

 

۴۸

خیز وزنه‌برداری ایران برای صید کرسی‌های جهانی مرغوب

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سفر به مجارستان ( مقر اصلی فدراسیون جهانی وزنه برداری) و نیزرفتن به کشورهای کوبا و جمهوری دومینیکن واقع در امریکای مرکزی (2  کشوری که از جمله قطب های مهم وزنه بردای دردنیای پولادسرد محسوب می شوند) بی تردید تنها با هدف بازدید از امکانات، توانمندی و پتانسیل این کشورهای صاحبنام در وزنه برداری برای عقد قرارداد همکاری مشترک بین المللی با وزنه برداری ایران نبود. خصوصاً حضور رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان در مقر اصلی فدراسیون جهانی ودیدارمجدد دبیرکل سابق کنفدراسیون وزنه برداری قاره آسیا و افریقا(علی مرادی) با تاماش آیان پیرمرد کهنه کار و شماره یک وزنه برداری جهان. 

((حمایت بین المللی برای کسب کرسی های جهانی))
دیدارهای رییس فدراسیون وزنه برداری با مقامات عالی رتبه وزنه برداری جهان، سوای نکات فنی بسیارمثبت و مراودات موثر بین المللی که در آینده ای نزدیک برای وزنه برداری ایران رخ خواهد داد ، قطعا برای وزنه برداری کشورمان که با استفاده از دیپلماسی قوی خود درتلاش است تا بار دیگر حقوق ضایع شده بین المللی این رشته ورزشی را مجددا با تدابیری کارآمد در دنیای مدیریتی و قانونگذاری بین المللی به وزنه برداری ایران بازگرداند، درآتیه ای نزدیک کرسی های مرغوبی را برایمان تضمین می کند که موجب فخر جامعه ورزش کشورشده و حامی وزنه برداران، داوران ، مربیان و خانواده مظلوم این رشته المپیکی در کلیه میادین معتبر همچون رقابتهای (آسیایی، جهانی و بازی های المپیک) خواهد بود. بی ترید حالا که جامعه بین المللی وزنه برداری به داشتن یک چنین پتانسیل مستعدی در وزنه برداری ایران اعتماد و اعتراف کرده اند، آیا مسئولان و دست اندرکاران ورزش کشور قصد ندارند تا سرمایه بین المللی خود را تا نیل به هدف تمام قد حمایت و همراهی کنند؟!

((ریاست یا دبیرکلی وزنه برداری جهان دوراز دسترس نیست))
علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان که برای همکارهای مشترک به کشور جمهوری دومینیکن سفر کرده بود، ضمن دیدار با (دانیلو دیاس، وزير ورزش جمهوری دومینیکن)، (لوئیس مخیا اویدو، رياست كميته ملی المپيک جمهوری دومینيكن) و (ويليام اوزانا، رياست كنفدراسيون وزنه برداری پان امريكن)، با آن ها گفت و گوی مفصل و فنی را برای همکاری بیشتر در  عرصه مدیریتی وزنه برداری جهان و نیز ایجاد تحولی اساسی در بافت فرسوده کنونی این مجموعه بین المللی داشت. در جلسه رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان با مسئولان ورزش کشورجمهوری دومینیکن، وضعيت نامطلوب و از دست رفتن اعتبار ورزش وزنه برداری در سطح جهان مورد بررسی قرار گرفت.

برهمین اساس با پیشنهاد میزبانان خارجی رییس فدراسیون وزنه برداری ایران ونیز اعلام آمادگی علی مرادی دبیرکل پیشین کنفدراسیون وزنه برداری قاره آسیا و افریقا ؛ وی هم اکنون بعنوان یک مدیرتوانمند و برندی بین المللی برای كانديداتوری دریکی از پست های ریاست و یا دبیرکلی فدراسیون جهانی مهیا و آماده است تا با قرار گرفتن در پيكره و بدنه اصلی مديريتی فدراسيون جهانی به منظور كمک به ترمیم بافت فرسوده آن نهاد معتبرورزشی در عرصه بين المللی ؛ برنامه ای کارآمد ، عملیاتی و قابل دفاع را در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری به نمایندگی از وزنه برداری ایران ارایه دهد.

مطمئنا، با توجه به سوابق غنی، قوی و قابل توجه رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان در طول ادوار مختلفی که وی در پست های مهم و موثر بین المللی وزنه برداری بعنوان نایب رییس و دبیرکل در قاره آسیا ،دبیرکلی کمیسیون اینترکنتینانتال فدراسیون جهانی وزنه برداری (کمیسیون بین قاره ای فدراسیون جهانی) و نیز عضویت درسایر کمیته های موثر فدراسیون جهانی داشته است، می توان بسیار امیدوار بود که اگر علی مرادی سوای حمایت های همیشگی بین المللی که از وی به عمل می آید،از سوی مجامع قانونی ورزشی (وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک) و نیز سیاسی کشور پشتیبانی و حمایت شود، شک نداشته باشیم که حتما یکی از این کرسی های مرغوب و کلیدی جهانی در انتخابات آتی فدراسیون جهانی (خرداد 2017 در تایلند) بعد از سال ها حسرت به وزنه برداری و ورزش ایران می رسد.

((تفکراتی نو برای ایجاد تحول در سیستم پیر جهانی))
علی مرادی درطول دوره مدیریتی اش در قاره آسیا نشان داد و ثابت کرد که در برنامه ریزی های (کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت) مدیریتی خود بسیاربا ذوق و خوش فکر است. بالا بردن سطح کیفی وزنه برداری در قاره آسیا تا جایی که در المپیک ها هم اکنون شاهد هستیم بیش از 80 درصد مدال های مرغوب این رقابت معتبر مختص به وزنه برداری قاره آسیا است. همچنین راه اندازی تورنمنتی به نام جام باشگاهی قاره آسیا و جام بین قاره ای که دردوره مدیریتی وی این تورنمنت معتبر بین المللی با جدیت برگزار می شد و به یکی از مسابقات معتبر بین المللی در تقویم فدراسیون جهانی تبدیل شده بود. ویا اهداء تجهیزات گران قیمت وزنه برداری به کشورهای محروم در قاره آسیا که همین امر موجب رشد و توسعه چشمگیر این رشته در سطح قاره (کهن) شد.

بی شک این میسر نبود جز به تفکرات نو و خلاقیت های ارزشمند مدیری دلسوز و توانمند از جنس وزنه برداری ایران. حالا همین پتانسیل ارزشمند می تواند درقامت نماینده ای شایسته برای ورزش ایران صاحب کرسی های مدیریتی کلان وزنه برداری جهان شود. آن هم نه با دست خالی بلکه با کوله باری از تجربه داخلی و مدیریت بین المللی که قطعا در این راه می تواند سرمایه گرانبهایی برای وی و جامعه ورزش کشور باشد. برهمین اساس بد نیست تا بخشی از برنامه های تحولی و بنیادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان را که قصد دارد با حمایت مطلوب بین المللی و پشتوانه گرم داخلی با تمام توان برای کسب یکی از کرسی های ریاست یا دبیرکلی فدراسیون جهانی وزنه برداری ونیل به این هدف بزرگ اما قابل تعبیرحرکت کند را مرورکنیم.

بخشی از برنامه های رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان برای تصدی پست های ریاست یا دبیرکلی جهانی به شرح ذيل است:
١- توسعه وزنه برداری با توجه به خرد جمعی وتقسيم مسئوليت های اجرائی و حمايت از توانمندی های نيروی انسانی توانمند و متخصص پنج قاره.
٢- شفاف سازی مالی و كنترل دوپينگ درسطح جهان كه در نهايت منجر به بازگشت شخصيت و اعتبار اين ورزش المپيكی درسطح بين المللی شود.
٣ -نظارت و توزيع امكانات دربين قاره ها و كشورهای مختلف خصوصاً كشورهای مستعد.

 

43 43

ربات‌ها جای پیک‌های موتوری را می‌گیرند؟/گسترش استفاده در آمریکا

به گزارش ايسنا،ربات‌های شش چرخ، با زانوهای بلند بخشی از سیستم‌های اتوماتیک شرکت استارشیپ Starship هستند که هدف از طراحی آنها رساندن محصولات مختلف به مشتریان و مصرف کنندگان است.

شرکت استارشیپ درحال راه اندازی یک پروژه آزمایشی از تحویل رباتیک قطعات، مواد غذایی و غذاهای آماده در اوایل ماه فوریه در پایتخت آمریکا و یک آزمون مشابه آن در ردوود سیتی، کالیفرنیا است.

این استارتاپ توسط دو بنیانگذار اسکایپ به نام‌های آهتی هینلا و جانوس فریس در حال حاضر در چند شهر اروپا برای تحویل بار به مشتریان آغاز شده است.

هدف از این پروژه ارسال محموله‌های مختلف به شعاع سه کیلومتر در عرض 15 تا 30 دقیقه با قیمت یک دلار یا کمتر است.

این ربات‌های مستقل در پیاده رو حرکت کرده و مصرف کنندگان را از طریق نرم افزار گوشی‌های هوشمند از وضعیت سفارشاتشان آگاه می‌کنند.

هدف این دو بنیانگذار ایجاد تحولی شگرف در نحوه تحویل کالا و همچنین صرفه جویی در نیروی انسانی و زمان است.

5454