بازگشت یک کتاب خاطره‌انگیز/ «برده رقصان» بار دیگر خواندنی شد

به گزارش
خبرگزاری خبرآنلاین، «برده رقصان» که پخش تله تئاتر آن در دهه 60 خورشیدی هنوز در
خاطره بسیاری از نوجوانان آن دوره و میان‌سالان امروز زنده است، داستان زندگی نوجوانی
را روایت می‌کند که برای نگهداری از گوسفندان و زدن نی‌لبک برای آن‌ها ربوده می‌شود.
او در طی سفری دریایی با برده‌ها و دزدان زیادی آشنا می‌شود و روایت آن‌ها را برای
مخاطبان تعریف می‌کند.

پائولافاکس
نویسنده‌ای آمریکایی است که دو اثر از او در ایران به ترجمه رسیده ‌است. نویسنده‌ رمان‌های
«برده رقصان» و «گربه یک چشم» با انتشار آثارش در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
از سال‌ها پیش توسط مخاطبان ایرانی شناخته شد. هم‌اینک نیز نوجوانان علاقه‌مند به ادبیات
می‌توانند رمان «برده ‌رقصان» را که به ویرایش رسیده است، مطالعه کنند.

این
اثر که ‌در سال 1974 موفق به دریافت مدال نیوبری و در سال 1978 برنده‌ جایزه‌ هانس
کریستین اندرسن شده است، برای نخستین بار در سال 1359 در تهران به انتشار رسید. انتشارات
کانون هم‌اینک این کتاب را در قالب طرح «پنجاه سال مهر و همگامی با کودکان و نوجوانان»
بازنشر کرده است.

«برده‌رقصان»
برای گروه سنی «د و هـ» (دوره اول و دوم متوسطه) در 168 صفحه و با قیمت پنج هزار و
800 تومان به فروش می‌رسد.

 5757

 

 

کنایه‌های وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد به دولت: می‌گویند ما جلوی جنگ با آمریکا را گرفتیم، کدام جنگ؟

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حیدر مصلحی در یادواره “شهدای ستارگان راه” به مشکلاتی که در ارتباط با تشییع هشت شهید گمنام میدان امیرچقماق یزد پیش آمد اشاره کرد و اظهار داشت: تشییع شهدا مدیریت افکار جامعه است به همین دلیل هم عده‌ای در یزد و در دیگر نقاط با تشییع شهدا مخالفت می‌کنند.

وزیر اطلاعات دولت دهم تصریح کرد: 20 روز پس از تشییع حماسی شهدا در تهران برای من گزارش آمد که در بین کشورهای استکباری ولوله ایجاد شده بود که ما تمام تلاش خود در برجام و موارد دیگر را به کار بستیم که مردم ایران از این فضاها دور شوند چرا دوباره چنین جمعیت عظیمی در مراسم تشییع شهدای گمنام در ایران آمده‌اند.

مصلحی خاطرنشان کرد: با وجود تمام برنامه‌ها و مشکلاتی که در زمینه تشییع شهدا در یزد پیش آمده بود و تاثیر آن به کل کشور هم رسیده بود، مدیریت شهدا جریان‌های فکری را به بهترین نحو هدایت کرد.

وزیر اطلاعات دولت دهم افزود: تمام رسانه‌های استکباری جهان تلاش خود را به کار بستند که این حرکت 20 میلیونی رسانه‌ای نشود ولی نتوانستند و راهپیمایی اربعین تاثیر خودش را به خوبی گذاشت.

مصلحی عنوان کرد: این راهپیمایی سبب شد که اندیشمندان غرب به این سرزمین بروند تا بتوانند بررسی کنند که دلیل برگزاری چنین حرکت و حماسه عظیمی چیست.

وزیر اطلاعات دولت دهم تصریح کرد: تاثیر قیام امام حسین(ع) به حدی بود که گاندی رهبر هندوها الگوی خود را امام حسین(ع) عنوان می‌کند و با بهره‌گیری از این حرکت عظیم، در برابر استکبار ایستادگی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) در دنیای بشری حکومت می‌کند، گفت: امروز هم به همین صورت است و در دنیای اسلام علیرغم سرمایه‌گذاری عظیمی که استکبار در این منطقه انجام داده تا مقاومت را بشکند، موفق نشده است.

مصلحی خاطرنشان کرد: بیش از 5 سال است که استکبار با سرمایه‌گذاری‌های عظیم می‌خواهند اسد را از راه خود بردارند که محور مقاومت را بشکنند و همه کشورهای استکباری و مزدورهایشان از جمله عربستان و قطر و امارات تمام امکانات را برای رفتن بشار اسد به کار بستند اما در مقابل آنها ایران به رهبری امام خامنه‌ای مدظله‌العالی می‌گوید که بشار باید بماند و این حرف ایران است که به نتیجه نشسته است.

وزیر اطلاعات دولت دهم با تاکید بر اینکه متاسفانه در داخل کشور ما برخی هستند که خلاف این فرمایش مقام معظم رهبری صحبت می کنند، گفت: امروز تاثیر ایران و رهبری مقام معظم رهبری به گونه ای است که پوتین با ورود به فرودگاه ایران تمام معادلات و برنامه ریزی های سیاسی را به هم ریخت و مستقیم به دیدار رهبر معظم ایران رفت.

مصلحی با بیان اینکه عده‌ای شعور درک این اهمیت حمایت ایران و روسیه از سوریه را ندارند، عنوان کرد: اروپا و آمریکا الان می‌گویند ایران چه اقتداری دارد که روسیه را در مبارزه با تروریسم به خدمت گرفته است.

وزیر اطلاعات دولت دهم گفت: جفایی که در حق شهدای حج شد و امیدواریم امسال تا حدی جبران کنند، این است که وقتی شهدا را از عربستان آوردند تنها یک تشییع سیاسی صورت گرفت و تشییع شهدا را به کف خیابان‌ها نیاوردند، این موضوع به دلیل یک جریان سیاسی بود که مانع شد پیام تشییع شهدای حج به جهانیان برسد.

وی خاطرنشان کرد: چارچوبی که امروز دشمن طراحی کرده تا ملت، مسئولان و نخبگان ایران را تحت تاثیر خود قرار دهد و بتواند سیاستهای خود را دنبال کند این است که در سه مقوله مردم، نخبگان و مسئولان، وضعیتی را به وجود آورد تا این سه گروه به عنوان متن جامعه در تصمیم گیری هایش دچار اشتباه محاسباتی شود.

مصلحی این سیاست استکبار را سیاستی دانست که شهدا فریب آن را نخوردند، عنوان کرد: یک عده ای قصد خرابکاری و دشمنی ندارند ولی در محاسباتشان اشتباه می کنند و به این وسیله مشکل ایجاد می شود.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به اینکه در طول تاریخ انقلاب اسلامی از این قبیل اشتباهات با نفوذی که دشمن طراحی کرده بود، زیاد داشتیم، گفت: یکی از برنامه‌های پروژه نفوذ این است که سراغ نخبگان برود و آنها را در جایگاهی قرار دهد که در مقابل انقلاب و نظام بایستند.

وی با اشاره به موضع‌گیری های منتظری در برابر منافقان و نظام، گفت: منتظری پیش از انقلاب سختی ها و زندانهای زیادی کشید و بعد از انقلاب هم به مقام قائم مقامی ولی فقیه رسید ولی نفوذ وی را دچار اشتباهات محاسباتی کرد.

مصلحی ادامه داد: پروژه نفوذ مهدی هاشمی را در کنار منتظری قرار داد و وی کاری که کرد این بود که منتظری را ترور شخصیتی کند که یکی از پروژه های مهم نفوذ به حساب می آید.

وزیر اطلاعات دولت دهم گفت: مهدی هاشمی منتظری را در مقابل امام، انقلاب و مسیر انقلاب قرار داد و به این گونه منتظری موضع‌گیری‌های نادرستی در برابر مواضع انقلاب داشت.

وی با اشاره به اینکه دشمن تمام هم و غم خود را گذاشته که مردم در تصمیم برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو دچار اشتباه محاسباتی شود، گفت: قطعا فردی که مردم انتخاب می کنند فردی نیست که به کشور ظلم کند و جلوی کار و توسعه را بگیرد اما دشمن کاری می کند که مردم در تصمیم گیریشان دچار اشتباه شوند و با این اشتباه دشمن به هدفش برسد.

مصلحی با تاکید بر اینکه در رده مسئولان هم برنامه دشمن این است که در کنار مسئولان کسانی را قرار دهد که در تصمیم‌گیری‌هایشان دچار مشکل شوند، گفت: اقدامی که دشمن می کند تا این سه قشر دچار اشتباه محاسباتی شوند، در درجه اول ایجاد رعب، تهدید و ترس است.

وزیر اطلاعات دولت دهم ادامه داد: در برجام به محض اینکه ظریف برای مذاکرات حرکت می کرد، همان شب اوباما برای اینکه تصمیم اشتباهی توسط ایران گرفته شود، بیان می کرد که گزینه نظامی روی میز است.

وی افزود: یا روز بعد که مذاکره در حال انجام بود، اوباما این گزینه را مطرح می‌کرد، این تهدید در یک سری موارد هم اثر کرد و آن هم این بود که آقای ظریف اشتباهی کرد و گفت اگر آمریکا تصمیم بگیرد تجهیزات نظامی ما را از کار بیندازد با یک دکمه این کار را می‌کند.

مصلحی خاطرنشان کرد: پس از این حرف از داخل تصمیم گرفته شد که برای اطلاع ظریف تجهیزات نظامی کشور به وی نشان داده شود و زمانی که او این تجهیزات را دید دوباره مصاحبه کرد که اینطور نیست آمریکا بتواند با یک کلید تجهیزات نظامی ایران را از کار بیاندازد.

وزیر اطلاعات دولت دهم به فتنه 88 اشاره کرد و گفت: بعضی از نخبگان ما با کمال تاسف در این فتنه با وجود اینکه پیش از انقلاب و مقاطع مختلف انقلاب با انگلیسی‌ها مبارزه داشتند، وقتی اسناد دخالت استعمار پیر را می‌دیدند، تنها به یک سرتکان دادن اکتفا می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه بیان شده که ما جلوی جنگ را گرفتیم، گفت: کدام جنگ، آمریکا جرات جنگ با ایران را ندارد، آنها در عراق و افغانستان و و سوریه و دیگر کشورها به وضوح دیده که نمی‌تواند هیچ کاری کند و جرات چپ نگاه کردن به ایران را ندارد.

مصلحی داعش را ساخته و بازیچه آمریکا و استکبار دانست و گفت: آمریکا و استکبار امروز در حال افول هستند و این موضوع را سیاستمداران آمریکایی در هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه بیان می‌کنند اما در مقابل انقلاب اسلامی ایران به سمت اوج گرفتن و پیشرفت است.

وزیر اطلاعات دولت دهم تاکید کرد: همانطوری که یک میلیاردر وقتی به مشکل اقتصادی می‌خورد تا زمین خوردن زمان می‌برد، استکبار هم به دلیل سرمایه‌هایی که دارد، با گذشت زمان به زمین می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: امروز افتخار ما این است که با افتخارآفرینان شهدایی همچون تهرانی‌مقدم‌ها، توان صنعت نظامی ایران به حدی رسیده که استکبار جرات حمله به ایران را ندارد.

مصلحی با اشاره به اینکه ایران در هشت سال دفاع مقدس با تمام تحریم‌ها، در برابر تمام جهان ایستادگی کرد، گفت: الان حداکثر 30 درصد از مشکلات اقتصادی ما به تحریم مربوط است و مابقی مشکلات به دیگر مسائل مربوط است اما متاسفانه جریانی در کشور سعی می‌کند تمام مشکلات اقتصادی کشور را به تحریم مرتبط کند.

وزیر اطلاعات دولت دهم به واردات خودروهای لوکس و گران‌قیمت اشاره کرد و گفت: اگر ما تحریم هستیم و پول رد و بدل نمی شود، در چند سال اخیر پول این خودروها که رقم بسیار سنگینی هم هست چطور از کشور خارج می‌شده و ماشین به کشور می‌آمد؟

وی با تاکید بر اینکه استبکار الان تمام تلاش خود را بر این گذاشته که با ایجاد رعب و وحشت در بین مردم، مسئولان و نخبگان، ما را دچار اشتباهات محاسباتی کند، گفت: در صورتی که این سه قشر در ایران دچار اشتباهات محاسباتی شوند، دشمن به هدفش می‌رسد.

مصلحی دومین رویکرد استکبار در برابر ایران را وعده‌های دروغین دانست و گفت: به گفته مقام معظم رهبری مسئولان ما در مذاکرات و برجام تمام تلاششان را به کار بستند اما آیا دشمن به غیر از وعده‌های دروغ در این مذاکرات و بعد از برجام کاری انجام داد؟

وزیر اطلاعات دولت دهم با طرح این سوال که آیا یک سنت از پول‌هایی که استکبار و آمریکا ادعای آزادسازی آن را دارند، به کشور آمده؟، بیان کرد: دیگر رویکرد دشمن این است که تمام هم و غم خودش را می‌گذارد که ما را از امدادهای غیبی غافل کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه الان عده‌ای در کشور به هیچ عنوان به امدادهای غیبی و کمکهای خداوند اعتماد و اعتقاد ندارند و راهکار تمام مشکلات را به همراهی با استکبار می‌دانند.

2929

یک رکوردشکنی عجیب در سینمای ایران / فروش 250 میلیونی «فروشنده» فقط در یک روز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش عمومی تازه‌ترین ساخته فرهادی از ساعت 6.45 صبح روز چهارشنبه دهم شهریور ماه آغاز شده است و نوبت‌های نمایش آن تا بعد از ساعت 12 شب ادامه خواهد داشت. براساس اعلام کانال «روزنامه سینما» مجموع بلیت‌های فروش رفته «فروشنده» فقط در روز دهم شهریورماه بیش از 250 میلیون تومان است و این یک رکورد بی‌سابقه در سینمای ایران محسوب می‌شود.

در این روز همچنین فرهادی در نمایش‌های مردمی فیلم حاضر شد. او صبح به سینمای کوروش رفت و شب در سینما آزادی در جمع مخاطبان حضور پیدا کرد.

«ایسنا» درباره آنچه که فرهادی در سینما آزادی در جمع تماشاگران فیلمش گفت،‌ چنین نوشت: «قدر این محبتی که به فیلم‌هایم دارید را می‌دانم و برایم بزرگترین سرمایه و خوشبختی در زندگی است. خیلی خوشحالم که در این نمایش توانستم بخش‌هایی از فیلم را در کنار شما ببینم. امروز در سینماهای مختلف حاضر شدم و بخش‌هایی از فیلم را با مردم دیدم. هر وقت که وارد سالن می‌شدم احساس می‌کردم که کسی در سالن نیست. همه متمرکز فیلم بودند و سکوت بر سالن حاکم بود. این اتفاق خیلی برایم با ارزش است و می‌دانم بخشی از آن به خاطر محبت‌هایی است که به فیلم‌های من دارید. احتمالا بعد از دیدن فروشنده دوست ندارید زیاد صحبت بشنوید و دوست دارید تنها باشید و فکر کنید اما فقط این نکته را تاکید می‌کنم که قدر محبت‌های شما را به فیلم‌های می‌دانم و برایم بزرگترین سرمایه و خوشبختی در زندگی است.»

فرهادی چهارشنبه شب دهم شهریور ماه تهران را به مقصد اسپانیا برای فراهم‌سازی شرایط جهت ساخت فیلم جدیدش ترک خواهد کرد.

5858

سیدحسن خمینی: نور قرآن می‌تواند برطرف کننده افراطی گری‌ها باشد

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی طی سخنانی در آیین تجلیل از قاریان و حافظان محافل انس با قرآن کریم که در حرم امام راحل برگزار شد، اظهار کرد: قرآن همه هویت ماست و هرچه در زندگی و تمدن اسلامی خویش داریم ناشی از این کتاب است.

وی با بیان اینکه تمام علوم اسلامی ریشه در بند بند قرآن دارد، افزود: از یک آیه سوره «نباء» علم اصول زاییده شده، از آیات الاحکام فقه تولید شده و تمام اتکاء فیلسوفان اسلامی نیز به این کتاب شریف است.

یادگار امام با تأکید بر اینکه تمدن اسلامی از قرآن برآمده است، گفت: انقلاب اسلامی که بازگشت به تمدن بزرگ اسلامی دارد، قرار است جامعه توحیدی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی ایجاد کند و بنابراین خود را باید با این منشور الهی پیوند دهد که این پیوند هرچه مستحکم‌تر باشد نشان از توجه به اصول و غایت دارد.

وی با بیان اینکه هیچ تمدن و آیینی با دعوت به خواندن شروع نشده است و فقط اسلام با خواندن، کتابت و علم آغاز شده است، یادآور شد: رسول امّی اسلام (ص) با رسالت خود پایه گذار تمدنی شدند که ان شاءالله آینده خوبی را برای جهان به ارمغان آورد و لذا هرچه بیشتر در حوزه قرآن کار کنیم، نزدیک‌ترین راه برای رسیدن به آرمان‌های ایشان برداشته‌ایم.

سیدحسن خمینی با اشاره به اتهام عدم انس شیعیان با قرآن در پیش از انقلاب، افزود: پس از انقلاب اسلامی نوری توسط امام راحل روشن شد و با تأکیدات رهبر معظم انقلاب ادامه یافت که در پرتو آن در حوزه‌های مختلف حفظ، قرائت و تفسیر قرآن توانسته‌ایم نشان دهیم وصیت بزرگ پیامبر(ص) که همزیستی قرآن و عترت است در میان شیعیان جایگاه والایی دارد و شیعه با تفسیر اهل بیت(ع) از قرآن همنشین است.

وی گرایش به رشته هایی چون حفظ و قرائت قرآن را شرط «لازم» و نه «کافی» در جهت پیوند با قرآن دانست و تأکید کرد: هدف ما باید این باشد که تمام زندگی ما با قرآن آمیخته شود.

یادگار امام با بیان اینکه قرآن کلید حل همه مشکلات زندگی ما است، به روایات متعدد در زمینه قرائت روزانه قرآن یادآور شد: هرکس خود را در حوزه نورانیت قرآن قرار داده، احساس می‌کند که خداوند چگونه با او سخن می گوید؛ چرا که انسان محتاج آن است تا سخن معبود خویش را بدون واسطه بشوند و روح خویش را آرام کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که وجود نور قرآن بتواند بسیاری از مشکلات زندگی از جمله ظلم‌ها، دشمنی‌ها و افراطی گری‌ها را کاهش دهد.

2929

بهترین کشور برای کار کردن به عنوان یک خارجی کجا است؟

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در این نظرسنجی از 14 هزار نفر سوال هایی در رابطه با راحت مستقر شدن در یک کشور، غذا، کیفیت زندگی و … پرسیده شده است. 

منبع: بیزنس اینسایدر/ 31 اوت 2016

۴۷۲۳۷

امتیاز ساخت بزرگترین هواپیمای جهان به کدام کشور واگذار شد؟

 این هواپیما
با شش موتور قدرتمند جت که نخستین پرواز خود را سه سال پیش از فروپاشی شوروی
(1988) انجام داد، توان حمل محموله های فوق سنگین مانند فضاپیما و شاتل را روی بدنه
خود دارد و در زمان حاضر نیز فقط یک نمونه آن در شرکت حمل و نقل هوایی اوکراین استفاده
می شود.

پایگاه شبکه تلویزیونی دوژد
روسیه روز چهارشنبه با اعلام امضای قرارداد واگذاری امتیاز ساخت این هواپیما، نوشت:
براساس توافق صورت گرفته، اوکراین در ساخت هواپیمای غول پیکر باری با چین در این کشور
همکاری خواهد کرد.

براساس برنامه اعلام شده،
اوکراین و چین نمونه دوم هواپیمای آن 225 را خواهند ساخت و سپس تولید انبوه آن را آغاز
می کنند.

 

3535

هیئت انصارالله یمن، به ملاقات آیت الله سیستانی رفت

‘احمد جمال’ سخنگوی وزارت خارجه عراق چهارشنبه شب در بیانیه ای با اشاره به استقبال رسمی از هیات یمنی در بغداد، موضع عراق را درباره بحران یمن تکرار و اعلام کرد که بغداد از همه تلاش های مسالمت آمیز در چارچوب میز مذاکره حمایت خواهد کرد و همچنان با دخالت نظامی در یمن مخالف است.

وی افزود: این هفته از برادران خود از یمن استقبال و مواضع ثابت خود را در قبال بحران این کشور تکرار کردیم.
سخنگوی وزارت خارجه عراق در این بیانیه کوتاه همچنین تاکید کرد که بغداد اعتقاد دارد دخالت نظامی جز مرگ و نابودی ارمغانی برای یمن ندارد.

هیات یمنی از جنبش انصارالله از یکشنبه شب این هفته برای یک دیدار رسمی وارد بغداد شد و از سوی مقام های عراقی مورد استقبال قرار گرفت؛ اعضای این هیات در طول اقامت در بغداد، مذاکراتی با ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق داشتند.

این هیات براساس گزارش های رسانه ای، سه شنبه شب به کربلای معلا رفت و پس از زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) عازم نجف شد. هیات یمنی روز چهارشنبه با آیت الله علی سیستانی از مراجع شیعه نیز در نجف اشرف ملاقات کرده است.
گفته شده که هیات انصارالله قرار است در ادامه به کشورهای سوریه و لبنان سفر کند.

52261 

آیا واقعا صمد مرفاوی بازیکن فعلی منچستر را رد کرده بود؟!

خبرورزشی نوشت؛ امروز خبری در فضای مجازی می چرخد که صمد مرفاوی سرمربی تیم صبای قم زمانی که سرمربی تیم مس کرمان بود، هنریک میختاریان بازیکن حال حاضر تیم منچستر یونایتد را نخواست اما خب این خبر با یک دودوتا چهارتای ساده ، درست نیست ….صمد مرفاوی در سال 2010 سرمربی تیم مس بوده ، در همان سال هنریک میختاریان هم از تیم شاختار مینسول به تیم شاختار دونتسک منتقل شده است ، مبلغ این قرارداد هم طبق اعلام سایت معتبر ترانسفر مارکت 4 میلیون یورو بوده ، به نظر شما آیا میختاریان در آن زمان اصلا به ایران و مس کرمان فکر می کرده؟

252 43

 

سردار نقدی: مردم کالای خارجی نخرند /اقتصاد آمریکا دیگر کشش هیچ جنگی را ندارد

سردار محمدرضا نقدی چهارشنبه شب در جمع بسیجیان شهرستان رفسنجان در حسینیه ثارالله اظهارکرد: انقلاب اسلامی انقلاب مردمی و الهی است و همین دو عنصر علت بقا و اقتدار این انقلاب شده است.

وی افزود: مردم پای این ارزشها ایستادند و خدا هم به آنها پاداش داد هر توطئه ای که دشمن ایجاد کرد با ایستادگی مردم مواجه شد و قدرت جدیدی برای آنها ایجاد شد.

سردار نقدی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون از امن ترین کشورها است و قوی‌ترین نیروهای نظامی منطقه بدون شک از آن جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله که همه ابرقدرتها در آن علیه ایران دخیل بودند، تصریح کرد: از دل مقاومت مردم، نیروی دفاعی بی نظیری به وجود آمده که امروز در مقابل آمریکا ایستاده و آنها نه تنها جرأت حمله را ندارند بلکه از آن وحشت دارند.

سردار نقدی با اشاره به اینکه در اوایل جنگ تحمیلی با وجود موشک باران شهرهای ما، مردم ایستادند و مقاومت کردند، ابراز کرد: ثمره این مقاومت ایجاد نیروی هوافضا بود که امروز می توانیم ماهواره به آسمان بفرستیم و هر هدف دشمن را در هوا با موشک بزنیم.

وی تصریح کرد: همه راههای کسب علم را بر ما بستند و ما را تحریم علمی کردند اما از دل آن اکنون فناوری سلولهای بنیادین، غنی سازی ۲۰ درصد و … داریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه دفاع از ملتهای مظلوم مانند سوریه و فلسطین از ارزشهای ثابت ما است، گفت: قدرت منطقه ای که به واسطه ایستادگی مردم ایجاد شده، دشمن را ذلیل کرده است.

هجمه رسانه ای دشمن علیه ایران

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با بیان اینکه جنگ دشمن در حوزه فرهنگی کوچک نبوده است، تصریح کرد: ۱۷۶ شبکه تلویزیونی و ۸۰ شبکه رادیویی با زبان فارسی علیه ایران کار می کنند و هجمه ایجاد کرده اند که در تاریخ بشر چنین تهاجم رسانه ای سابقه نداشته است.

وی به شکست دشمن در فتنه سال ۷۸ و ۸۸ و توطئه انقلاب مخملی آمریکا در ایران اشاره داشت و افزود: دشمن به خیال خود وعده داده بود ظرف شش ماه از تحریمهای اقتصادی سنگین مردم و نظام را از پای درآورد اما الان شش سال از آن وعده شش ماهه می گذرد و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

سردار نقدی تأکید کرد: اگر این مقاومت و ایستادگی را در اقتصاد هم اجرا کنیم در کنار آن قدرت اقتصادی بی نظیری خواهیم داشت.

تحلیلی درباره پروژه نفوذ دشمن

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: وقتی آمریکا که ۳۵ سال است با ما جنگیده و نتوانسته به اهداف خود برسد و حربه های خود را شکست خورده می بیند نفوذ را دنبال می کند.

وی تصریح کرد: اینکه بیان می شود خطر نظامی بر علیه ایران وجود داشت نخیر اینگونه نبود و هیچ خطر نظامی ایران را تهدید نمی کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اقتصاد آمریکا دیگر کشش هیچ جنگی را ندارد و روزی ۲.۵ میلیارد دلار بر بدهی آمریکا اضافه می شود ضمن اینکه در جهان کشوری از آن برای جنگ حمایت نمی کند.

نقدی تأثیرگذاری بر تصمیم مسئولان و تغییر در باورها و افکار را دو مقوله نفوذ دشمن برشمرد و تصریح کرد: وقتی قراردادهای نفتی ۵۵ بار اصلاح شده باید گفت چه قراردادی بوده که ۵۵ بار نیاز به اصلاح داشته است.

وی تأکید کرد: حواس قشرهای مختلف بسیج باید باشد که چه اتفاقات و تصمیماتی گرفته می شود و باید بسیجیان افراد ناآگاه را از خواب غفلت بیدار کنند.

وی ادامه داد: کنوانسیون کودک را نفوذی ها روی میز ما گذاشته اند چرا که با شرع ما مغایرت دارد.

نقدی درباره تغییر باورها و افکار در پروژه نفوذ دشمن اظهار کرد: اینکه گفته می شود اگر رابطه ما با آمریکا خوب شود اقتصادمان خوب می شود غلط است و نباید القائات دشمن را پذیرفت و در این زمینه بسیجیان باید تحلیل داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این زمینه کشورهای دارای رابطه با آمریکا را مثال زد و گفت: ۲۵ درصد مردم عربستان زیر خط فقر هستند و در ۱.۵ سال گذشته ۲۰۰ میلیارد دلار از ذخایر عربستان را آمریکا برده است.

بدعهدی آمریکا به همه ثابت شد

سردار نقدی در ادامه به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند بنده به نتیجه مذاکرات خوش بین نیستم و ما نرمش قهرمانانه می کنیم تا برای همه ثابت شود که آمریکا بدعهد است.

وی افزود: عده ای باور کرده بودند که آمریکا قابل اعتماد است اما در برجام دیدید که ایران به تعهدات خود عمل کرد اما تحریم ها که قرار بود برچیده شود امروز همه سرجای خود است.

سردار نقدی با بیان اینکه امام راحل (ره) فرمودند «مسئولان، وزرا و… از قشر متوسط یا مادون متوسط جامعه باشند»، عنوان کرد: کسی که دو هزار میلیارد تومان ثروت دارد، درد مردم را نمی‌فهمد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به مسئله حقوق های نجومی اظهار داشت: مسئله حقوق های نجومی در حال پیگیری است اما جای آن بود که برخورد جدی تر صورت بگیرد.

سردار نقدی تصریح کرد: امام علی(ع) می فرماید «اگر متوجه شدی کارگزارت خطا کرده او را تنبیه بدنی و در مقابل مردم خوار و ذلیل کن».

وی تصریح کرد: اسلام در برخورد با کارگزاران مفسد شوخی ندارد و گذشت و اغماض برای توده مردمی است، اما ما بر عکس عمل می‌کنیم، اگر جوانی خطایی کند او را مجازات اما از حقوق‌های نجومی می‌گذریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان داشت: ۶۰ میلیارد دلار واردات داریم اگر ۲۰ میلیارد دلار از این واردات کم شود مشکل بیکاری تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

نقدی تصریح کرد: در این زمینه بسیج اصناف باید به میدان آمده و مردم را توجیه کند که کالای خارجی نخرند تا با توجه به کالای داخلی شاهد رونق تولید باشیم.

2929

کارگردانی تئاتر از درون زندان/ زندگی سیاسی و هنری نوشین با بازی اصغر همت

به
گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «پرتره مرد ریخته» یا «مکاشفه‌ای در زندگی
عبدالحسین نوشین» به نویسندگی و کارگردانی مشترک غلامحسین دولت آبادی و آراز
بارسقیان و با بازی اصغر همت  به
مدت 25 شب در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه خواهد رفت.

این
نمایش در دو پرده، زندگی سیاسی و هنری عبدالحسین نوشین (نمایشنامه‌نویس و کارگردان
مطرح تئاتر ایران) را در دو مقطع زمانی مهم زندگی او واکاوی می کند. مونودرام
«پرتره مرد ریخته» بر اساس پژوهش و اطلاعات موجود از زندگی عبدالحسین نوشین نگاشته
شده است و در آن اصغر همت در مقام بازیگر، تنها ایفاگر نقش نوشین نیست و خود
ایفاگر نقش شخصیت‌هایی است که با نوشین رو به رو می شوند. عضویت در حزب توده، تصحیح شاهنامه، نویسندگی و کارگردانی تئاتر حتی از درون زندان قصر، فرار از زندان، مهاجرت به شوروی و … از مهم‌ترین فرازهای زندگی عبدالحسین نوشین به شمار می‌آید.

از
دیگر عوامل این نمایش می توان به سینا ییلاق بیگی در مقام طراح صحنه و لباس، عابس
خلقی در مقام طراح نور و هدی پیدایش در مقام طراح پوستر و بروشور اشاره کرد.

نمایش
«پرتره مرد ریخته» در فصل جدید اجراهای تماشاخانه سنگلج از روز دوشنبه 15
شهریورماه هر روز به جز شنبه‌ها راس ساعت 19:30 به روی صحنه خواهد رفت.

5757