آمار طلایی ذخیره برانکو / نعمتی جای خودش در ترکیب را پیدا می‌کند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وقتی در ابتدای فصل به سیامک نعمتی، ستاره فصل پیش پیکان، بازی نمی‌رسید، خیلی‌ها توقع داشتند او نیز مثل ساسان انصاری از پرسپولیس جدا شود. اما نعمتی طبق گفته خودش ماند و جنگید و حالا نیز کم‌کم جای خودش را در ترکیب پیدا می‌کند. او در بازی‌های اخیر دقایق بیشتری توسط برانکو به بازی گرفته شده. ضمن اینکه یک آمار جالب هم دارد. نعمتی تا اینجای کار با وجود حضور در دقایق کمی از بازی‌های پرسپولیس، برای تیمش سه پنالتی گرفته است. یکی برابر نفت‌تهران در سوپرجام، دیگری مقابل استقلال خوزستان در لیگ و آخری نیز دوباره در بازی امروز مقابل در جام‌حذفی. هر سه پنالتی که نعمتی گرفته، توسط سه بازیکن مختلف یعنی احمدزاده و منشا و علیپور تبدیل به گل شده است.

43257

از «تفنگچی» تا «یک مهمانی ساده»/ هشت نمایش خیابانی در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شورای انتخاب بخش مسابقه تئاتر
خیابانی هشت اثر نمایشی را برای اجرا در بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک
و نوجوان انتخاب و معرفی کرد.

آثار پذیرفته شده  بخش
مسابقه تئاتر خیابانی از سوی شورای انتخاب متشکل از جواد کبودرآهنگی، علیرضا دهقانی
و امیر مشهدی‌عباس به شرح زیر معرفی شده‌اند:

نمایش «آش مهربانی» نوشته‌شده براساس کتاب «آش سنگ» به کارگردانی
زهرا مریدی از تهران    

نمایش «بازی و کودک» نوشته محمدرضا جعفری‌لفوت و به کارگردانی
مریم مهدی‌پور پیربستی از کیاشهر

نمایش «تفنگچی» نوشته و کارگردانی سیاوش توده‌فلاح  از نظرآباد        

نمایش «خواستن و توانستن» نوشته احمد بیگلریان، کارگردان نسا
بخشی از همدان

نمایش «سبز و سبز» نوشته و کارگردانی  مهدی صالح‌یار از تبریز

نمایش «سیاره فتالاموس» نوشته و کارگردانی بهداد بلیغ‌فر از
تهران        

نمایش «مبارک باشد» نوشته و کارگردانی حبیب‌الله ناصری از میناب       

نمایش «یک مهمانی ساده» نوشته و کارگردانی مهدی حبیبی از شهرری

بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به دبیری
مریم کاظمی آذرماه در استان همدان برگزار می‌شود.

58242

ترکیه هشت پایگاه نظامی در ادلب تأسیس می‌کند

روزنامه ینی شفق در گزارشی اعلام کرد: شهر ادلب دارای جمعیتی چهار میلیون نفری است و ارتش ترکیه برای محافظت از آنها و تنگ تر کردن حلقه محاصره نیروی های حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) مستقر در عفرین، قصد تاسیس هشت پایگاه نظامی در ادلب را دارد.

این روزنامه نزدیک به دولت ترکیه اضافه کرد: مکان احداث چهار پایگاه شناسایی و مشخص شده که یکی از این مناطق تعیین شده برای تاسیس پایگاه نظامی، کوه برکت در ادلب است.

این رسانه همچنین اعلام کرد: فرودگاه نظامی الدوهور، پایگاه هوایی تفتناز و منطقه دیف سایر نقاط تعیین شده برای ایجاد پایگاه نظامی ترکیه است.

این روزنامه همچنین اضافه کرد: 14 نقطه دیده بانی دیگر برای کنترل بیشتر شهر ادلب توسط ارتش ترکیه تاسیس خواهد شد.

 روزنامه ینی شفق ترکیه هفته پیش نیز اعلام کرده بود که ارتش ترکیه قصد دارد در ادلب و در اراضی تحت کنترل مخالفان از جمله در مناطق حضور ارتش به اصطلاح آزاد سوریه دو پایگاه هوایی تاسیس کند و بر این اساس، کنترل فرودگاه های تفتناز و ابودوهور نیز در چهارچوب نقشه انتقال، تحت مدیریت نیروهای ارتش ترکیه قرار خواهد گرفت.

در پی توافق آستانه 6، ارتش ترکیه از یک هفته پیش از مرزهای شمال غربی سوریه گذر کرده و در مناطقی از استان و شهر ادلب مستقر شده است.

 مقاماتی از وزارت خارجه و مجلس سوریه، استقرار نظامیان ترکیه در استان ادلب را غیرقانونی و تهدیدی برای امنیت ملی سوریه تلقی کرده و اعلام کردند که حضور ترکیه در خاک سوریه غیرقانونی و نقض حاکمیت ملی آن کشور است.

حدود 200 نفر از نیروهای ترکیه از حدود دو هفته پیش با حضور در مناطقی از استان ادلب، قصد ایجاد مناطق امن و عاری از درگیری در قالب موافقتنامه آستانه 6 را دارند و بر این اساس در حال استقرار در مناطق غربی شهر ادلب هستند.

49311

رئیسی:موشک برای نجنگیدن است نه جنگیدن/سیاسی بودن به معنای عضو فلان حزب بودن نیست

در این مراسم شخصیت‌های سیاسی و مذهبی از جمله آیت‌الله باقری کنی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام بهشتی محلاتی رئیس بنیاد شهید، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور و سید رضا تقوی رئیس شورای عالی سیاستگذاری ائمه جمعه و امیرپوردستان جانشین نیروی زمینی ارتش حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم بزرگداشت آیت الله مهدوی کنی اظهار داشت: اندیشه و دکترین ولایت فقیه که توسط امام خمینی(ره) تبیین شد، به دست شاگردان ایشان اجرا گردیده است.

وی افزود: آیت الله مهدوی کنی با حرکت کادرسازی خود به وسیله دانشگاه امام صادق(ع) برای تحقق نظریه حکومت اسلامی امام خمینی، به دنبال این بود که اندیشه امام را اجرا و پیاده‌سازی کند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: دانشگاه امام صادق اولین دانشگاهی بود که بعد از انقلاب اسلامی برای کادرسازی نظام اسلامی تاسیس شد. همچنین اگر به دیگر شاگردان امام توجه کنیم، متوجه خواهیم شد تمام این بزرگواران از جمله شهید آیت‌الله مطهری و شهید آیت‌الله بهشتی نیز به دنبال پیاده‌سازی اندیشه امام بودند.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: اما امروز کسانی هستند که قلم می‌زنند و در کشور مسئول هستند اما در عمل و اقدام به این موضوع که دین می‌تواند به مسائل حکومتی و اجتماعی پاسخگو باشد اعتقادی ندارند. در حالی که ما اعتقاد داریم دین در تمام شئون انسان حضور دارد و می‌تواند پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد: شاخصه زندگی آیت‌الله مهدوی کنی این بود که پیوند بین معنویت و سیاست را رقم زدند. پیوندی که امروز در اروپا بعد از 300 سال جدایی آن ثمره‌ای جز تجاوز، کشورگشایی، کشتار و بمب‌اتم را به وجود نیاورده است.

تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: آیت‌الله مهدوی کنی در تمام جلساتی که با جامعه روحانیت داشتند، اظهار می‌کردند که من 50 سال است آخوند سیاسی هستم. سیاسی بودن به آن معنا است که یک چهره سیاسی جامعه را بشناسد و نیاز جامعه را بداند و با توجه به این موارد نقش خود را ایفا کند.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: آیت‌الله مهدوی کنی به عنوان یکی از مبارزین قبل از انقلاب اسلامی وظیفه خود را مبارزه با انکر منکرات که همان حکومت ستم‌شاهی بود می‌دانست. همچنین بعد از انقلاب اسلامی ایشان و دیگر بزرگان در تلاش بودند که نظام اسلامی تشکیل شود.

وی با اشاره به هجمه‌های گسترده به انقلاب اسلامی بعد از پیروزی انقلاب گفت: دشمنان در 10 سال اولیه انقلاب به دنبال این بودند که نظام اسلامی تشکیل نشود، به خاطر همین 8 سال جنگ را به کشور تحمیل کرده و توسط منافقین چندین هزار نفر از جمله رئیس جمهور و دیگر مسئولین را به شهادت رساندند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: در دهه دوم نیز تلاش دشمن بر این بود نظام اسلامی که برمبنای دین تشکیل شده است را ناکارآمد جلوه دهند، اما نظام کارآمدی خود را نشان داد. همچنین در دهه سوم به دنبال این بودند تا نظام اسلامی را در مرزهای کشور محدود کنند. اما به برکت خون شهدا پیام انقلاب اسلامی به منطقه و مسلمانان جهان رسیده است و مسلمانان جهان به دنبال این هستند که مسلمانانه زندگی کنند.

حجت‌الاسلام رئیسی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دشمن به دنبال این است که یاس و ناامیدی را در جامعه ترویج دهد، به همین دلیل مقام معظم رهبری به همه اقشار مردم می‌فرمایند که باید اعمال آنها انقلابی باشد، زیرا به نظر ایشان امروز راه برون‌رفت از مشکلات و مسائل فقط با عمل انقلابی محقق می‌شود. همچنین یکی از مهمترین مسائل امروز مسئله نفوذ است و ما باید با عمل انقلابی به مبارزه با آن وارد شویم زیرا دشمن تا زمانی که می‌بیند جمهوری اسلامی هر روز قدرتمندتر پیش می‌رود از پای نخواهد نشست.

وی گفت: دشمنان به دنبال این هستند که قدرت موشکی‌مان را محدود نمایند، در حالی که موشک برای نجنگیدن است، نه برای جنگیدن.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: کسانی هستند که مردم را از انقلابیون می‌ترسانند و انقلابیون را به گونه‌ای نشان می‌دهند که احساسی رفتار کرده و به آینده توجهی ندارند در حالی که انقلابیگری با تکیه بر توجه به آینده است و نمونه بارز آن آیت الله مهدوی کنی است زیرا دانشگاه امام صادق را با توجه به آینده تاسیس کردند.

حجت‌الاسلام رئیسی در پایان افزود: آیت‌الله مهدوی کنی در تمام اعمال، رفتار و سخنان خود به دنبال این بود که طبق نظر مقام معظم رهبری عمل نماید و شاخص میانه‌روی و اعتدال را رهبری و ولی‌فقیه می‌دانست.

29216

اهدای نشان آبان ۹۶ همزمان با برگزاری هفته تصویرگری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کیانوش غریب‌پور دبیر هفته تصویرگری، درباره برنامه های این هفته در خانه هنرمندان گفت:هفته تصویرگری رویدادی است که درسال‌های متمادی پس از تاسیس انجمنن تصویرگران ایران برگزار شده اما از سال گذشته و با اعلام روز تصویرگری، تقویم ثابت و برنامه‌های مفصل‌تری پیدا کرده است.

غریب‌پوردرباره نمایشگاه «ما تصویرگر خود هستیم» گفت: از زمان راه اندازی هفته تصویرگری، هرسال نمایشگاهی برای نشان دادن توان تصویرگران با نمایش جدیدترین آثارشان برپا می شود، امسال تصمیم گرفتیم این‌‌ نمایشگاه که هسته‌ اصلی هفته‌های تصویرگری است، دربرگیرنده اتوپرتره تصویرگران باشد که نمایشگاه‌گردان آن گلبرگ کیانی است.

او افزود: همچنین در این هفته نمایشگاه «نشان آبان» با نمایشگاه‌گردانی حدیثه قربان از آثار منتخب غلام‌علی مکتبی، محمدعلی بنی‌اسدی و غزاله بیگدلو؛ دریافت‌کنندگان اولین دوره‌ اهدای نشان آبان (۱۳۹۵) و نمایشگاه «تصویرگران شهر» از مجموعه فعالیت‌های هنرمندان تصویرگر در پروژه‌های نقاشی دیواری با نمایشگاه گردانی اردشیر میرمنگره برپا خواهد شد.

برگزاری نشست های تخصصی تصویرگری، گردهمایی، مجمع عمومی و سالانه تصویرگران، اهدای نشان آبان 96 از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

به گفته دبیر هفته تصویرگری، نشان آبان نشان حرفه‌ تصویرگری ایران، هر سال به چهار چهره که در چهار موضوع، حرفه تصویرگری را بالنده و پاینده کرده باشند اهدا می‌شود. امسال نیز این نشان غیر رقابتی به چند تن از چهره های تاثیرگذار تصویرگری اهدا خواهد شد.

شورای‌ سیاست‌گذاری این دوره از هفته تصویرگری عبارتند از علی بوذری، هدا حدادی، محسن حسن‌پور، عاطفه شفیعی‌راد، کمال طباطبایی، کیانوش غریب‌پور، حدیثه قربان، مجید کاظمی و علی هاشمی‌شهرکی.

کیانوش غریب‌پور دبیر و مدیر هنری، حدیثه قربان دبیر اجرایی، علی بوذری دبیر همایش است و گلبرگ کیانی، حدیثه قربان و اردشیر میرمنگره به عنوان نمایشگاه گردان دراین دوره با هفته تصویرگری همکاری دارند. 

هفته تصویرگری از هفتم تا 15 آبان ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

58243

شمار کشته‌های مساجد افغانستان به بیش از 70 نفر رسید

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک بمب‌گذار انتحاری یک مسجد شیعیان را در پایتخت افغانستان هدف قرار داد.

این حمله در مسجد امام زمان(عج) در غرب کابل و در حالی اتفاق افتاد که شیعیان برای ادای فریضه نماز در این مسجد حضور یافته بودند.

یک مقام امنیتی افغانستان پیش‌تر اعلام کرده بود، تعداد افرادی که در این حمله جان باختند، مشخص نیست اما پیکر دست‌کم ۳۰ تن از محل بمب‌گذاری خارج شده است. در همین حال، نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور افغانستان آخرین آمار کشته‌های این بمب‌گذاری را ۳۹ تن اعلام کرده است.

برخی شاهدان در محل رویداد گفته‌اند که صدای تیراندازی هم شنیده شده و دود از مسجد بلند شده است.

از سوی دیگر، منابع خبری افغان از وقوع یک بمب‌گذاری در ولایت غور این کشور خبر دادند.

اقبال نظامی، سخنگوی پلیس غور اعلام کرد که در جریان این بمب‌گذاری، یک مسجد در این ولایت هدف قرار گرفت. خبرگزاری فرانسه گزارش داده است، در این حمله تروریستی دست‌کم ۳۳ تن کشته و ۴۱ تن دیگر زخمی شدند.

 تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

49311

تصویری ناب از رختکن پدیده‌های بوشهری لیگ در اصفهان!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پارس جنوبی جم با برتری مقابل ذوب آهن اصفهان در اصفهان، توانست دوباره صدر جدول لیگ برتر را پس بگیرد تا همچنان به شگفتی سازی خود ادامه دهد و بازیکنانش اینگونه در رختکن جشن شادی برپا کنند.

41258

سرمربی آلمانی و چالش کفاشیانی یاد نگرفتن اسم‌های بازیکنان استقلال!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وینفرد شفر که کم کم دارد خودش را در دل هواداران استقلال جا می کند، نشان داد که چالش بزرگی دارد! او بعد از سه هفته هنوز اسم بازیکنانش را بلد نیست و از بین یاران تیمش، بهتر از همه نام علی قربانی را یاد گرفته اما کاملا مشخص است ادای اسم خسرو برایش دشواری های زیادی دارد. او در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی استقلال با نساجی بارها اسم علی قربانی را به زبان آورد اما هر بار قرار بود اسم بقیه را بگوید با مشکل روبرو می شد. یک بار در گفتن وریا، بار بعد روزبه چشمی و البته چند باری خسرو، گیر کرد. او اسم ها را نمی شناخت و مثلا خسرو را کاپیتان تیم معرفی می کرد و هرچه برای آوردن اسمش به زبان تلاش کرد، نتیجه ای نداشت!

البته او تازه به استقلال آمده و خودش می گوید هنوز زمان می برد و کارهای زیادی در این تیم دارد که می تواند یکی از آنها یاد گرفتن نام بازیکنانش باشد.

راستش همین حالا هم هنوز علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون فوتبال، نام خیلی از بازیکنان تیم ملی را بلد نیست و شاید قیافه های شان را هم دقیق نشناسد!

 

41258

دردسر مترجم موقت وینفرد شفر و احتمال سوژه شدنش مثل مترجم حرف‌های ترامپ!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هنوز دو سه هفته از حضور شفر در ایران نگذشته که مترجم آلمانی اش دیگر کنار تیم نیست و خواستند تا محمدحسین زرندی کنار او باشد و با حفظ سمتِ مدیریت روابط عمومی و مدیا آفیسری تیم، کار ترجمه مرد آلمانی را هم انجام دهد. تسلط این ژورنالیست تحصیلکرده در مدیریت ورزش به اصطلاحات ورزشی از یک سو و به زبان انگلیسی از سوی دیگر، ارتباط کلامی مربی با بازیکنان را ساده تر کرده است اما شفر تکه کلام هایی دارد که ترجمه کردن شان، کار دشواری است. مثلا همین امشب و استفاده او از واژه دریده برای توصیف سبک بازی وریا غفوری و خسرو حیدری یکی از نمونه های آن است. البته زرندی با جایگزین کردن واژه « نابه جا» در ترجمه «اشتباهات احمقانه» بازیکنان استقلال در نیمه دوم که از سوی سرمربی به کار رفته بود، باعث شد تا اینطور به نظر برسد که این مترجم موقت باشگاه استقلال می تواند مثل مترجم شبکه خبر در زمان ترجمه همزمان حرف های ترامپ، به زودی به سوژه فضای مجازی تبدیل شود. بخصوص که شفر نشان داده خیلی ساده و بی سانسور حرفش را می زند!

41258